Tréningové strediská mládeže

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Tréningové strediská mládeže

Odoslaťod Július Gajarský Po Máj 14, 2012 6:25 pm

Ešte na pripomenutie o čo sa v prípade TSM jedná uvádzam odkaz na začiatok tejto diskusie viewtopic.php?f=6&t=542&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Máj 15, 2012 3:03 pm

Julo, chcem nadviazať na výbornú myšlienku Ruda, s nasledovnými zmenami:
1. Rozšíriť podporované aktivity regionálnych akadémií aj mimo tréningovej činnosti (nebudem rozvádzať, ale spojené so šachom na školách, aktivitou v regióne v oblasti PR, školeniami v ďalších oblastiach šachových činností, pomocou pri organizovaní turnajov, online prenosoch atď)
2. Národná akadémia bude čisto na podporu reprezentantov a hlavne "budúcich reprezentantov"
3. Naviazať na podporu vybraných akadémií jednoznačnú a každoročnú sumu z rozpočtu
4. Nerozpúšťať peniaze bez dosiahnutých výsledkov

Akadémie by mali spĺňať výberové parametre (vybavenie materiálno technické, personálne, tréneri SŠZ, jasná vízia a plán činnosti v súlade s prioritami SŠZ atď) a samozrejme musia so zväzom uzavrieť dohodu na základe ktorej budú podporované.

Viem si predstaviť že jedna regionálna akadémia bude súčasne aj národnou..

Niekde tu spomínal pán Kevický dobrý návrh týkajúci sa motivácie, je možné že úspešné akadémie dostanú aj bonus v podobe percenta zo získaného nového členského napríklad.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod dubravan Ut Máj 15, 2012 3:47 pm

Dakujem p.Hubovi za uznanie a to napriek tomu, že som známy, aj tu na DF, ze nie som spokojný so sucasnou podobou CIS. :lol:

Mám ale iný problémik: nepamätám si na taký návrh a ani ho neviem nájsť, snažím sa o to už asi 30 minút, filtrujem, listujem... tak ja len toľko, že aby dobrý návrh niekoho iného nebol pripísaný mne... :lol:
Obrázok používateľa
dubravan

Založený: Ut Okt 18, 2011 9:00 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Máj 15, 2012 3:50 pm

CIS sa bude samozrejme vylepšovať. Dobre si pamätám, písali ste niekde že ste založili klub ste aktívni nakúpili materiál atď....potom ma tuším akreiv "narazila na mantinel" (bože tí Francúzi) :) ...

Bola to dobrá pripomienka určite sa budeme zaoberať aj aktívnymi klubmi..

goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool.... yes yes yes... 4:3 :D
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba St Máj 16, 2012 9:24 pm

ups, kto tu motal hokej :(

Na vysvetlenie, akadémie budú fungovať na projektovom princípe, navyše budú mať prednosť projekty, ktoré získajú aj nejakú podporu zo krajských rozpočtov, prípadne iných zdrojov.

Ak by sa schválila navrhovaná úprava rozpočtu, mohli by napríklad všetky príjmy z licencií (ročne okolo 9 000 EUR) ísť do akadémií. Do krajov by išlo cielene viac peňazí.

Tým, že by z členského väčšia časť ostala SŠZ, mohli by prípadne aktívne kluby či krúžky (akadémie?) získať aj finančné ocenenie v podobe stanovených percent z členského od nových členov.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Predchádzajúca

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.