Konferencia BŠZ 2017

Bratislavský šachový zväz

Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod mishik Ne Máj 14, 2017 9:46 pm

Vážení šachoví priatelia,

v prílohe nájdete informácie o konaní Mimoriadnej konferencie Bratislavského šachového zväzu 2017, ktorá sa uskutoční dňa 18. mája 2017 (štvrtok) o 17,00 hod. na Černyševského 8, Bratislava - hracia miestnosť ŠK Slovan.

Prílohy:

1. Pozvánka na konferenciu
2. Počty delegátov za jednotlivé kluby
3. Zápis a uznesenia z minulej konferencie (28.4.2016)
4. Zápis zo zasadanie Rady BŠZ (25.4.2017)
5. Návrh rozpočtu BŠZ na rok 2017 a plnenie rozpočtu BŠZ za rok 2016
6. Správa o činnosti BŠZ
7. Správa o hospodárení BŠZ
8. Správa Komisie mládeže BŠZ
Prílohy
BSZ_Konferencia_2017.zip
(433.27 kB) Stiahnutá 312 krát
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 778
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod LuboChess Pi Máj 19, 2017 10:32 am

Včera 18. 5. 2017 sa v Bratislave v klubovni ŠK Slovan uskutočnila (mimoriadna) krajská konferencia Bratislavského šachového zväzu.

Materiály viď vyššie (z Mishikovho príspevku), samozrejme kluby ich dostali i elektronicky vopred a oficiálne zápisy budú zverejnené i na stránke BŠZ.

http://bsz.chess.sk/

osobitne viď správu o činnosti od predsedu BŠZ a správu Rady BŠZ, ktorá sa týka i samotného SŠZMishik z toho vyhotovil i audiovizuálny záznam (takže čoskoro bude i na webe). Samozrejme, že BŠZ nielenže zabezpečil transparentnosť a publicitu konferencie (nič neutajoval ani nikoho z verejnosti, kto by mal záujem byť ako hosť nevyhadzoval na rozdiel od zasadnutí SŠZ).

Okrem obligatórnych veci (pracovné komisie, správy o činnosti BŠZ, správy o hospodárení BŠZ, správy ŠTK BŠZ, správy komisie mládeže BŠZ) sa schválil rozpočet BŠZ na rok 2017 (v znení prerokovanom na VV BŠZ a Rade BŠZ),

sa volili i delegáti stálej konferencie SŠZ za BA kraj vrátane účasti na konferencii SŠZ 17. júna 2017 v Banskej Bystrici vrátane náhradníkov

Zvolení delegáti (BŠZ má 4 miesta): 1/ Ladislav Šipeky 2/ Michal Vrba 3/ Ľubomír Ch. 4/ IM CC GM Jozef Franzen, náhradníci v poradí 1/ Vladimír Šošovička 2/Ivan Syrový 3/ Anton Ludwig

V r. 2016 na predošlej konferencii BŠZ delegoval L. Šipekyho, M. Sklára (ktorého zastúpil náhradník A. Ludwig), G. Šturca, Ľ. Ch.


Postupne vďaka protiprávnostiam a účelovým schválnostiam zo strany "kamarily v SŠZ" BŠŽ bol pozbavovaný miesteniek

Paradoxne ten kraj, ktorý postupoval najserióznejšie a ako jediný dodržal v r. 2016 i 2017 (zákon, uznesenie Rady, stanovy SŠZ, stanovy BŠZ), v r. 2016 tak postupoval okrem BŠZ už len Žilinský kraj a v r. 2017 okrem BŠZ zatiaľ len Trenčiansky KŠZ

Vysoko oceňujem tento profesionálny prístup vedenia BŠZ, z ktorého by sa malo poučiť i vedenie SŠZ (a zobrať si príklad).

Súčasne treba i verejne odsúdiť správanie SŠZ (keď zo strany sekretariátu) prišlo koho máme voliť (resp. skôr nevoliť) vrátane, že nám určovali ako máme voliť (nie tajne, ale verejne).

Pričom nielenže to je záležitosť delegátov BŠZ ako príjmu volebný poriadok, ale za štandard pri hlasovaní o personálnych otázkach (viď napr. hlasovanie v Súdnej rade alebo vybrané voľby v NR SR) sa uskutočňujú

tajne.

