Extraliga SR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Niki Varholáková St Mar 29, 2017 7:52 pm

Počuj, Saša, ty si tak presiaknuty zlobou, az sa tie tvoje prispevky zle citaju. Obvinujes ludi, urazas ich, absolutne bez hanby a skrupuli. Sachisti vedia, co si zac, a doteraz nerozumiem, ze si vo VV. Prestan urazat ludi, rozumies tomu? Nejde len o mojho manzela, myslim to vseobecne. Uz si tu pourazal xy sachistov, ktori sa snazia pre sach nieco robit. Na vypisovanie mas guraz, ale ked ma vidis na extralige, ani sa len nevies pozdravit. Opakujem, rob si svoju pracu ako najlepsie vies, a neurazaj druhych ludi.
Niki Varholáková
 
Príspevky: 78
Založený: Ne Aug 09, 2009 7:15 pm

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Saša Riabov St Mar 29, 2017 8:08 pm

Niki, samozrejme ukradnut facebook je v pohode vsak? Ono by si sa mozno nemusela tolko srdit, keby sa Tvoj manzel tak nechoval a nemusela si ho potom trapne branit, ked sa on sam hrdinsky nezmoze ani na slovo. Ale na ukradnutie stranky mal odvahy az az.

A mozno keby cusal v kute a nerozdaval k tomu este aj najmudrejsie rady, ked skutky su take, ze cela jeho cinnost vo VV bola len hrabanim si pre seba. On urobi fotku so znackou sponzora a este ani tuto fotku neurobil pre zvaz, ale sam pre seba? Co tam vo funckii pre zvaz vlastne robil? Ked vola drzost do nebies, tak sa nediv, ze sa usadi naspat tam, kam patri.

Ja viem neprijemne sa pocuva o profesionalovi, co vyhodi 2.000 eur do billboardovej kampane, aby z toho nielenze ziskal rovnych 0 eur, ale este aj ukazal na to, ze ani on sam pritom nedaroval svoje 2% zvazu. To je skutocne vykon.

Velmi profesionalne bolo neurobit nic pre propagaciu sponzora na bratislavskom trojkole a radsej kolegialne hodit vsetko na sachistov, co si vraj ani figurky neposkladaju.

Porozpravajte sa doma a mozno Vas ludia zacnu zdravit, ked vratite to, o co ste sa neopravnene obohatili a o co ste zvaz okradli.

Ked nemate ani tolko cti na to, tak si rozmyslite, ci sa k niecomu Tvoj manzel tak premudrelo vyjadruje. Divim sa, ze Ti za to, co spravil nie je hanba. Ak ide zo mna zlo, tak z Tvojho manzelika ide drzost, ktora nema obdoby.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov
 
Príspevky: 453
Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm
Bydlisko: Topoľčany / Košice

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Niki Varholáková St Mar 29, 2017 8:22 pm

Opat urazky a zlo. Ty si fakt strateny pripad. Momentalne hram turnaj v zahranici, ale neboj nic, Michalovi som uz napisala, aby sa tebou vobec nezapodieval, lebo to absolutne nema zmysel. Ty si totiz clovek, ktory rozsieva zlo a urazky. Ked ma vidis, nemas odvahu (alebo minimalne slusnost!) ma ani len pozdravit a povedat mi do oci tieto bludy co tu opakovane vypisujes. Tvoje zvolenie bolo "hluboke nedorozumeni", ale ked uz si tam, tak pracuj ako najlepsie vies, a neurazaj vsetkych naokolo.
Niki Varholáková
 
Príspevky: 78
Založený: Ne Aug 09, 2009 7:15 pm

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Martin Huba St Mar 29, 2017 9:03 pm

Niki ale ten nestastnik robi to co najlepsie vie.

On je vsak nepodstatny. Smutne je to ze sa kvoli traseniu sa za funkciami v tomto time snov zdiskreditovali aj inak slusni ludia z VV. Prezite struktury a na ich vrchu ambiciozny dochodca a presluhujuci vecny clen VV...

