Majstrovstvá kraja

Trnavský krajský šachový zväz

Majstrovstvá kraja

Odoslaťod LuboChess Po Mar 21, 2011 5:03 pm

Julo,
keď si na 7 krajov napísal takúto vetu:
"Prosím doplniť prehľad, aké majstrovské súťaže v sezóne 2010/2011 zväz organizoval/bude organizovať (MSR kraja jednotlivcov, mládeže, prípadne družstiev - mimo ligových súťaží...)"
Nejak si vynechal Tvoj kraj a čo mi ostatní nemáme právo na informácie ? (vieme, že Majstrovstvá kraja sa dobrých pár rokov organizujú ako súčasť Open Gabčikovo a v minulosti ste mali i krajské majstrovstvá v blicáku napr. 2006)

Inak jogo Ti dobre napísal kraje, ktoré majú poriadne stránku alebo aspoň stránku je to duplicitné, fórum by malo byť skôr o diskusii, resp. upozornenie na akciu,
Momentálne BA, TT, TN, NR má vlastnú stránku, zvyšné 4 kraje (ZA, BB, KE, PO) nie - tam by to bolo i aktuálne, keďže krajské zväzy nemajú vlastný web môžu takto suplovať svoje info aspoň tu na krajských DF
Obrázok používateľa
LuboChess
 
Príspevky: 3622
Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm
Bydlisko: Bratislava/Poprad

Re: Majstrovstvá kraja

Odoslaťod Július Gajarský Ut Mar 22, 2011 7:48 pm

Ľubo - nezamestnávaj ma ;) ani neodporúčaj postupy, ktoré zlyhali ... ;)
Otázky do fóra som dal preto, lebo informácie o tom, na čo sa pýtam, som na stránkach zväzov - buď vôbec, alebo v takom rozsahu, ako som sa pýtal nenašiel (ani na inak výbornej stránke, výborne pracujúceho BŠZ..., čo som v odpovedi napísal aj jogovi a o to viac oceňujem odpoveď a reakciu Stana Vlčeka)

Otázku som dával na všetky KŠZ aj preto, aby som mohol porovnať prax a aktivitu v jednotlivých krajoch - v našom kraji o tom viem...

Ak aj vi
a čo mi ostatní nemáme právo na informácie ?
;) - v tých ypsilonoch si sprav poriadok - v "právnych" veciach to môže byť dôležité - ostatní chcete informácie - pýtajte sa nárok, či hľadajte... ;) ;) ;)

Pre vedenie SŠZ by to ale malo byť povinné - veď aj keď "právny vzťah" medzi SŠZ a jednotlivými KŠZ je stále pre mňa - a zrejme aj ostatných nejasný - a v špeciálnej téme k tomu sa nikto dôsledne nevyjadril - keď, SŠZ presúva polovicu členského na KŠZ a nemá informácie (a ani ho asi nezaujímajú - aspoň do tej miery, aby ich od KŠZ - minimálne zástupcov v Rade vyžadoval...)

Ale, prečo to pýtať (teraz myslím na prehľad majstrovských súťaží a ich výsledkov) keď to nemá ani samotný SŠZ :cry: :?: :!: :cry:
Július Gajarský
 
Príspevky: 1487
Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Re: Majstrovstvá kraja

Odoslaťod jogo Ut Mar 22, 2011 8:03 pm

Julo: co som sa rozpraval asi uz predstavitelmi 3mi sachovych krajskych zvazov, tak nie SSZ presuva polku penazi KSZ, ale SSZ vyzbieral peniaze za KSZ a necha si svoj podiel a zvysok vrati KSZ.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo
 
Príspevky: 1139
Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm
Bydlisko: Búry Rastislav, Bratislava

Re: Majstrovstvá kraja

Odoslaťod Július Gajarský Ut Mar 22, 2011 9:33 pm

Jogo - OK - je to vec pohľadu - právne SME ČLENMI SŠZ - tam máme preukazy, tomu platíme členské a kam/na základe čoho to posúva ďalej to musí/mal by mať ošetrené... Je jasné, že vzťah "oboch" partnerov teda SŠZ a jednotlivých KŠZ je ťažšie jasne stanoviť (viď napr. SR/EÚ) ale keď sa jedná o presun prostriedkov pravidlá vzťahu SŠZ -KŠZ by mali byť aspoň v základných črtách definované... ( a že nie sú dokladom je toho vyjadrená "bezmocnosť" prezidenta čo len dohodnúť napr. podporu mládeže...
Július Gajarský
 
Príspevky: 1487
Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm


Naspäť na Trnava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.