Zoznam rozhodcov BA kraja

Bratislavský šachový zväz

Zoznam rozhodcov BA kraja

Odoslaťod mishik Št Okt 06, 2011 3:38 pm

Ladislav Šipeky aktualizoval kompletný zoznam rozhodcov v Bratislavskom kraji.

Pre doplnenie údajov ako napr. email, telefon a pod. píšte na mishik81@gmail.com

Kompletný zoznam nájdete tu: http://bsz.chess.sk/index.php?option=co ... Itemid=110
ten bez rodného čísla
Bratislavská šachová akadémia
Obrázok používateľa
mishik

Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Zoznam rozhodcov BA kraja

Odoslaťod jogo Št Okt 06, 2011 3:46 pm

parada. Takto si to predstavujem aj na SSZ...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod mishik Št Okt 27, 2011 9:26 am

Zoznam bol trosku upraveny a aktualizovany. Su tam iba rozhodcovia s platnym preukazom a rozdeleni podla tried.

http://bsz.chess.sk/index.php/sachovy-a ... -rozhodcov
ten bez rodného čísla
Bratislavská šachová akadémia
Obrázok používateľa
mishik

Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Odoslaťod LuboChess Št Okt 27, 2011 10:01 am

Keďže po Kongrese FIDE teraz v Krakove Slovensku okrem 1 veľmajsterky WGM, 2 medzinárodných organizátorov (IO) pribudli i 6 FIDE rozhodcovia (FIDE arbiter - FA), popri žilinskom či trnavskom kraji sú práve z bratislavského kraja - Laco Šipeky ako predseda bratislavskej zložky rozhodcov, (ktorý je navyše priamo tej skupinke čerstvých FA) zoznam sa môže opäť aktualizovať, rovnako i slovenský na SŠZ
I v kolónkach statusoch hráčoch na FIDE ratingoch sa z "Open" zmenilo na status "YES", schválené, takže je to už oficiálne
http://ratings.fide.com/title_applications.phtml?pb=31
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod sipkes St Jan 23, 2013 8:21 pm

Pekny den prajem,
je mi potesenim informovat sachovu verejnost, ze BSZ ma prehladnu databazu rozhodcov svojho kraja na internete.

Nahlad: http://www.dubravan.eu/index.php?kvr=rozhodcovia-bsz
Alebo: http://www.dubravan.eu/arbibsz.php

databaza je prehladna a lahko editovatelna, ale hlavne>
1. zmeny su vykonatelne online, kedykolvek aj okamzite po seminaroch.
2. zoznam je mozne pridat na akukolvek stranku vlozenim jednoducheho kodu :
---------
<iframe src="http://www.dubravan.eu/arbibsz.php" frameborder="0" scrolling="no" style="border:none; overflow:hidden; width:482px; height:525px;"></iframe>
---------
prebezne som za obsah zodpovedny ja, ako predseda RK BSZ, takze ak sa tam najdu nejake chyby prosim nevahajte a kontaktujte ma: ladislav@sipeky.sk

podarilo sa to vdaka jednemu sikovnemu clenovi BSZ, za co sa mu chcem ako predseda RK BSZ tymto sposobom podakovat.
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod jogo Št Jan 24, 2013 9:48 am

sipkes: je to super, som rad ze nieco take je, ale ja nie som clen BSZ :-) (aj ked mi to nevadi a kludne tam mozem ostat napisany) ...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod sipkes Št Jan 24, 2013 10:47 am

jogo: dakujem a som rad, ze ti to neprekaza.
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 24, 2013 12:16 pm

Super,
presne takto by to malo vyzerat na SSZ a verim, ze casom aj bude.

Skusme sa pozriet na nejake procesy z pohladu SSZ. Boldom som zvyraznil odpovede, ktore povazujem za spravne.
  1. Registracia noveho rozhodcu. Predpokladajme, ze na skolenie pridu aj ludia zo susednych krajov.
    Niekto pride na nejake skolenie a ziska 3. triedu. Kto zodpoveda za zaevidovanie noveho rozhodcu?
    a) Predseda RK SSZ
    b) Predseda RK KSZ kraja, ktory organizoval skolenie
    c) Predseda RK KSZ kraja, kam patri rozhodca
  2. Prestup existujuceho rozhodcu do klubu ineho kraja
    Kto zodpoveda za zmenu kraja?
    a) Matrika SSZ
    b) Predseda RK KSZ povodneho kraja
    c) Predseda RK KSZ noveho kraja
    d) moznost b za odhlasenie, moznost c za prihlasenie
  3. Vyprsanie platnosti rozhodcovskej triedy
    a) Prislusny predseda RK KSZ
    b) Predseda RK SSZ
    c) System
  4. Udelenie rozhodcovskej licencie FIDE
    b) Predseda RK SSZ
    c) Sekretariat
  5. Udelenie rozhodcovskeho titulu FIDE
    b) Predseda RK SSZ
    c) Sekretariat
    d) System
  6. Predlzenie kvalifikacie alebo jej zvysenie skolenim
    a) Predseda RK KSZ, kde je rozhodca zaradeny
    b) Predseda RK KSZ, kde sa skolenie organizovalo
    c) Predseda RK SSZ
    d) Sekretariat
  7. Zvysenie kvalifikacie rozhodnutim VV SSZ (udelenie UR)
    c) Predseda RK SSZ
    d) Sekretariat
  8. Pozastavenie/obnovenie cinnosti rozhodnutim RK o disciplinarnom konani
    c) Predseda RK SSZ
    d) Sekretariat
  9. Pozastavenie/obnovenie cinnosti rozhodnutim VV SSZ o odvolani voci rozhodnutiu RK o disciplinarnom konani
    c) Predseda RK SSZ
    d) Sekretariat

