PODPORA HRÁČOV A HRÁČIEK MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRII

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: PODPORA HRÁČOV A HRÁČIEK MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRII

Odoslaťod Saša Riabov St Jún 20, 2018 11:33 am

Je skutočne zábavné sledovať, ako sa to snažíte akože silou mocou hádzať na mňa, čo som s reprezentáciou mal skutočne veľa spoločného a celé moje previnenie je v tom, že som si všimol, že niekomu stačí iba prístup k internet bankingu a zvyšok výboru ani žiadne pravidlá už nepotrebuje. Otázky smerujte Petrovi Palečkovi - ten návrhy predkladal (ak sa obťažoval, aby išli vôbec cez VV) a z času na čas ich aj akotak zdôvodnil. Tým, že často robil hmlu okolo rôznych vecí, málokto tomu rozumel.

V konkrétnej veci viem, akurát aké bolo zdôvodnenie, keďže tieto hráčky boli nominované na ME žien, ktoré trvali okolo 11 dní a hneď po nich nasledoval nominačný MSR turnaj v Tatralandii (ďalších 8 dní). Preto sa navrhlo, že tieto hráčky budú mať postup na ME resp. MS mládeže automaticky vo svojej kategórii, ak zväz chce, aby hrali aj oni na ME žien u Repkovej. Neviem, komu by sa páčilo na mieste hráča hrať dve také náročné súťaže po sebe, a ktorý rodič by bol nadšený z trojtýždňového chýbania v škole.

A potom je otázka, či chceme, aby také hráčky radšej hrali ME mládeže a získali tam napríklad medailu, alebo hrali aj ME žien, ktoré sú práve v rovnakom čase na Slovensku. Alebo sa na ME žien mali poslať dievčatá, ktoré nemali šancu na medailu na MSR mládeže? Ako by ste to vyriešili Vy, keby ste o tom mali rozhodnúť z pozície zväzu? Prečo sa nepodporila A. Slabá - pýtajte sa opäť Palečka, my sme mu neboli partnermi na všetky takéto "malichernosti". A ja na to odpovedať nemám ako. To koho a prečo oslovil vie iba on.

Naproti tomu mi nesedí zaradenie niektorých mladých hráčov do NA. Pre toľko skloňovanú transparentnosť by sa mohli uviesť ich bodové zisky na ME alebo MS, pre ktoré sa tam dostali.

V prípade neuvádzania zdrojov pri tvorbe Listiny talentov ste udreli mocný klinček po hlavičke. Lebo na to aj pravidlá spísané sú a aj tak je Listina vytvorená tak, ako je. To svedčí len o tom, že ak sa človek raz všeobecne správa takto, tak ani žiadne spísané pravidlá mu jednoducho nepomôžu :idea: Môže hrubo porušovať Ekonomickú smernicu (ktorú on sám presadí), tak prečo by nemohol porušiť aj ďalšie predpisy (ktoré on sám vytvorí). Napokon aj klamať sa môže, keď sa na to niekto potom ešte spýta.

To ako dopadlo hlasovanie Markoš Sučíková je výsledok iba toho, že všetci vo VV videli ako dva mesiace Paleček ututláva a bol niekoľkokrát pristihnutý pri klamstve pri rozdeľovaní tréningov. Ja som sa zdržal, ale viacerí to už podporovať nechceli vôbec - preto tam hlasy na schválenie chýbali. Pýtajte sa v prvom rade a len a len Peťa Palečka, prečo vytvoril taký stav, že mu ľudia už viac nechceli odkývnuť, čo navrhol. Prevod peňazí si musí Peter vybaviť s tým, koho uviedol do omylu, že si môže on sám robiť s rozpočtom zväzu, čo sa mu zamanie, keď mu to Szucs zaplatí.

Nerobte obetných baránkov z tých, ktorým toto konanie Palečka vadilo. Pointa je totiž taká, že keď sa tu ad hoc bez pravidiel rozdeľujú tréningy systémom - jednému toľko, druhému toľko peňazí - tak sa celkom ľahko mohlo stať, že pri pravidlách by Svetlana dostala vyššiu podporu - lebo iní ju totiž dostali a cez VV to od Palečka tiež nijak nešlo, a to ani v rovine informovania - proti všetkým predpisom, len vďaka prístupu k internet bankingu. Ja sám napríklad ani len netuším ako dlho a ako vo veľkom si takto v dvojici bačovali, dozvedel som sa len o pár prípadoch a potom o pár ďalších prípadoch rodičov, čo sa sťažovali, že im zväz nijak nepomôže a tiež patria k slovenskej špičke.

