Prihlášky do súťaží družstiev

Bratislavský šachový zväz

Prihlášky do súťaží družstiev

Odoslaťod Milan Kolesar Po Aug 27, 2018 8:24 pm

V minulých týždňoch bežal čas a ešte aj beží na prihlášky do súťaží družstiev. Formou mailu, takmer spamu bolo oslovených extrémne množstvo ľudí, viacerí sa voči tomu ohradili.
Prihlasovanie by mohlo fungovať aj inak, a to je cieľom môjho príspevku:
Na stránke BŠZ by boli uvedení riaditelia súťaží (netvrdím, že dnes nie sú, ale zoznam je neaktuálny) cca mesiac pred termínom podania prihlášok. V súťažnom poriadku by bolo uvedené, komu a dokedy treba prihlášku zaslať. Dnes je termín len naznačený nepriamo, o adresátovi sa nepíše. Zoznamy prihlásených družstiev by mohli byť priebežne (týždenne) aktualizované napr. aj na chess-results. Nakoniec by aj tak mohol riaditeľ pár dní pred termínom osloviť pár OP klubov, ktorí sa nezaregistrovali, ale to by nemuselo byť povinné...
Milan Kolesar

Založený: So Mar 08, 2008 9:34 am

Re: Prihlášky do súťaží družstiev

Odoslaťod wlk1977 Po Sep 03, 2018 10:28 am

Ahoj Milan,
Tvoja výčitka ohľadne mailu veľkému počtu adresátov je oprávnená, dala sa riešiť aj citlivejšie. No na druhej strane, v minulosti sa stalo, že niektorým zodpovedným osobám pokyny neprišli. Takže nový predseda ŠTK aspoň dostal feedback, ktoré adresy už nefungujú.
V priložených pokynoch BŠZ je však všetko napísané jasne:
Do 31.08.2018 mailom poslať prihlášku družstva do súťaže riaditeľovi príslušnej súťaže a predsedovi ŠTK (aktuálne kontakty na nich sú o pár riadkov vyššie). Oneskorenci sa pravdepodobne momentálne riešia.

Stano
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod Milan Kolesar Ut Sep 04, 2018 7:52 pm

Podstatou môjho návrhu je, aby riaditelia resp. ŠTK neposielali maily, voči čomu majú mnohí výhrady, ale aby si organizační pracovníci sami mohli nájsť informácie ako, dokedy a kam prihlášky zaslať.
Milan Kolesar

Založený: So Mar 08, 2008 9:34 am

Odoslaťod Edo St Sep 05, 2018 1:58 pm

Určite sa to dá vylepšiť, mám nejaké nápady, no to asi až od ďalšej sezóny.
S podobnými nápadmi, ako uvádza Milan Kolesár.
No som v tejto úlohe nový, takže by ani nebolo vhodné, aby som tesne pre ligami závadzal nejaké novoty.
A ani na to nebolo času, prípadne by bolo treba aj spoluprácu ďalších ľudí.
Problém "spamu" bol nafúknutý, išlo o jeden e-mail, kde boli užitočné informácie aj pre hráčov, čo nie sú organizačnými pracovníkmi klubov.
Väčšina to tak aj pochopila, že ak nie sú OP, numusia na to reagovať, že ide len o jeden e-mail pred ligami - až na nejaké výnimky.
No bolo mi oprávnene vytknuté, že adresáti mali byť v skrytej kópii - teda by sa nestalo, aby niekto reagoval hromadne - možno len omylom - inak sa nič neriešilo inak ako v minulosti.
Edo

Založený: Pi Mar 20, 2009 7:52 am

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.