MAJSTROVSTVÁ SR mládeže 2 011

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: MAJSTROVSTVÁ SR mládeže 2 011

Odoslaťod Július Gajarský Št Okt 27, 2011 8:42 pm

S tým vyhľadávačom máš pravdu - je to nevyhnutnosť - ja som preklikal takto všetky oznamy zo spravodajstva od júna -nič som nenašiel a preto som aj tú otázku na konkurzy adresoval... Oznam určite mal byť - ja som to nakoniec našiel aj na facebooku - teda už info od organizátorov po priklepnutí...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Propozície MSR družstiev žiakov

Odoslaťod Július Gajarský Št Okt 27, 2011 11:11 pm

Pozrel som podmienky z vypísaných konkurzov pre MSR mládeže - zaujali ma podmienky pre MRS družstiev starších a mladších žiakov:
Systém:
MSR družstiev staršich žiakov:
 otvorený turnaj 4-členných druţstiev starších žiakov (min. 1 dievča a môţe byť jeden licenčný hráč na súhlas materského klubu, vek: nar. po 01. 01. 1996)
Tempo hry: 2 x 20 min + 5 s bonus.

MSR družstiev mladších žiakov:
otvorený turnaj švajčiarskym spôsobom na 7 kôl, podľa HP ako VCS (min. 1 dievča a môţe byť jeden licenčný hráč na súhlas materského klubu, vek: nar. po 01. 01. 2000)
Tempo hry 2 x 20 min + 5 s bonus

Na tieto súťaže družstiev neexistuje hrací poriadok (široko diskutované už minulý rok, hlavne pre nedostatky a nejasnosti v propozíciách pri MSR ml. žiakov v Košiciach - náprava žiadna) - opať sa v podmienkach vyskytuje (tentokrát pre ml. žiakov) HP ako VCS (zrejme Veľká cena Slovenska - tieto sa v oficiálnych dokumentoch SŠZ nenachádzajú) navyše mladší žiaci z minulého roka "zostarli o dva roky - zatial čo minulý rok boli pre žiakov narodených po 1.1.1998 (a roky predtým 2010 - 1997, 2009 -1996... tentokrát sme poskočili o 2 roky a účasť je pre 2000 a mladšćh...
Bolo by dobré v tom spraviť trocha jasno a ŠTK SŠZ (či kto?) urobiť pre súťaže MSR družstiev (súťažný) poriadok a presnejšie pravidlá...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.