Pani Kľučková naozaj nechcite, aby som sa k takýmto veciam, ako niekomu dopadol jeden turnaj, keď bol alebo nebol chorý, vyjadroval, lebo budeme chtiac-nechtiac na seba zlí a budem Vám musieť povedať, že si môžeme na hlavnej stránke prečítať najnovšiu Plachetkovu správu o výkone iného dievčaťa na inom turnaji. Ja s Vami nebudem v tomto súperiť, nemám na to ani ambíciu ani najmenšiu potrebu. Vy ste to už povedali, kto je tu najlepšia juniorka. A ani tí najlepší nemajú každý raz vždy svoj deň. To Vám môže asi naozaj lepšie odpovedať Igor, keď tu už silou mocou z niekoho chcete urobiť šaláta.

Držme palce novému Palečkovi

Je smutné, že ste za 3 roky nedokázali vyriešiť legislatívny a účtovný rámec tréningov (podľa možností tak pružne, aby o všetkom nemuseli rozhodovať všetcia) a dohodnúť transparentné pravidlá. A už naozaj neverím, že príčinou sú len obštrukcie Palečka. Nový VV bude mať hádam viac šťastia...

Igor, môžeš do pravidiel upraviť niečo, o čom nevieš ani, že sa deje? Ešte raz: O tom, čo sa dialo a že sa vôbec tréningy rozdeľujú a v akom rozsahu z Národnej akadémie nevedel ani riaditeľ Národnej akadémie, ani nikto z členov VV. Kto to mal upraviť, keď nám to Paleček zatajil? Kto to mal upraviť, keď repre, TMK a mládež mal na starosti konkrétny človek? Všetko to išlo iba v tandeme s prístupom k heslu k internet bankingu - takže keď hovoríš, že je "smutné, že to ten akýsi abstraktný zväz nepodchytili nijak" a že držíš palce novému VV, tak hovoríš veľmi konkrétne o presne tom istom človeku, ktorého raz kritizuješ a potom mu v tej istej veci fandíš.

Práveže akonáhle som sa "iba z dopočutia" dozvedel (a to som bol členom výboru! - odkiaľ to potom majú vedieť rodičia?), že sa toto deje a že sú rodičia detí s výbornými výkonmi, ktoré "Paleček neosloví", tak som ako ten zlý neodborník urobil presne to, o čom sám hovoríš - inicioval som prijatie pravidiel. A vieš kto ich zarazil? No práve ten človek v tom novom skvelom VV - teda aj v tom starom - ten istý. To ako vtedy oklamal na zasadnutí VV v apríli všetkých prísediacich som už vyššie napísal dostatočne podrobne (http://bit.ly/paleckovetreningy). Urobil by toto človek, ktorý by naozaj mal záujem niečo s vecou urobiť, akurát to iba "nestihol", alebo jednoducho, keď niekto klame 4x po sebe v tejto veci, tak mu to tak proste vyhovuje?

Čo hovoríš inak aj na to, že v tej veci nám vo výbore vyslovene klamal?

Čo tak ružové okuliare zmeniť za priesvitné? :idea:

Listina talentov z minulosti?

Sašo, odpoviem Ti na priamu otázku. Nemyslím si, že bolo správne vyradiť Viki z NA. Ale opisuješ minulosť

Listina talentov, v ktorej Paleček vyradil jedinú medailistku z ME mládeže za posledné 2 roky z Národnej akadémie, bola vydaná dňa 5. mája 2018 :idea: - teda 40 dní dozadu a bude platiť ďalšie dva roky - toto je budúcnosť podpory mládeže. Máš pocit, že hovoríme o nejakej minulosti? Vieš o tom? Je toto to, čomu ako šachový odborník fandíš? Robia toto šachoví odborníci, o ktorých si hovoril, že si rád, že tam boli a aj naďalej sú? Máme hlbšie bádať, aký tu je dôvod? Vidíš, aký kult si robí, keď tu iní neďakujú zväzu, ale štedrosti "p. Palečka"? Áno tréningy sa urobili a majú sa robiť, ale čo z toho, že bude viac peňazí z ministerstva, keď ich jedny majú a iní z celkom nejasného dôvodu nie alebo z palca vycucanom rozsahu? Mám znova opakovať to, že je tu skupina ľudí v repre, ktorá sa začína báť toho, čo všetko im Paleček môže urobiť? O tomto to má byť tá podpora?