Viaceré takéto neprípustné ingerencie vyvolali v minulosti i teraz "Zdravé rozhorčenie u orgánov BŠZ" (viď vyššie spomínané správy v Mishikovej prílohe), resp. členov BŠZ.


len či tak postupovalo vedenie SŠZ i pri ostatných krajoch (najmä tých kde neboli žiadne regulárne voľby delegátov, resp. sa ani nekonali konferencie), t.j. je otázna legitímnosť takýchto delegátov (niektorí boli dokonca ustanovení v rozpore so zákonom o športe a stanovami).
Obrázok používateľa
LuboChess
 
Príspevky: 3622
Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm
Bydlisko: Bratislava/Poprad

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod mishik Ne Máj 21, 2017 11:04 am


Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 778
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod Martin Huba Po Máj 22, 2017 8:26 am

Mishk, prosím Ťa nepreháňaj to s tou transparentnosťou, nie je v súlade s Transparentným balíčkom súčasného Výkonného výboru.

Všimol som, si že cenzúra zase pracuje, že zmizol článok z hlavnej stránky o vašej konferencii.

Vraj 8 z 10 Slovákov je frustrovaných. Dvaja z toho žijú v zahraničí :-)

Aj podobné tragikomické postavičky aké likvidujú tento štát, jeho vzdelávanie, kultúru, šport a teda aj hokej a šach, majú svoje opodstatnenie. Pre rozumných ľudí sú odstrašujúcim príkladom ako sa človek nemá správať....
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod LuboChess Po Máj 22, 2017 12:04 pm

Áno cenzúra súčasného VV na pokračovanie (po skrývaní článkov o vedení SŠZ do utajovaného fóra SŠZ), nedanie zaslaných materiálov ku konferencii SŠZ, nepublikovanie zápisnice z KK SŠZ, ktorá poukázala na prešľapy VV SŠZ, zmazanie Mishikovej ankety pre členov SŠZ z webstránky (oznámkujte vedenie SŠZ), kde v minulosti s tým nebol problém počas prvého i druhého volebného obdobia VV SŠZ za čias Martina najnovšie 2x zmazali Mishikovi vecnú objektívnu správu z krajskej konferencie BŠZ vrátane videí a zápisov), ktorú publikoval včera v nedeľu, pritom sa vyslovene týkala i činnosti SŠZ voľba delegátov.

Jedine šťastie, že Mishik nedal adminské heslo z ním vytvoreného FB lebo aj tam by Riabov a spol mazal, cenzuroval.

To sa VV SŠZ až tak bojí pravdy? Každý kto poukáže na ich protiprávne konanie, len preto, že chceme, aby sa dodržiaval zákon a stanovy, je hneď triedny nepriateľ.


Darmo budete cenzúrovať, pravde aj tak neujdete.
Obrázok používateľa
LuboChess
 
Príspevky: 3622
Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm
Bydlisko: Bratislava/Poprad

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod Martin Huba Ut Máj 23, 2017 7:58 am

Pozrel som si poctivo všetky videá a musím prejaviť rešpekt tak pred transparentnosťou BŠZ ako aj pred konštruktívnou debatou všetkých zúčastnených.

Mishik je samozrejme jedným z ľudí, na ktorých by mal slovenský šach stavať v budúcnosti a ktorých by si mal chrániť a nevyháňať zo svojich radov.

Ľubo je ochotný nezištne pomáhať a nechápem, prečo ho niektorí závistlivci musia sústavne urážať a dehonestovať. Legislatíva SŠZ je teraz v neuveriteľnom chaose a rád by som vedel, kto za to raz ponesie zodpovednosť. Či tí, čo za to berú peniaze, alebo tí, čo mlčky bez chrbtovej kosti prisluhujú.

Veľmi sa mi páčila na videách odvaha a hlavne rozumné vystupovanie Martin Sklára, ktorý sa nebál postaviť proti negatívnym tendenciám presadzovaným súčasným vedením SŠZ.

Tiež musím pochváliť Laca Šipekyho za to ako moderoval konferenciu.

To sú ľudia, na ktorých by som staval ja.

Samozrejme že je len k dobru, že sa konferencie zúčastnili ľudia, čo už majú veľa poctivej práce za sebou a ktorí sú tiež na strane seriózneho rozvoja slovenského šachu. Aby som spomenul len niekoľkých pánov napríklad Falťan, Petrán či Franzen....

