Ligové súťaže 2014/2015

Bratislavský šachový zväz

Re: Ligové súťaže 2014/2015

Odoslaťod peluk Po Sep 08, 2014 9:11 am

Podla mna je neskoro sa tym zaoberat az na zrebovani, lebo tam sa moze stracat cas, ked sa o tom bude diskutovat. Navrh riesenia by mal byt uz dovtedy.
Vyklad RK a STK SSZ nie je jednoznacny, prinesie to viac zmatkov ako bolo doteraz, pretoze EKZ aj tak su v hracej miestnosti. Nie su delegovani rozhodcovia pre 3. az 5.ligu,
takze nie je zaruka, ze rozhodca stretnutia bude vykladat toto pravidlo rovnako.

Ak chceme, aby bol vlk syty a ovca cela, tak z praktickeho hladiska sa mi zda ovela lepsie riesenie, ktore mi v rozhovore zaciatkom leta povedal Peter Faltan.
EKZ sa zabali do mikrotenoveho sacku, zalepi sa stitkom, rozhodca stretnutia podpise, vrati hracovi, aby si ho schoval, po partii ukaze rozhodcovi, ze je neporusene
zalepenie a vsetko je v poriadku. Ziadne komplikacie a vsetko jasne.
peluk

Založený: Št Aug 07, 2008 8:21 am

Odoslaťod yuri Po Sep 08, 2014 10:04 am

problem definovania miernejsieho trestu je vtom, ze to je za prve porusenie, lenze EKZ budete mat po udeleni prveho trestu v miestnosti dalej, a ako spravny troll to super bude reklamovat znova.

Inak pochopitelne pre ignorovanie pravidiel ratingovanie odmietnut moze.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod blizzard2 Po Sep 08, 2014 7:22 pm

yuri, tak toto som zrovna od teba necakal, "pravidla su pravidla"...

takze ked FIDE schvali, ze ludia pod 165cm alebo v ciernom obleceni nemozu hrat, tak "pravidla musime respektovat"?

nenechajme si zobrat aspon tu trochu slobody, co nam este ostava - akurat by som velmi rad prisiel na sposob, ako na to...
blizzard2

Založený: Št Okt 14, 2010 6:45 pm

Odoslaťod yuri Ut Sep 09, 2014 12:07 pm

no, chceme aby nam FIDE ratingovala sutaze, FIDE sa rozhodla, ze nechce EKZ pri partiach. Premna je riesenim proste FIDE sutaze nehrat. ak schvali, ze ludia obleceni v ciernom alebo pod 165 nemozu hrat treba proti tomu bojovat. rovnako ako treba tlacit na zmenu tychto pravidiel. to je ale robota pre tych co nas vo FIDE zastupuju. zaujima tychto ludi nazor beznej sachovej verejnosti ? ja neviem...

ja zakaz EKZ na FIDE sutaziach neberiem ako stratu slobody. ak ty ano, tak chapem, ja sa stale mozem slobodne rozhodnut danu sutaz nehrat. nepaci sa mi, ze FIDE sutaze koli tomu musim prestat hrat, ale couz. uz predosla uprava pravidiel mi prisla scestna (par partii som na blikajuci telefon prehral, pretoze extremny vyklad to umoznoval), u noveho pravidla to aspon nemusim riesit. aspon nabuduce budu ludia viac rozmyslat koho volit. potrebujeme niekoho takeho, kto bude presadzovat aby podobne nezmyselne pravidla boli upravitelne rovnako ako je volitelny dress code, nulova tolerancia a ine veci.
yuri

Odoslaťod blizzard2 Št Sep 11, 2014 4:03 pm

skor to umoznoval extremny nazor u superov alebo rozhodcu ;)

samozrejme, nie je to nasilna strata slobody, ako nasledok toho, ked sa nechces nechat okradat statom apod., ale tak FIDE ma monopol na sutaze - ak by som si zalozil vlastnu slovensku ligu, pochybujem, ze by ju niekto isiel s mnou hrat v takom pocte a sile, aby to aj malo vyznam. rating je pre vela ludi asi stale dost dolezity, co tak pocuvam rozhovory, aj ked teraz po kazdomesacnom pocitani a zavedeni koeficientu 20 je skor na smiech :)

a toho volenia sa prave bojim, vidis, ze aj fica tu mame uz 2.x, hubu tiez, zda sa mi, ze "ludia su nepoucitelni" plati na viac %, ako by malo... ja som sice z kraja, kde som ako mensi funkcionar presadzoval inu volbu, aj sa to podarilo, ale co uz, ked tych krajov je 8...
blizzard2

Odoslaťod pytlik Pi Sep 12, 2014 11:56 am

to blizzard
p. hubu tu máme dvakrát preto, lebo druhýkrát nebola dostatčne rozumná alternatíva, žiaľ
to ale nie je jeho problém, ale problém jeho súperov
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod blizzard2 So Sep 13, 2014 7:25 pm

pytlik: o tom samozrejme viem, ale tazko povedat, kym sme superov videli len v volbach, mozno sa len nevedeli dobre prezentovat a niektory z nich by bolo konecne schopny veduci. ale to do tejto temy nepatri...
blizzard2

Odoslaťod yuri St Sep 17, 2014 5:13 pm

ked superi po volbach zmizli. teraz mame do konferencie tristvrte roka a nemam pocit, ze by sa to nejakym smerom hybalo
yuri

Odoslaťod 111 Št Sep 18, 2014 7:57 am

yuri: Preco by schopny manager tuzil byt prezidentom zvazu? Cokolvek urobi/neurobi, tak sa na nom niekto bude vyvrsovat a obvykle kvoli niecomu absolutne nepodstatnému pre zvaz (nominacie na sutaz, kde nemame ziadnu sancu, preplatenie par euro...)
111

Založený: Pi Júl 26, 2013 8:35 am

Odoslaťod pytlik Št Sep 18, 2014 8:24 am

to VH1:

to je len zamieňanie si dôsledkov s príčinami

napr. problémom je nie úplne jasné financovanie sekretariátu, pri súčasnom navyšovaní príspevkov pre SŠZ (koľko nám zožerie sekretariát - 30% príjmov?)

PS. ak tou nepodstatnou súťažou myslíte Mitropu - načo na ňu posielame reprezentantov?
ak je nepodstatná, sú to zbytočne vyhodené peniaze, ak je podstatná - nech sú jasne určené nominačné kritériá a hrajú tí najlepší, alebo najnádejnejší
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.