Uz sa tesim na chalupu...
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Ondrej Danada So Apr 01, 2017 10:54 am

V prvom rade považujem za poľutovaniahodný spor medzi bývalým a súčasným člelenom VV SŠZ zodpovedným za médiá. Ak jeden druhému kladie polená pod nohy tým, že zneužije výhradnú znalosť prístupových kódov k majetku SŠZ, ktorý si podobným spôsobom ako v 90. rokoch privlastí, a druhý to rieši tým, že nerešpektuje zasa toho prvého autorské práva, nie je to v prospech SŠZ. Došlo tu k bezprecedentnému podvodu, kde som bol vo veci zväzovej FB stránky ako vtedajší člen VV SŠZ pri hlasovaní o využití finančných prostriedkov uvedený do omylu a podvedený, no riešenie by nemalo spočívať v tom, že teraz tu začne anarchia a prestaneme si navzájom rešpektovať svoje práva. Taký stav slovenskému šachu neprospeje.

Navrhujem v ekonomickej smernici ustanoviť všeobecne záväznú sumu za fotografické služby na podujatiach SŠZ realizované externými dodávateľmi podmienenú ich objednávkou pre prípad, že by si to SŠZ nevedel zabezpečiť interne, a od existujúceho dlhu túto sumu odpočítavať. Aj v minulosti v podobnej situácii, kedy bola pohľadávka SŠZ voči jednému kriminálnikovi ťažko vymôžiteľná, VV rozhodol, že si dlh môže odpracovať, čo sa aj stalo. Aplikovať rovnaký postup v tejto podobnej situácii mi príde byť v prípade, že SŠZ nechce vymáhať dlh súdnou cestou s následnou exekúciou, za primerané. Tým by mal byť po podpise dohody o vysporiadaní vysporiadaný majetkoprávny vzťah, čím by ale nemalo byť dotknuté prípadné trestnoprávne alebo disciplinárne konanie.

Čo sa týka bilboardov pre 2% z dane, odporúčam poradiť sa s vtedajšími členmi VV, ako to v skutočnosti bolo. Na skutočnosť, že sa investícia vo forme výberu 2% z dane nie len nevráti, ale bude mať minimálny ak nie nulový dopad na jej výber, som už vtedy pred hlasovaním upozornil. Podľa zdôvodnenia realizovanej kampane však nebolo primárnym cieľom zvýšiť výber 2% z daní, ale zvýšiť povedomie šachu v radoch verejnosti. Preto som pri hlasovaní o obsahu podporil iný Michalov variant kampane, ktorý pôvodne neobsahoval vôbec informáciu o dvoch percentách a podľa môjho subjektívneho názoru bol voči verejnosti podstatne pútavejší ako ten návrh, ktorý bol finálne VV schválený a podľa môjho subjektívneho názoru strohý a menej zaujímavý. Za predpokladu, že cena kampane nebola prehnaná, v tomto si musím Michala zastať, v tomto je nevinne a zodpovednosť nesie kolektívne celý VV, ktorý kampaň nie len schválil, ale aj Michalovi obsah zmenil tak, aby obsahom bolo uchádzanie sa o 2% z dane.

Martin, na chalupe prajem príjemný pobyt, počasie je dnes super, ja sa tiež už sa pripravujem na grilovačku.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela Ut Nov 14, 2017 3:50 pm