Suhlasite s takto rozdelenymi zodpovednostami? Alebo ine nazory? Nevynechal som nejaky proces, pri ktorom dochadza k zmene udajov? Teda okrem zaniku clenstva v SSZ.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 24, 2013 12:18 pm

A este jedna otazka, kto zodpoveda, za evidenciu rozhodcov, ktori maju individualne clenstvo a nie su teda zaradeny v ziadnom kraji? Je to predseda RK? Alebo automaticky BA ako hlavne mesto?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 24, 2013 2:44 pm

Laco (a Tvoj pomocník) super len jedno by som opravil - máš tam nesúlad aktívny/pasívny (resp. neviem pokia+ akých subjektívnych kritérii je to delené)

Minimálne 7 až 8 rozhodcov z kategórie "pasívny" by malo byť aktívny, resp. vice versa naopak v závislo od kritérii

Napr. máš tam ako aktívnych i rozhodcov 3 triedy, ktorí nemajú zaplatenú národnú FIDE licenciu, nerozhodujú turnaje i vyššie ligy (jedine v súťažiach BŠZ v 3 až 5 . lige sú občas písaní ako hrajúci rozhodcovia pri zápasoch svojich domácich klubov), resp. sú to evidentne hráči napr. i vzhľadom na svoj vek, ktorí momentálne majú určite len hráčske ambície.

Na druhej strane taký istí rozhodcovia, ktorí rozhodujú v BŠZ nižšie ligy, ale navyše sú delegovaní a rozhodujú pár zápasov vo vyšších ligách SŠZ (od exligy po 2. ligu), pár turnajov či majstrovských súťaží za rok, keď im čas dovolí a dokonca 2 z nich majú dokonca predplatenú FIDE licenciu podľa nových pravidiel (čiže evidentne v najbližších 2 rokoch budú rozhodovať - inak by im prepadla FIDE licencia a poplatok by museli platiť znova, čiže vôľovo zrejme majú záujem niečo rozhodovať, inak by to boli vyhodené peniaze) a tí ich dávaš do kategórie pasívnych, resp. máš tam i 2-3 mená, ktoré minimálne rozhodujú GPX, tým keďže ich spoluorganizujú. Dávaš ich do tej istej kategórie ako rozhodcov, ktorí už desaťročie nerozhodoval, niektorí nemajú ani zaplatené členské. A opakujem medzi aktívnymi máš takých čo tiež praktiky nerozhodujú a čo je hlavné nemajú zaplatenú FIDE licenciu (čiže taký rozhodca je s výnimkou detských turnajov nepoužiteľný - keďže klasické ligy, turnaje a najnovšie i niektoré rapidy idú na FIDE rating, t.j. vyžadujú FIDE licenciu
Jedného síce teraz riešila RK v rámci protestu, ale evidentne bol z kategórie aktívnych, keďže dlhé roky rozhoduje od exligy po nižšie ligy + lokálne turnaje svojho klubu (alebo potom tam chýba poznámka či kolónka momentálne pozastavená činnosť do vykononia najbližšieho školenia, ak to bude právoplatné)

Z tohto pohľadu je ten zoznam fajn, ale v podstate nemá príliš výpovednú hodnotu, resp. má, ale je si to potrebné tak či tak overiť na matrike SŠZ
napr. na ligy SŠZ delegácie robí tak či tak RK, turnaje si väčšinou vyberá organizátor (+ musím najnovšie pozerať či má zaplatenú FIDE licenciu) a kebyže chcem robiť napr. GPX turnaj
tak vhodných kandidátov - napr. Stana a Tomáša mi dávaš do pasívnych, Jogo ako nečlen BŠZ tam je, ale ďlaší vhodný adept z nečlenov BŠZ, ale ktorý sa v tomto regione pohybuje - Rasťo Diviak tam nie je
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Ďalšia

Naspäť na Bratislava

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.