Zoznam rozhodcov BA kraja

Bratislavský šachový zväz

Re: Zoznam rozhodcov BA kraja

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 24, 2013 3:20 pm

A to si este Lubo mozno nevsimol, ze niektori tam nie su uvedeni vobec - napr. nikde som tam nenasiel Tomasa Danadu.

Preto si myslim, ze je velmi dolezite zamysliet sa nad tym, co som napisal vyssie a identifikovat kompetencie kto za co zodpoveda.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 3:54 pm

Ani napr. Miro Roháček, rozhodca I. tiredy, i keď neaktívny (to ma len dopadlo, že v dávnych časoch sme boli spolu na rozhodcovskom seminári)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 4:37 pm

Laco mali by ste mať triedenie

na "aktívnych rozhodcov" - tých, ktorí majú zaplatenú FIDE licenciu (IA, FA i narodný rozhodca ÚR, I až III triedy), t.j. ktorí môžu rozhodovať všetky turanje (vrátane, ktoré idú na FIDE rating)
na "poloaktívnych rozhodcov - tých, ktorí majú platnú slovenskú rozhodcovskú triedu (u IA, FA, ÚR je s trvalou platnosťou, u I až III triedy platí na 5 rokov od posledného absolovaného seminára), ale nemajú zaplatenú FIDE licenciu
(t.j. síce nemôžu rozhodovať na FIDE ratingovanie, ale môžu domáce LOK turnaje bez FIDE najmä detské turnaje, rapidy, blicky pokiaľ nejdú na FIDE)
a na neaktívnych, ktorí si nezaplatili FIDE licenciu a súčasne im vypršala platnosť slovenskej

Teraz som sa dozvedel prečo rozhodcu s medzinárodným titulom (t.j. trvalou platnosťou) a zaplatenou FIDE licenciou, ktorý rozhoduje zaradili s aktívneho na pasívneho
vraj ma "i" na FIDE ako inaktívny - len to je pekná blbosť, to "i" pri FIDE sa týka ELO - hráčskej časti (ak hráč viacero ratingových listin po sebe nemá partie na zápočet), ale absolútne sa netýka rozhodcu

Veď môže byť šachista, ktorý bude nonstop rozhodvať desiatky turnajov i ako "profesionál", ale nemusí byť už aktívny ako hráč (čo je aj logické kto namiesto hrania bude rozhodovať)
ale to sú úplne kategórie
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 4:39 pm

V tom zozname je nejakých 67 mien (41+26) vrátane 2 mien čo tam nepatria (nečlen SŠZ a nečlen BŠZ), pričom na matrike SŠZ je 111 rozhodcovských mien za BA kraj
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod sipkes Št Jan 24, 2013 5:12 pm

Prajem pekny den,
dakujem Vam vsetkym, ktori ste zacali zoznam skumat a navrhovat zmeny. tento zoznam by som chcel dotlacit do najaktualnejsieho mozneho stavu, kedze ziadny iny /ani ten co maju clenovia RK k dispozicii/ nie je dokonaly. tento ma aspon tu vyhodu, ze je na internete a je online editovatelny.
Prosim vsetkych aby predbezne kolonku pasivni-aktivni nebrali osobne a vnimali ju zatial orientacne vzhladom k tomu, co sposobilo FIDE s ich rozhodcovskymi licenciami. tu by sa mala RK SSZ rozhodnut, co dalej.
---
paci sa mi diskusia na tuto temu. pokusim sa rychlo reagovat a updateovat DB. preto prosim piste dalej svoje pripomienky ci uz sem, alebo mne priamo a verim, ze coskoro to bude ukazkovy zoznam, ktory nam budu vsetky kraje zavidiet :)
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 5:38 pm

Yupi už maám upgradnutý level :D - Laco v rámci vylepšovania k našim mobilom nám môžeš dať i e-maily (v zozname rozhodcov majúcich licencie FIDE na SŠZ ich máme), resp. tých ktorých poznáš a maš ich súhlas
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod sipkes Št Jan 24, 2013 5:53 pm

samozrejme to tam dam.
len davam na vedomie, ze je to krasny dokaz deraveho zoznamu/zoznamov, z ktorych sa vychadzalo. a to myslim na zoznam, z ktoreho vychada aj SSZ a uvadza ho na svojej stranke ->zoznam rozhodcov :!:
Laco Šipeky
sipkes

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 5:59 pm

Takisto to nie je kompatibilné http://bsz.chess.sk/index.php?option=co ... Itemid=110
na stránke BŠZ množstvo rozhodcov už získalo FA (vrátane Teba Laco)
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod sipkes Št Jan 24, 2013 6:24 pm

dame to do poriaku. zrejme aj zoznam, ktory som poskytol bol omylom ten starsi.
Laco Šipeky
sipkes

Odoslaťod dubravan Št Jan 24, 2013 7:35 pm

Dobrý večer,

nechcem rušiť vo vašich rozhovoroch.

Bola vykonaná drobná úprava, ktorú potrebuje ten, kto si chce zoznam pridať na taký web, ktorý má inú farbu pozadia.

Defaultne je nastavená farba EE EE EE hex. (bledošedá), pokiaľ potrebujete inú, stačí ju zadať do kódu ako premennú colorarb.

Napríklad : colorarb=fff (biele pozadie)

Takže kompletný kód pre zoznam s bielym pozadím bude vyzerať takto:

<iframe src="http://www.dubravan.eu/arbibsz.php?colorarb=fff" frameborder="0" scrolling="no" style="border:none; overflow:hidden; width:482px; height:525px;"></iframe>

Tu zvýrazňujem nahrubo, čo v kóde pribudlo:

<iframe src="http://www.dubravan.eu/arbibsz.php?colorarb=fff" frameborder="0" scrolling="no" style="border:none; overflow:hidden; width:482px; height:525px;"></iframe>

Pokiaľ sa zoznam osvedčí, nie je problém časom vyrobiť rozsiahlejšie zoznamy s rôznou šírkou a ďalšími nastaviteľnými parametrami, v podstate by tak išlo urobiť aj komplet matriku, triediť rozhodcov, trénerov, hráčov podľa titulov, platieb a pod., a samozrejmosťou je export do excelu.. (zatiaľ iba cezo mňa..)
Obrázok používateľa
dubravan

Založený: Ut Okt 18, 2011 9:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.