(Skupina B1 v Listine talentov - priloženej nižšie - je posledná, ktorá patrí k Národnej akadémii - zdrojovanie výsledkov z ME a MS požadujúce plnenie pravidiel v nej sotva nájde ktokoľvek)

Pani Kľučková opýtajte sa nového tímu, či o tom SŠZ vie - nie mňa. V celej mailovej komunikácii s Palečkom totiž bol celý VV SŠZ a celá Kontrolná komisia SŠZ. A keď Palečka prezentovali ako člena tímu na pozíciu zastrešujúcu mládež a do poloprázdenho prospektu uviedli, že ich veľkou prioritou je podpora mládeže - oboje šlo v tom istom čase, takže museli dobre vedieť, o čom hovoria. Nakoľko rozhodujúci pre nich po celú kampaň nebol nejaký plán, ktorý by chceli dosiahnuť a ktorý by sa dal skontrolovať, ale iba "kvalita" ľudí v tíme - takáto kvalita im teda vedome postačovala pre budúcnosť zväzu.
Prílohy
152553766001052018Listina_talentov.xls
Listina talentov platná od 5. mája 2018
(113.5 kB) Stiahnutá 148 krát
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod Alzbeta Kluckova St Jún 20, 2018 12:16 pm

Dobry den.
Precitala som si Vas prispevok a snazila som sa Vas naozaj pochopit.
Otvorila som si na chess.sk schranku Akademie, aby som zistila kriteria prijimania a vyradovania z Narodnej Akademie. Skuste to aj Vy. Otvorila sa mi prazdna strana, nic viac !!! Takze z takejto informacie sa neda posudit, na zaklade coho bola Viktoria prijata resp.vyradena z NA. Ja ani netusim , kto v NA je. Kto ma na starosti web, ze je v takomto katastrofalnom stave?

Samozrejme , ze som citala spravu p. Plachetku a podobne ako p. Stohl po Olympiade 2016 sa zhodli na tom, ze Svetlana ma velke teoreticke rezervy. Ved to som Vam vysvetlovala aj ja, zabudnite na vysledky v kategorii D10 plne trenovaneho dievcata, bude Vas to ztahovat len dole.

Svetlana mala v minulom roku ako 18 rocna dva reprezentacne starty - ME timov do 18 s Rp 2160 a ME jednotlivcov do 18 s Rp 2172. Tento rok ako 19 rocna mala dva reprezentacne starty - ME zien s Rp 2219 a Mitropa s Rp 2224. Vidite sam, ze vsetko zvladla s Rp vysoko nad svoj rating, najnizsii vykon s Rp 2160 !! Ako ryba vo vode! A to vsetko ako pise GM Plachetka s " velkymi teoretickymi medzerami " . Takze vlastne hrala ustalene cez Rp 2160 a v dialke stale perspektiva na dalsi vzostup, lebo su teoreticke medzery . Uz rozumiete ? A na to bol skvely predsa ten trening od GM Markosa.

Preco mi neprezradite tych zvysnych troch?

U Viki je to tazsie, lebo ona je plne trenovana uz davnejsie , takze tam pokial uz ona tie teoreticke medzery ako Svetlana nema, a pre nieco zastala, tak uz to mozno nie je az tak dobre. Ale ja Vam samozrejme stale fandim.

Uz rozumiem aj tej nominacii. Dakujem za vysvetlenie. Preco ste rovno nenapisali, ze idu na MS lebo sa nemozu zucastnit M SR mladeze? Takto ste naozaj poplietol kopu ludi a urobili ste chaos.
A este sa chcem spytat, preco ste neurobili hlasovaniu aj za Svetlanu, aj ona hrala ME zien a prisla o MSR mladeze? Uz som na to P.Palecka upozornila.

