Iný návrh na zmenu štruktúry

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Návrh na zmenu štruktúry fóra

Odoslaťod ♔♔♔ St Jan 19, 2011 1:29 pm

Agathokles, starogrécky logik (316-289 pred n. l.)

Starogrécky logik Agethokles sa pred svojimi žiakmi chválil, že je jediným a prvým logikom v Aténach.
Demonax, ktorý šiel okolo, si ho vypočul a potom sa spýtal:
- Ak si jediný, ako môžeš byť prvý? Ale ak si prvý, môžeš byť jediný?
Agathokles si zahalil tvár, vrátil sa domov a tridsať dní nevkročil do mesta.
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod Horváth Mário St Jan 19, 2011 6:19 pm

Naozaj vtipné, ale priveľmi sme odbočili od témy.
Ako vidíme, veľmi by sa zišli tie pravidlá diskusného fóra napríklad aj na príspevky mimo tému.

:?: Nájde sa už konečne niekto, kto má oprávnenie vytvoriť Fórum o diskusnom fóre?
Jednotlivé témy (ako ich navrhol napr. Ondrej) môžeme preberať tam.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod Martin Huba St Jan 19, 2011 6:38 pm

Mário, prepáč, ale deň má iba 24 hodín...

Pre vašu informáciu, na VV v piatok navrhnem:

1. aby Ondro Danada bol adminom fóra, s tým, že okamžite (už môže začať) navrhne kódex či pravidlá diskutujúceho (stačí pár bodov, ak ich ktokoľvek poruší, vrátane mňa, môže ho napomenúť a ak sa bude podobné opakovať, môže zmazať príspevok či dať ban). Ondro sa musí snažiť ako admin byť nestranný, inak nebude admin (v opačnom prípade by mohol zneužívať svoju funkciu, čo by nebolo dobré).
2. aby Mário Horváth bol moderátorom fóra s právom navrhnúť novú štruktúru fórá, ak bude chcieť aj "upratať" staré príspevky (nechať len tie k veci) a bude mať právo po upozornení mazať príspevky, ktoré budú mimo tému (nie porušujúce kódex diskutujúceho, to je Ondrova starosť), prípadne ako robil dobre Ondro, prehadzovať príspevky do relevantnej témy....

Poprosím o prípadné návrhy...

Pekný večer..
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Curiosusaurus St Jan 19, 2011 8:02 pm

Pán prezident, prečo máte záujem "upratať" staré príspevky a "nechať len tie k veci"?!
Myslíte tým len tie "k vašej veci"? Na tomto fóre zostalo nezodpovedaných pomerne dosť vážnych tém...
Myslíte, že pred nimi ujdete? Alebo k "upratovaniu a čisteniu" smerovali Vaše "dymovnice", hodené do tohto fóra v pravý čas v podobe priehľadne účelových diskusií o výchovnom, či ženskom šachu...?
Ale späť k téme:
Ak aj vznikne nejaký nový kódex a fórum bude mať okrem admina aj moderátora nemalo by sa postupovať retroaktívne - staré príspevky by sa mali v duchu elementárnej demokracie zachovať v plnom znení. Navyše predpokladám, že sú aj tak už zdokumentované...
Curiosusaurus

Založený: St Dec 22, 2010 1:26 am

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 20, 2011 2:25 am

Pravidlá som vedľa navrhol, na ostatné teraz už nemám energiu. Budem reagovať buď zajtra alebo až budúci týždeň. Mám pracovne dosť nabitý týždeň, cez víkend som na FA seminári, odtiaľ idem rovno na skúšku do školy. Ani neuvidím svojich zverencov na GPX v Dúbravke. :(
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 20, 2011 11:06 am

Mário Tvoja štruktúra sa mi zdá zbytočne rozsiahla:
•Turnaje a akcie (predtým šachové turnaje)
•Ligové súťaže družstiev (predtým ligové súťaže)
•Tréning
•Výchova detí a mládeže (predtým práca s deťmi)
•Rozhodcovský kútik
•Financovanie
•História šachu na Slovensku
•Vedenie SŠZ (predtým VV SŠZ)
•Ostatné (predtým voľná diskusia)
•Fórum o diskusnom fóre

