Šach na školách

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Šach na školách

Odoslaťod Machník Ne Jan 15, 2017 4:40 pm

Tak pre tých menej zdatných Slovákov, ktorý majú úctu k materskému jazyku a komunikujú výhradne v ňom, pripájam text ako ho vyhodil Google prekladač.

Šach v škole "v Ruskej federácii Сhess.
Rozšírenie rámca tradičného (od roku 1968) Všeruský turnaji školských tímov "White Castle" a pozvanie v ňom (zdarma hotelový a potravín) zahraničné školských kolektívov bude jedným z mojich aktivít.
"Biely zámok" je veľmi veľký detský turnaj, asi 80 tímov z ruských regiónov a na 20 pozvaných zahraničných školských tímov.
Všetky tímy, vrátane pozvanými zahraničnými tímami, musia byť víťazi krajských výberových súťaží.
Tím je line-up: 1 hlava, 3 chlapci, jedno dievča, všetci z jednej školy, vek detí až do 14 rokov.
Turnaj sa bude konať v Soči, vo veľkom dobrý hotel ****, dvojlôžkových izieb, bufet, kultúrneho programu, teplé more - v prípade pozvanej tímy platbe iba leteniek a víz.
Príchod 1. júna, odchod 9. júna.

Takýto alebo lepší preklad očakávam od každého cudzojazyčného prispievateľa. Ak teda chce vyprovokovať akú takú diskusiu.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod wlk1977 Ne Jan 15, 2017 6:28 pm

Tento turnaj spomínal som tu už dávnejšie konkrétne tu
viewtopic.php?f=5&t=1208&p=34833&hilit=belAJA+LADJA#p34833 v linkoch aj s históriou. Pri takýchto veľkorysých podmienkach by sa vari dal zorganizovať aj kvalifikačný turnaj.
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod Saša Riabov St Jan 18, 2017 12:15 am

Mne sa nápad školských družstiev veľmi páči.

Stano, čo si myslíš o tom, robiť súbežne popri školských súťažiach jednotlivcov, ktoré sú výborne zabehnuté s účasťou cez 2500 detí - podobný formát pri družstvách a aby sa nám nebili termíny, tak napríklad práve niekde od januára do apríla? V čom sú prekážky na rozbehnutie nejakého nultého ročníka "Bielej veže" u nás? :)

Vo februári by mali byť výzvy na ministerstve, mohli by sme zahrnúť aj tento projekt popri individuálnych školákoch.

Ako školák som zažil v našom okrese niekoľko ročníkov školských líg a bol o ne veľký záujem - konali sa na tri etapy, kde sa v švajčiaraku popasovali školské tímy medzi sebou. V súčasnosti sa také podľa mojej vedomosti robia iba v Turčianskych Tepliciach - rád sa nechám opraviť. Obdobne rád spomínam aj na veľké ceny družstiev. Všetko to boli súťaže s povinnou účasťou žiačky - čo zrejme aj svedčilo tomu, že vyrástlo práve vďaka nim veľmi prirodzene a nenútene veľa dobrých šachistiek.

Pán Machník, pošlite prosím link. Chvíľku som tam hľadal, ale neúspešne.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod wlk1977 St Jan 18, 2017 9:51 am

Ja som pochopiteľne za. Sám to navrhujem už druhý rok. Vlastne odvtedy, čo Filatov na ŠO v Tromso 2014 vyhlásil, že Bielu vežu budú hrať aj niektoré pozvané neruské družstvá.
Dokonca som posielal ponuku do našich škôl registrovaných v CIS-e, či by boli ochotné sa zapojiť a spomínal som to 2 roky aj na vyhodnoteniach ročníkov. Ohlas bol dosť slabý. Preto si myslím, že tento rok by sme vystačili s jedným finálovým turnajom otvoreným pre všetky školy. 7-kolový švajčiar v rapide za jeden deň, v podstate identický s MSR družstiev v rapide. Optimálny termín je okolo Veľkej noci (v krátkom predveľkonočnom týždni 10-12.4.) , aby si postupujúce družstvo stihlo do júna zabezpečiť všetky potrebné formality.
wlk1977

Odoslaťod wlk1977 St Jan 18, 2017 11:26 am

wlk1977

Odoslaťod Machník St Jan 18, 2017 5:25 pm

Pán Riabov predpokladám, že chcete odo mňa emailovú adresu.
Nuž čudujem sa, že to v matrike SŠZ neviete nájsť, alebo skúste hľadať v databáze KŠZ Nitra keď ste už v ŠTK a ja som predseda klubu, alebo medzi rozhodcami.
Dokonca mi môžete napísať správu aj cez Facebook, keď už som jedným z Vašich priateľov.
No ale vidím, keďže ich máte 1016, tak viete na jedného aj zabudnúť. Žeby som sa mal odhlásiť?
Machník

Odoslaťod Saša Riabov St Jan 18, 2017 6:31 pm

Nie pán Machník, to sme si trošku neporozumeli. Myslel som link (url odkaz webstránky), ktorý ste v google translatori preložili a zavesili v príspevku vyššie. Medzitým ho už zverejnil Stano Vlček.

Stano na účely toho, aby sme s nejakým nultým ročníkom začali si myslím, že takéto niečo by mohlo byť realizovateľné. Do budúcich rokov by sme sa mohli možno pozerať už skôr po formáte podobnom školským majstrovstvám. V sobotu 28. januára máme zasadnutie VV tam by sa to dalo prerokovať. Skúsil by si vymyslieť, čo všetko treba od SŠZ k tomu?
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod Machník St Jan 18, 2017 7:57 pm

Tak to sme si naozaj nerozumeli.
Tu je link na Prekladač Google

https://translate.google.sk/?hl=sk

Bezplatná služba od Googlu okamžite preloží slová, frázy a webové stránky medzi angličtinou a viac ako stovkou ďalších jazykov.
A nielen angličtina je štartovací jazyk. Môžete si zvoliť, nastaviť aj iný.
Machník

Odoslaťod Saša Riabov St Jan 18, 2017 8:28 pm

Pán Machník, dnes si trošku nerozumieme.

Všetko dobré prajem
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod Machník St Jan 18, 2017 9:53 pm

Nuž je fakt až ak dávate nedostatočné presné otázky (+-50%) tak sa stane že aj reakcia čiže odpoveď bude tiež v danej tolerancii. Čiže dostatočná tak v rozsahu 25 %.
V google translátore som preložil príspevok od pána Martina Hubu Ne Jan 15, 2017 10:12 am.
Zverejnený tu na tomto vlákne. Neverím, že Vám ten príspevok unikol.
Moja pripomienka (od Machník Ne Jan 15, 2017 4:40 pm) sa týka všetkých cudzojazyčných prispievateľov a nie len jeho. Tento zlozvyk sa tu dosť často opakuje.
Machník

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.