Všetkým zúčastneným patrí vďaka!
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod mishik Ut Máj 23, 2017 10:43 am

Ahoj Martin,

verím tomu, že otvorená komunikácia a diskusia dokáže vždy posunúť vpred, ku prospechu celej komunity alebo spoločnosti.

Vždy budú názory rôzne a protichodné, a to je úplne v poriadku. Musíme sa naučiť rešpektovať to, že nie so všetkými našimi názormi musí druhá strana súhlasiť a naopak. Je však nevyhnutné zabezpečiť, aby sa každý mohol slobodne vyjadriť, bez strachu a s rešpektom druhej strany. Táto zodpovednosť je na ľuďoch, ktorí sú vo vedení ktorejkoľvek spoločnosti, aby takýto priestor vytvárali.

Bohužiaľ, nie je tomu vždy tak.


Zmyslom krajských konferencií z môjho pohľadu nie je iba samotné zasadanie, diskusia a schvaľovanie, ale je to aj obrovská príležitosť dať priestor novým ľudom, ktorí majú záujem sa angažovať vo "funkcionárčení". Preto je aj mojím záujmom, ako predsedu ŠK Doprastavu Bratislava, aby sme aktívne dávali priestor novým ľuďom, či už vo vedení klubu alebo delegovaní na krajskú konferenciu.

Hľadať nových ľudí nie je ľahké a o to proaktívnejšie by k tomu kluby mali pristupovať. Aj preto je škoda, že kraje konferencie nerobia.
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 778
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod Martin Huba Ut Máj 23, 2017 11:27 am

Súhlasím.

Členovia SŠZ si ale musia odpovedať na strategickú otázku:

"Čo je našim cieľom, funkcionárčenie, alebo rozvoj šachu?"

Pokiaľ funkcionárčenie, tak sa debata skončila. Potom je možné mať večných funkcionárov, ktorí nielenže šach neposunuli nikde, ale ho úspešne brzdia. Potom môžeme mať najväčší počet šachových funkcionárov na počet aktívnych hráčov na svete... a potom môžeme na čele mať funkcionárov, čo o reálnom vedení modernej športovej organizácie a o vedení všeobecne nemajú ani páru (to, že VV trvá 11 hodín musí byť na smiech aj študentom strednej školy napr... viď VV v Kremnici).

Pokiaľ chceme rozvíjať šach, tak je potrebné zreorganizovať štruktúry tak, aby boli čo najjednoduchšie, aby bola komunikácia s klubmi (to čo je teraz vrátane postsocialistickej cenzúry by som nenazval komunikáciou, už je len otázka času kedy chlapci budú vydávať nariadenia politbyra... :) ), a aby sme sa vrátili k podstate a to k podpore súťažného šachu, reprezentantov a talentov...

Volajú ma optimistom, a ja akosi stále verím, že ľudia na Slovensku a hlavne šachisti sú rozumní a preto im fandím...
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod LuboChess Ut Jún 13, 2017 12:48 pm

BŠZ praktický ako jediný krajský zväz má na webovej stránke transparentne zverejnené zápisnice (nielen z konferencií, ale aj zasadnutí Výkonného výboru)

viď prehľad

http://bsz.chess.sk/bsz/zapisnice-vv-bsz

Situácii presahujúcej regionálny rozmer, t.j. k SŠZ smerom i ku konferencii (a nezákonnostiam na zvolenskej konferencii) sa už venovalo zasadnutie Výkonného výboru BŠZ pod č. 4/0016 zo dňa 9. 8. 2016 viď bod 8

a potom posledné zasadnutie VV BŠZ pred krajskou konferenciou č. 7/2017 zo dňa 4. 4. 2017 (pod bodom 4 a čiastočne i bodom 8) na predmetnom linku

ako aj Rada BŠZ z 25. 4. 2017 (vo vzťahu k SŠZ najmä bod 6)

http://bsz.chess.sk/bsz/rada-bsz
Obrázok používateľa
LuboChess
 
Príspevky: 3622
Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm
Bydlisko: Bratislava/Poprad

Re: Konferencia BŠZ 2017

Odoslaťod mishik Pi Jún 16, 2017 9:46 am

V prípade záujmu o prístup k online spravodajstvu z konferencie Slovenského šachového zväzu dňa 17.6.2017 sa registrujte nižšie na linku.
Registrácia pre online spravodajstvo z konferencie SŠZ 17.6.2017

Obrázok
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 778
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Ďalšia

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron