GPX šachovej mládeže...

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Jozef Ne Apr 13, 2008 2:32 pm

V sobotu 12.4.08 bol ukončený ďalší ročník veľmi peknej série turnajov známej pod názvom SPEKTRUM CHESS, ktorého usporiadateľom je Mladosť Žilina.V mene detí a funkcionárov Turčianskeho šachového centra Martin a myslím,že môžem povedať,že v mene všetkých ktorí na turnaj pravidelne prichádzali napr. až z Čeloviec z okresu V.Krtíš či Popradu alebo P.Bystrice či B.Bystrice, sa chcem organizátorm poďakovať za poctivu a dobrú prácu, ktorú organizovaním odvádzajú už niekoľko rokov.Chcem vyzdvihnuť prácu p. Danky Vanekovej a jej "pomocníkov" :evil: Marcela Štefánika a Andreja Gajdošíka .
Záujem o turnaj je dá sa povedať veľký a stále počas turnaja rástol- veď na 1.turnaji štartovalo celkom 57 detí a v záverečnom "vyhodnocovacom turnaji už hralo 85 detí. Mňa najviac potešil rastúci počet "štoplov" za šachovnicami.Počet deti ešte predškolského veku a prvákov a druhákov zo ZŠ neustále rástol a hlavne rástol ich výkon z turnaja na turnaj :lol: :P :lol:
Verím,že po Turčianskom šachovom centre s k Spektráckemu turnaju pridajú aj ďalšie z okresov P.Bystrica, Čadca,Ružomberok ale aj L.Mikuláš. Haringovci z B.Bystrice či Sučíkovci z Čeloviec chodia hrať do Žiliny len preto,že v B.Bystrickom kraji sa takéto náborové turnaje, takéhoto rozsahu nekonajú. K nám do Vrútok pravidelne prichádzajú otec a syn Sitárovci z D.Stredy. Nevadí to zainteresovaným funkcionárom,že ich deti chcú hrať turnaje GPX a musia tak ďaleko dochádzať. :( Na šachovej mládežníckej mape Slovenska je veľa bielych miest a jedným zo zámerov GPX je pomôcť pri ich odstraňovaní, ale bez ochotných ľudí obetovať mládeži a deťom nejaký čas to asi nepôjde.Myslím že pripivovými rečami veci nepomôžeme... :mrgreen: :evil: :twisted: :o
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod miror St Apr 16, 2008 10:41 am

Dovolujem si vsetkych co najsrdecnejsie pozvat na 4.rocnik turnaja O pohar KSN, ktory sa uskutocni 17.maja v Bratislave. Verim, ze pre mladych nadejnych sachistov pripravime jednu krasnu sachovu sobotu.

Propozicie turnaja su stiahnutelne napriklad na:
http://www.chess.sk/files/turnaje/ksn08p.doc

S pozdravom

Miroslav Rohacek
miror
 
Príspevky: 747
Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am
Bydlisko: Bratislava

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Jozef Ut Máj 06, 2008 1:36 pm

1.ročník GPX mládeže sa nezadržateľne blíži k svojmu vyvrcholeniu, ktorým bude finále hrané 14.6.2008 vo Vrútkach.Samotná existencia takého turnaja je pre detský šach prínosom a tento prvý ročník bol tak trochu skúšobným so všetkými začiatočníckymi nedostatkami.To,že o turnaj je veľký záujem je evidentné a teda už druhý ročník by mal byť zorganizovaný na vyššej úrovni.
Už v priebehu turnaja som sa stretával s pripomienkami k podujatiu ako takému.To znamená,že úroveň turnaja funkcionárom s mládežou nie je celkom ľahostajná a preto som sa rozhodol všetkých, ktorí chcú prispieť na zvýšenie 2.ročníka, aby vyjadrili svoje názory ako zvýšiť jeho úroveň. Svoje pripomienky k prebiehajúcemu ročníku a konkrétne návrhy pre nasledujúci ročník napíšte sem, alebo zašlite mne na mailovú adresu : fezojek@gmail.com. Všetky návrhy a kritické hlasy zosumarizujem a postúpim TMK na riešenie.Bolo by vhodné, keby Ste ak budete zverejňovať pripomienky tu na fóre uviedli aj svoj kontakt, aby sme mohli vami prednesenú problematiku ďalej prediskutovať.
Spoločne sa snáď podarí úroveň podujatia výrazne zvýšiť.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Máj 20, 2008 11:42 pm

Na http://www.chess.sk je zverejnene priebezne poradie Grand Prix mladeze po 52 turnajoch.
Rasto Diviak
 
Príspevky: 770
Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Wlk1 St Máj 21, 2008 7:17 am

Chcel by som sa opytat, na zaklade akeho kluca sa postupuje do finale 14.6 vo Vrutkach a kde mozem najst propozicie tohto turnaja.
Dakujem.
Stano Vlcek, wlk1977@yahoo.com
Wlk1
 

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Jozef St Máj 21, 2008 7:22 am

Kľúč bol schválený na zasadnutí VV 19.4 v B.Bystrici a je zverejnený napr. v uznesení z toho zasadnutia pod číslom U09-03-2008.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Host St Máj 21, 2008 8:51 am

Dobrý deň, a nemyslíte si že by bolo vhodné zverejniť propozicie i s postupovym klúčom a priebežné výsledky, aby sa rodičia i postupujúce deti vedeli zariadiť, nakoľko nie je to najvhodnejší termín. Je to totiž čas koncoročných výletov. A finále má byť o 3 týždne. Ak poznáme miesto a čas, aky je problém s propozíciami?? Termín určite schvalovali funkcionári čo nemajú školopovinné deti! :lol:
Host
 

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod host St Máj 21, 2008 8:55 am

Pardon, vysledky su uz nahodene, ale propozicie nie
host
 

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Jozef St Máj 21, 2008 9:09 am

Je to tak trochu úsmevné, keď po odohratí 52 turnajov začína byť záujem o propozície.Propozície boli zverejnené niekedy pri začiatku serie GPX,zverejňoval ich myslím p.Vyparina alebo p.Diviak.O termíne rozhodol VV SŠZ a organizátor finále sa len tomu termínu prispôsobuje.Zatiaľ Ste p.Host jediný, ktorému termín nevyhovuje a nakoniec nech by bol zvolený akýkoľvek termín,vždy by niekomu nevyhovoval.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod Wlk St Máj 21, 2008 9:15 am

Pan Hlavacik dakujem za informaciu, v tom uzneseni je vacsina dolezitych informacii. Este by ma zaujimalo, ci budu ti, co maju pravo hrat osobne osloveni, pripadne ak niekto z nich odriekne ucast, ci budu moct hrat aj nejaki nahradnici.
Stanislav Vlček
Wlk
 
Príspevky: 213
Založený: Po Feb 11, 2008 3:17 pm

Ďalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.