Odstupenie z funkcie podpredsedu Rady BSZ

Bratislavský šachový zväz

Re: Odstupenie z funkcie podpredsedu Rady BSZ

Odoslaťod Ondrej Danada Po Dec 05, 2016 9:41 pm

Vážim si prácu v Dúbravane, s Rasťom Kevickým som mal veľmi dobré vzťahy a to, ako klub založil a vybudoval členskú základňu na zelenej lúke a ako rýchlo sa rozrástol, je naozaj úctyhodné. Či niekto chce alebo nechce byť členom SŠZ, je každého slobodná voľba. Čo sa mi však nepáči je spôsob, ako sa to tu prezentuje, ako keby SŠZ robil niečo zlé. P. Lukáč, netvrdím, že práve vy si tu riešite osobné spory, skôr si myslím, že ste sa stal obeťou nekalých praktík tých, ktorí tak konajú. Treba sa naozaj zamyslieť aj nad tým, že to do určitej miery dehonestuje prácu tých, ktorí sa snažia nezištne pomáhať SŠZ.

Stano, to, čo píšeš o 10 mesiacoch, je čistá demagógia. Je pravda, že zákon bol zverejnený v zbierke zákonov na prelome kalendárnych rokov, avšak tvorca zákona sa vyjadril, že nie všetky údaje uvedené v zákone bude nevyhnutné zbierať, pričom dosť dlho nevedel zodpovedať ani otázku, či bude rodné číslo povinný údaj, alebo bude alternatívne stačiť dátum narodenia v kombinácii s iným údajom tak, ako dovtedy. Ihneď ako sme sa vďaka aktívnej účasti na pracovných stretnutiach dozvedeli, že rodné číslo bude povinné, začala sa príprava pre zber rodných čísel.

Ono to však nebolo len o tom, že sa do formulára doplní jedna povinná kolónka a bodka. Bolo potrebné rozšíriť náš informačný systém, po technickej stránke zabezpečiť synchronizáciu údajov do ich systému, vypracovať bezpečnostný projekt s čím súviselo aj to, že sme museli prijať viaceré technické a organizačné opatrenia, aby boli údaje v bezpečí, a navrhnúť celý proces zberu údajov tak, aby bol v súlade s predpismi a bol aj prakticky vykonateľný. Riešiť vzdor bývalých funkcionárov, ktorí nám pri zbere údajov kládli polená pod nohy, nám prácu neuľahčovalo.

Martin, ja by som skôr povedal, že výsledok je, že máme interné predpisy v súlade so zákonom, takmer všetci členovia majú údaje v informačnom systéme v rozsahu požadovanom zákonom, znížila sa administratívna záťaž sekretariátu pri správe matriky, zvýšila bezpečnosť údajov o členoch, nastavili sa procesy, ktoré v minulosti upravené neboli a členská základňa má väčší prehľad o financiách. Ak má niekto reálnu obavu o ochranu osobných údajov, môžem vysvetliť čo treba. Ak chce niekto iba mudrovať a hrať sa na rebela, nech si hľadá obecenstvo niekde inde, mňa také divadlo nezaujíma.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Martin Huba Po Dec 05, 2016 11:02 pm

No schuti som sa zasmial pri predstave ako Jablonicky Pekar a spol na slovenskom sachovom poli do prutenych kosikov tazko zbieraju udaje a zaskodnicki byvali funkcionari im pritom kladu polena pod nohy.

SSZ v sucasnej podobe je mrtvy a slusni ludia co uz neveria v jeho pozitivnu reformu a chcu hrat sach maju legitimne pravo hladat alternativu.

Existuje moznost priameho clenstva vo FIDE a som si isty ze bude onedlho aj moznost priameho clenstva v ECU.

Je skoda stratit tisice slusnych ludi co chcu hrat sach nadalej.

Zaujima ma nazor sachovej verejnosti...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod peluk Ut Dec 06, 2016 10:37 am

Pan Danada,

priznavam sa, ze som sa stal "obetou nekalych praktik'', ked som pocas svoho zivota stretol sachove osobnosti,rozpraval som sa s nimi a alebo pocul ich nazory na sachovy zivot, ktore ma ovplyvnili.
Teraz narychlo spomeniem aspon zopar z nich Majster sportu Jan Sefc, byvaly prezident SSZ Viliam Puskailer, byvaly prezident SSZ IM Peter Petran, byvaly prezident SSZ Gustav Sturc, byvaly predseda komisie rozhodcov SSZ Rudolf Blaho z Presova, byvaly funkcionar SSZ Jozef Kysel, clen rady SSZ a funkcionar BSZ Peter Faltan alebo pan Jozef Rachela z D.Stredy, to je iba par a bolo vela roznych inych ludi. Nemozem nespomenut aj IM Juliusa Kozmu, IM Ladislava Kotana, FM Karola Ruckschlossa, GM Lubomira Ftacnika, GM Igora Stohla a GM Jana Markosa. Co tychto ludi spaja, ze sa snazili mat ku vsetkemu ludsky pristup, riesili sachove zalezitosti vecne, nechladali vinnika za kazdu cenu a dokazali si priznat aj chyby, ktore urobili. Hlavne si vsak ctili radovych clenov SSZ a sach skutocne bol pre beznych ludi.a taky ho vidim aj mimo SSZ, kam smerujem ....To bol moj posledny prispevok na strankach http://www.chess.sk, ktoru som pomahal kedysi rozbiehat spolu s Janom Vavrakom.

Zelam vsetkym iba to najlepsie v zivote!!!

Peter Lukac
peluk

Založený: Št Aug 07, 2008 8:21 am

Odoslaťod mishik St Dec 21, 2016 11:40 pm

ten bez rodného čísla
Bratislavská šachová akadémia
Obrázok používateľa
mishik

Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Predchádzajúca

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.