Zoznam rozhodcov BA kraja

Bratislavský šachový zväz

Re: Zoznam rozhodcov BA kraja

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 24, 2013 8:12 pm

Mna by zaujimali tie procesy a zodpovednosti.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod sipkes Št Jan 24, 2013 8:49 pm

to Ondrej Danada:
dovol mi vyhodnotit tvoj test :) /aspon z mojho hladiska/

test si spravil ! 7/9 je dobry vysledok :)
---
vazne>
malo by to tak fungovat ako si vyznacil spravne odpovede, az na 2 a 7.
2-prestup, stahovanie rozhodcu> post rozhodcu je nadklubova zalezitost. a preto si myslim, ze klubova prislusnost nehra rolu. trvale bydlisko/klub je celkom dobry udaj na urcenie miesta s najvascim vyskytom . preto je jogo evidovany medzi rozhodcami BSZ. myslim si, ze ak dany rozhodca chce byt evidovany za iny kraj, staci oslovit niekoho kto ma kompetencie menit zoznam rozhodcov SSZ, teda primarne predseda RK SSZ, a poziadat o zmenu. zoznam rozhodcov nie je matrika a podlieha RK SSZ.
7-post ustredneho rozhodcu je/bol z mojho pohladu dost dehonestovany masivnym ziskavanim FA /preskocenim 1triedy a UR/ a jedina vyhoda je snad iba to, ze nie je nutne chodit na skolenia. ale odbocil som... na zaklade odporucania RK SSZ schvaluje VV SSZ rozhodcu na UR. takze tazko vybrat spravnu odpoved z tvojho testu
8,9 - tam by som sa priklonil skor ku RK SSZ, namiesto "diktatury" predsedu.
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod yuri Pi Jan 25, 2013 8:49 am

k tomu predlzovaniu tried. Osobne by som bol zato, aby sa tento proces zjednodusil. Ja sa takto chystam na rozhodcovsky seminar uz od 2010ho, a este mi to nevidalo, preto aj mam zaplatenu fide rozhodcovsku licenciu a slovensku triedu mam vyexpirovanu. Osobne by som uvital, keby sa dalo absolvovat testy aj cez internet aspon pri predlzovani licencii u rozhodcov ktori aj rozhodovavaju.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod sipkes Pi Feb 01, 2013 10:42 am

Pekny den prajem,
Dakujem vsetkym, ktori pripomienkovali http://www.dubravan.eu/index.php?kvr=rozhodcovia-bsz pripadne http://www.dubravan.eu/arbissz.php a tym prispeli k aktualizacii a zvyseniu urovne danej databazy. Momentalne je DB nakrmena najaktualnejsimi udajmi, ktore mam k dispozicii ako clen RK SSZ. Chcel by som upozornit na rozdiel "mam k dispozicii" vs "viem zohnat", co zjavne tiez poukazuje na fakt nesikovnej aktualizacie v ramci SSZ. DB bola doplnena o rozhodcov z celeho slovenska a trieditelna podla kraja, teda doplnena aj o dalsie udaje. dalsie udaje su neverejne a pristupne len osobam s autorizovanym pristupom (RK SSZ) s moznostou prezerania a editacie.

Nase zoznamy su nepresne a s chybami, preto prosim o opetovnu kontrolu dat v databaze a prosim informujte ma o dalsich chybach, kedze mame vazny zaujem, aby DB bola dobra a ukazkova pre zvysenie urovne a mena BSZ.

pripadne pripomienky a chyby adresujte prosim na ladislav@sipeky.sk

este raz dakujem.
sachu zdar
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 01, 2013 11:43 am

Laco pôvodne som navrhoval delenie namiesto doterajších 2 kategórii (aktívny/pasívny) na 3 (aktívny - zaplatená FIDE licencia + platnosť tiredy v SŠZ, poloaktívny - bez FIDE licencia, ale platná trieda + neaktívny, po expirácii platnosti triedy + bez FIDE licencie)

Dá sa to deliť i tak ako to máte, t.j. aktívny a pasívny (zrejme podľa platnosti triedy u IA, FA a UR trvale u I, II, III obmedzene podľa seminára), keďže tam máte kolónku - licencia (FIDE, národná)

Potom je, ale v zozname chyba
v zozname aktívnych IA rozhodcovia Goga, Kysel, Puskailer a FA Kevický by nemali maž licenciu FIDE, (detto u pasívnych IA Soršák) ale len národna, keďže vychádzajúc z matriky SŠZ nemajú zaplatenú FIDE licenciu, resp. o ňu nepožiadali

http://www.chess.sk/index.php?str=clenovia&detail=9 (ak medzitým to u niekoho neplatí tak sa samozrejme ospravedlňujem)

V opačnom prípade je to zavádzajúci údaj voči užívateľom - keďže takáto databáza mu nerieši základný problém, či možno tohto rozhodcu použiť na FIDE ratingovaný turnaj (u FA a IA dokonca i na FIDE normy turnaje)
Navyše je to nečestné a klamlivé voči tým rozhodcom, ktorí si FIDE licenciu zaplatili (100€ IA - D, 80,-€ FA a 20,-€ národná trieda)
Z tohto pohľadu je taký Yuri (Pisár) hoci iba rozhodca s národnou III. i to expirovanou triedou v r. 2012 (to FIDE nezaujíma) oveľa cennejší, keďže má zaplatenú FIDE licencniu, t.j. mohol by rozhodvať pre účely FIDE ratingované turnaje,
než hociktorý IA, FA, ÚR rozhodca bez tejto FIDE licencie, ktorý v SŠZ neexpiroval len preto, že na účely SŠZ tieto tituly sú doživotne,
resp. potom nechápem prečo je IA Soršák medzi pasívnymi rozhodcami (bez ohľadu na to, či má/nemá záujem rozhodovať), keď napr. Kysel. Goga, Puskailer atď., tiež majú IA doživotný titul, ale tiež si nepožiadali o FIDE licenciu, čiže sú na tom rovnako ako J. Soršák, len sú v kategórii aktívnych

Laco preto navrhujem u tých IA/FA rozhodcoch, ktorí nemajú požiadanú či zaplatenú FIDE licenciu zmeniť pri licencii status FIDE na národná (zoznam viď vyššie - týka sa to 3 aktívnych IA rozhodcoch, 1 FA rozhodocu a 1 IA pasívneho rozhodcu)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod dubravan Pi Feb 01, 2013 1:42 pm

Ahoj Lubo.

Laco je v tomto nevinne. Ja som predpokladal ze pri tituloch IA, FA, kedze su to tiluly FIDE tak ani ina licencia ako FIDE nie je mozna (programoval som to este v novembri 2012) a preto vstupny formular bol pre ulahcenie prace urobeny tak, ze akonahle si vyplnil titul IA, FA priradila sa pevna hodnota lic=FIDE.

Ako vsak cas ukazuje nie je to dobre, tuto vec som pred chvilou v programe zmenil a menovanych rozhodcov vratane seba preradil na lic=narodna.

Sorsaka som dal medzi aktivnych ale tiez narodna lic.

Zmenu preposielam aj Lacovi, ak ma iny nazor, nech si to zmeni.

Tie licencie su nova vec a ako kazda novinka, aj tato prinasa so sebou vela noveho, ale aj trochu zmatku z ktoreho sa musime vymotat. :)

Rasto
Obrázok používateľa
dubravan

Založený: Ut Okt 18, 2011 9:00 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.