Komentár k 3. a 4.kolu extraligy z pohľadu ŠK Dunajská Streda
Mestské kultúrne stredisko v Dunajskej Strede, v ktorom pôsobí Šachový klub, malo veľkú spoločenskú akciu a bolo plne obsadené počas konania 3. a 4.kola našej najvyššej súťaže a tak sa hralo v náhradných, reprezentatívnych priestoroch Vermešovej vily, o čom boli vyrozumení naši súperi z ŠKŠ Dubnice nad Váhom a ŠK Inbest Dunajov, 3 týždne vopred.
V sobotňajšom stretnutí pre kolíziu termínov nám chýbali 4 hráči základnej zostavy, hrajúci v zahraničných súťažiach a tak sme dali príležitosť zahrať si aj dvom našim mladým odchovancom László Takácsovi /19 r./ a Tiborovi Mátisovi /15 r./. László mal svoju premiéru v extralige už pred 7 rokmi, Tibor nastúpil prvý krát. Predpokladali sme, že Dubnica nepricestuje tiež v najsilnejšom zložení, nakoľko v predchádzajúcich sezónach sa nám vždy podarilo ich zdolať, ale kým sa neobjavili v hracej miestnosti, mali sme určité obavy. Keď kapitán hostí, pán Kováčik odovzdal zostavu, vysvitlo, že okrem ôsmej šachovnice, na všetkých ostatných sme mali vyšší rating a teda by sa nič nemalo stať.Opak bol však pravdou. Rýchlou remízou skončilo stretnutie GM Attilu Czebeho s FM Piotrom Piesikom, potom náš Attila Csonka zvíťazil proti Jurajovi Bôrikovi, ale Tibor Mátis podľahol skúsenému Milanovi Podobovi a bolo vyrovnané. Za tým FM Vladimír Vojtek, ktorý dokáže prekvapiť aj veľmajstrov , to potvrdil práve proti nášmu najskúsenejšiemu GM Zoltánovi Vargovi, čo z nás nikto neočakával a zrazu sme sa začali obávať o konečný výsledok. Prehrávali sme a v duchu sme tŕpli, čo bude ďalej. Náš kapitán, IM Tamás Petényi, ale naštartoval svoju koňskú mašinériu a pekne zdolal FM Karola Motúza a bolo zrovnané. Za tým však zase nastali ťažké chvíle, keď náš László Takács proti pánovi Emilovi Kováčikovi sa dostal do prehratej pešcovej koncovky a asi únava po zložitom priebehu partie u pána Kováčika zapracovala, László mal o jedno tempo lepší prepočet a zvíťazil. Ujali sme sa vedenia a všetko napokon dovŕšil náš IM Michal Mészáros, pekným, príkladným útokom na krála, FM Petra Bombeka a mali sme už 4,5 bodu a mohli sme si vydýchnuť. Konečný stav 5 : 3 zpečatili remízou, IM Bagi Máté proti výborne sa brániacemu FM Martinovi Zvaríkovi. Človek by neveril, koľko energie zoberie takýto zápas, keď sa očakáva víťazstvo, ale súper s tým nechce súhlasiť. A za to sú šachy také krásne.
V nedelňajšom stretnutí sme očakávali našich priateľov z Dunajova, s ktorými sme mali vždy veľmi náročné stretnutia, ktorí ani teraz zrejme nechceli nechať nič na náhodu, veď prišli so 4 veľmajstrami a dvomi majstrami, s čím sme viac menej aj počítali a tak sme aj my povolali aj IM Milana Ráchelu, napriek jeho pracovnej zaneprázdnenosti a oproti sobote sme nastúpili okrem Tibora Mátisa, ktorý mimochodom v nedeľňajšom štvrtoligovom stretnutí v Gabčíkove zdolal čiernymi majstra SR do 18 rokov, Petra Balogha, v nezmenenej zostave ale s Milanom na 7.šachovnici. Naše predpoklady sa splnili. Pomerne rýchlo skončili partie remízami medzi IM Bagi Mátém a FM Martinom Jurčíkom a medzi IM Michalom Mészárosom s GM Tomášom Likavským. Potom nasledovala remíza medzi IM Tamásom Petényim a najväčšou hviezdou Dunajova, GM Kamilom Mitonom. Bezpečnú remízu dosiahol aj zo soboty otrasený GM Zoltán Varga proti GM Arturovi Jakubiecovi a nasledovalo pekné víťazstvo nášho László Takácsa proti pánovi Jozefovi Magátovi. Ujali sme sa vedenia, nasledovala remíza nášho GM Attilu Czebeho proti GM Rafalovi Antoniewskému a náš IM Milan Ráchela potvrdil úlohu favorita výhrou proti skúsenému Pavlovi Hankovi a celkové víťazstvo sme mali vo vrecku. Konečný výsledok 5 : 3 v náš prospech, potvrdili remízou po dlhočiznom boji medzinárodní majstri Attila Csonka a Marián Kantorík . Víťazstvo teší a pomaly sa začneme pripravovať na ďaľšie dvojkolo.
Jozef Rachela
 
Príspevky: 377
Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela Ut Jan 09, 2018 11:56 am

Komentár k 4.dvojkolu extraligy z pohľadu DS.