Doterajšie témy: Turnaje, ligy, "Práca s deťmi (ja to chápem ako mládež, možno by to stačilo premenovať, ale zas nechajne Jozefovi jeho historický vybojované samostatné DF pod jeho názvom), Voľná diskusia je podľa mňa dostatočná (jediné také usmernenie, že MS/Me mládeže by sa malo písať do mládeže a nemontovať to do všeobecných turnajoch primárne určených pre dospelých).
napr. takú tému História šachu ja by som síce za ňu bol i všetkými desiatmi aby mala osobitné fórum a v ňom i 100 podtém, a v§čšina ľudí vrátane mňa by si tie príspevky s radosťou prečítala, ale povedzem si realistický sme až tak naivný, že čarovným mihnutím prútika (vydelením DF) sa situácia zmení, zas to bude DF k budú prispievať 2,3,4 ľudia (hoci to môže čítať i 100 ľudí). Stačí porovnať ligy - extraligu hrá to každé kolo cez 120 ľudí, a koľko ľudí prispeje ?
Zmena štruktúry nič nevyrieši - fórum bude príliš rozdrobené, k témy budú celé mesiace stáť ako neaktuálne, občas pár stalých ľudí tu dookola niečo napíše, x-násobok ľudí si to prečíta.
otázka znie ako pritiahnuť tu čitajúcu masu aby aspoň 3x do roka sem tiež prispela po 1 príspevku (zvlášť keby sme pritiahli GM/IM-ká vo väčšom množstve, stačilo by aby napísali raz za kvartál 1 myšlienku ľudí by to ale ťahalo ako magnet . vi´d keďf tu napísal Movsesian,, napr. ich skúsenosť ako oni trénovali, keď boli mladý, postreh z turnaja
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod sfedorko Ne Jan 23, 2011 7:29 pm

neviem kde to napisat, tak to pisem sem .. na chess.sk v clanku "Nechceme z každého slovenského dieťaťa mať šachového veľmajstra, ale chceme, aby naše deti boli inteligentné!" je ako datum pridania 21.1.1973 .. co predpokladam ze je chyba .. alebo sa nekomu zacnelo za starymi casmi a chcel si ich aspon takto pripomenut?? :?:
sfedorko

Založený: So Feb 02, 2008 4:47 pm

Re: Iný návrh na zmenu štruktúry

Odoslaťod ♔♔♔ Ut Jan 25, 2011 4:35 pm

Nové fórum "Fórum o fóre SŠZ" je neprirodzene na prvom mieste.
Asi by malo byť predposledné, pred voľnou diskusiou.
Mohol by sa aj opraviť popis celého fóra: diskusné fórum slovenského šachového zväzu - veľké S.
Názvy fór "Šachové turnaje" a "Ligové súťaže" by mohli byť skrátené na "Turnaje" a "Ligy".
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod Horváth Mário St Jan 26, 2011 4:36 pm

Fíha, pár dní som tu nebol, prekvapilo ma, že ľady sa konečne pohli...
Ondrej, dobrá práca. Dosť veľa tém týkajúcich sa Fóra sa našlo v tej Voľnej diskusii. Ozaj, vedeli ste, že tá Mrakoplašova téma (Pravidlá fóra) bola úplne poslednou témou na poslednej strane Voľnej diskusie? Aj to dosvedčuje, že určitý poriadok vedie k sprehľadneniu...
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod Jozef St Feb 20, 2013 8:07 am

Zdá sa že časť DF určená pre jednotlivé KŠZ je zbytočná. Myšlienka pri zriaďovaní bola možno dobrá, ale asi dosť ťažko realizovateľná. Počet príspevkov je úsmevný a ich obsah ... Zdá sa , že niektoré KŠZ akoby existovali len formálne. Nebolo by to lepšie zlikvidovať tú časť?
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.