V štvrtom dvojkole extraligy sme cestovali už v piatok poobede na východ, nakoľko v sobotu nás čakalo stretnutie v Prakovciach a v nedelu v Ružomberku proti Liptovskej šachovej škole. Cesta bola pomerne náročná, hlavne pre jedno naše auto, ktoré sa vydalo južným smerom, cez V.Krtíš, Lučenec Rimavskú Sobotu a Rožňavu, kde sme zistili, že ďalšia časť cesty cez Smolník je neprejazdná a tak sa muselo obchádzať ďaľších cca 75 km cez zasnežené serpentíny, inak krásnej prírody, až sme po cca 7 hodinách jazdy / hmla/ dorazili do ciela a dali avízo druhej posádke, nech prídu po severnej strane.
V Prakovciach sme boli prvýkrát, doteraz stále chodili oni k nám a boli sme veľmi milo prekvapení našimi hostiteľmi a prostredím /Obecný úrad/, kde sa hralo. Páni Macejko,Slovinský a spol. vytvárajú výborné podmienky pre našu spoločnú zálubu, ktorou je šach. Ono to tak býva, „koľko do šachu dáš, toľko sa Ti vráti“ a tak si dovolím predpovedať, že Prakovce majú veľmi dobrú perspektívu.
Na základe výsledkov a kádra Prakoviec, sme ani my nechceli nechať nič na náhodu a tak sme sa snažili prísť so silnou zostavou a hneď po „výkope“ sa rozpútali zaujímavé zápolenia, do ktorých sa zmestili aj dve rýchle remízy, medzi GM Mikulášom Maníkom s IM Albertom Bokrosom a GM Jánom Krejčím s našim GM Viktorom Erdosom, nakoľko v obidvoch týchto partiách sa vytvorili teoretické zahájenia a ani jedna strana nechcela vybočiť zo symetrie. Na ďaľších šiestich šachovniciach sa však začalo iskriť, najmä však na ôsmej šachovnici medzi domácim Matejom Kušiakom a našim FM Davidom Vargom, ktorý nastúpil v tejto sezóne prvýkrát, nakoľko mal neodkladné študijné povinnosti. Tí, čo nesledovali online, tým doporučujem túto partiu si pozrieť. Je v nej všetko, čo robí šach zaujímavým. Romantika, korektná aj nekorektná stratégia, ťaženie z oneskoreného vývinu, taktické obraty, atď., proste krása. Verili sme Davidovi a tak sme boli pokojní. Podobne od začiatku sa pre nás dobre vyvíjala aj partia medzi domácim talentovaným FM Teodorom Holtmanom a našim IM Máté Bagim a tak sme predpokladali naše celkové jasné víťazstvo. V drese domácich však presne ubránil pozíciu IM Arkadiusz Leniart proti nášmu IM Tamásovi Petényimu, ktorý obetoval figúru za dvoch pešiakov, ale po mnohých zápletkách vytvoril Arkadiusz nechytatelnú matovú hrozbu..., pekne zahral aj IM Juraj Druska proti nášmu IM Miklósovi Némethovi a tiež aj FM Vladimír Jacko proti IM Attilovi Csonkovi a po štyroch hodinách hry sme prehrávali 4 : 3 a z jasného víťazstva sme zrazu bojovali aspon o celkovú remízu. Našťastie v poslednej partii medzi domácim IM Dariuszom Mikrutom a našim GM Zoltánom Vargom pretavil Zoltán svoje obrovské skúsenosti, kde mal jedinú šancu v pomerne vyrovnanej pozícii vystihnúť moment, v časovej tiesni, keď mohol korektne obetovať materiál za víťazné pokračovanie a vyrovnal celkový výsledok na 4 : 4. Stratili sme síce dva body, ale boli sme radi, že sme neprehrali.
Hneď po stretnutí sme sa presunuli do dejiska ďaľšieho kola Ružomberku, kde nás čakal v nasledujúci deň celok Liptovského Mikuláša. V reprezentatívnych priestoroch hotela Kultúra začalo stretnutie pod taktovkou pánov Pekára a Mudroňa, presne o 10.00 hod. Nastúpili sme podobne ako domáci v nezmenenej zostave a rozpútali sa veľmi pekné zápolenia, na všetkých šachovniciach. Zvlášť doporučujem partiu na jednotke, medzi domácim IM Štefanom Mazúrom a našim GM Viktorom Erdosom, kde Viktor ešte aj tesne pred partiou prebral obrovské množstvo rôznych variantov zahájení, aby mu Štefan zahral niečo iné...Napriek tomu Viktor po 1.Jf3 zahral v druhom ťahu d3 a v treťom ťahu d4 vzhľadom k tomu, že v druhom ťahu zahral Štefan jazdcom na c6 a tento jazdec sa lepšie cíti v danom otvorení na a6, alebo d7 a od toho momentu bolo potrebné už len trpezlivé dlhodobé strategické stupňovanie postupnej prevahy z toho plynúcej, čo Viktor aj potvrdil pekným víťazstvom, keď už všetky ostatné partie boli ukončené. V tíme domácich zahrala veľmi pekne Monika Motyčáková, ktorá celý čas nepustila nášho Davida Vargu do protiakcie, až v závere dosiahol David trikrát opakovanú pozíciu a doslova vydrel remízu. Monika potvrdila, že je našou perspektívnou ženskou reprezentantkou. Celkovo nám všetky partie vyšli veľmi dobre a mohli sme zaknihovať vysoké víťazstvo 7 : 1.
Pred nami je záverečné trojkolo v Modre, v ktorom sa rozhodne o celkovom víťazovi a aj o zostupujúcich. Tešíme sa naň.
Jozef Rachela
 
Príspevky: 377
Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Marián Jurčík Pi Mar 02, 2018 8:26 pm

Pekná účasť na tom trojkole.. I keď ja si proste nemôžem pomôcť... Naturalizácie proste prerastajú cez hlavu a bude to pribúdať a pribúdať do budúcna. Už teraz v zápase DS-Slovan nastúpilo 10 Maďarov (teda 1 Rumun..) a len 5 Slovákov.. Za DS len jeden.. Zdvihnutie úrovne je na jednej strane pekné, no asi treba nájsť nejaký kompromis. V Čechách to majú dobre, ale hej je tam lepšia hráčska základňa, tak by som pochopil povedzme tých 3och cudzincov + 2 naturalizácie, proste niečo medzi... A ako vravím, bude sa to len stupňovať, napr. Prakovce môžu naturalizovať čochvíľa troch Poliakov a zobrať teda ďalších troch (otázka či to spravia, len vravím že môžu). To isté Dunajov, Dubnica a postupom času vlastne hocikto. Neviem, či toto chceme.. Len môj názor a možno námet na diskusiu.
Marián Jurčík
 
Príspevky: 67
Založený: Ut Mar 25, 2008 5:59 pm

Re: Extraliga SR

Odoslaťod jogo So Mar 03, 2018 1:15 pm

Ja tiez dlhodobo podporujem zrusenie zahranicnej licencie a naturalizovanych hracov po rakuskom vzore, ked kazdy hrac co by chcel hrat sutaze druzstiev SSZ by musel byt reistrovany v klube v SSZ ako slovensky hrac so vsetkymi pravami a povinnostami ako maju slovensky hraci e.g. zaplatenie clenskeho prispevku, popripade licencie atd...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo
 
Príspevky: 1137
Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm
Bydlisko: Búry Rastislav, Bratislava

Re: Extraliga SR

Odoslaťod milando Ne Mar 04, 2018 5:52 pm

Licencií a naturalizácií je naozaj priveľa. Družstvá, ktoré sa snažia systematicky pracovať a vychovávať svojich vlastných hráčov prakticky nemajú žiadnu šancu. Nový systém licencií 3LA + 1LB ide proti podpore mladých hráčov. Mne sa pozdával starý systém 2LA + 2LB s tým, že by som obmedzil aj naturalizovaných hráčov na dvoch, alebo ich zarátaval do LA licencií. Milan Michalička.
milando
 
Príspevky: 76
Založený: Št Apr 10, 2008 12:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.