Zostavam s pozdravom. Alzbeta Kluckova
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod daniel64 St Jún 20, 2018 1:13 pm

Ano, Sašo, v systéme tréningov je dosť bordel a je nakoniec dobré, že si to otvoril, hoci spôsob (nezaplatiť tréningy Markošovi - a pls nespomínaj tu ostatných, zdôvodnenie si písal Ty) je neštandardný (povedal by som to inak, ale neholdujem písaným vulgarizmom). Napísal som "Nový VV bude mať hádam viac šťastia" - ano, aj vďaka Tebe aspoň budú tí noví vo VV vedieť, čo sa tu deje. Ty si doteraz nič nevedel, ale pre dobrú vec si vyšiel s kožou na trh. Tvoji nasledovníci tak budú môcť klepnúť po prstoch démonickému duu Paleček-Szücz, uspokojiť nemenovaných reprezentantov, ktorí majú z Palečka priam smrteľný strach, nasmerovať naňho opäť nemenovaných nespokojných rodičov, prípadne aj úradne zakázať "kult dobrého Palečka". Len Ťa voľne parafrázujem a nemôžem za to, že sa asi nesmeješ...
Zdraví IS
daniel64

Založený: Ne Jún 21, 2009 8:50 pm

Odoslaťod Saša Riabov St Jún 20, 2018 2:10 pm

Mne to nepríde ani trochu zábavné, keď niekto s talentom stagnuje na mieste, zatiaľ čo iní si užívajú kamarátstvo s Palečkom.

Listina talentov je stále minulosť? Tak má vyzerať tá podpora? To je tiež ešte zábavné?

A napokon keď takto kvetnato hodnotíš hlasovanie, tak ako hodnotíš to, čo tomu dva mesiace predchádzalo?
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod daniel64 St Jún 20, 2018 3:28 pm

Sašo, Viki talent určite má a aj mne je ľúto, že za posledné 1-2 roky nešla výraznejšie hore. Pritom na MSR 2017, keď srdnato bojovala v najstaršej chlapčenskej kategórii, sa mi zdalo, že je všetko na najlepšej ceste. Pokúsim sa s tým niečo urobiť, dúfam, že to dobre pôjde a viem, že Paleček mi v tom brániť nebude, práve naopak. Fakt nechcem pritom riešiť skutočné, či domnelé krivdy z minulosti. Podľa Teba bola Viki poškodená, iní ľudia si zase myslia, že bola naopak zvýhodňovaná - odmietam v tomto robiť arbitra. Tým určite naštvem obe strany - tak mi treba...
Zdraví IS
daniel64

Odoslaťod Saša Riabov St Jún 20, 2018 3:48 pm

Igor, nechápeš, že tu nejde o vybavovanie niečoho niekomu? Ide o to, že akým spôsobom to pri ňom funguje.

To je totiž presne to, čo je tu teraz vyčítané, že štedrého Palečka "požiadame". Pravidlá žiadne, jeden kult, ktorý si bez všetkého sám rozhoduje a ostatní, aby sa mu prosili a zavďačovali a nebodaj nie neznepáčili.

A potom tie spôsoby, že mám kamoša s prístupom ku kase, tak máme eldorádo, načo ten ďalší "komparz" vo výbore občianskeho združenia, či na pozícii riaditeľa NA.
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod Milan Tomčík St Jún 20, 2018 6:17 pm

Pani Klučková, čo to píšete?
Uz rozumiem aj tej nominacii. Dakujem za vysvetlenie. Preco ste rovno nenapisali, ze idu na MS lebo sa nemozu zucastnit M SR mladeze? Takto ste naozaj poplietol kopu ludi a urobili ste chaos.
To snáď nemyslíte vážne. To si skutočne nemyslíte, že Svetlana by si zaplatené MS alebo ME zaslúžila viac ako spomínané 2 hráčky?
V januári sa niektorí členovia VV spamätali, že im ME žien kolidujú s MSR mládeže (nenašiel som pri iných ME aby nebola aspoň týždňová pauza medzi domácim šampionátom).
Hoci termín prihlášok na ME bol do konca februára, už v polovičke januára rozhodli o 2 dievčatách ktoré nominujú na ME žien. Bola by predsa hanba ak by sa tohto sviatku ženského šachu na Slovensku nezúčastnila žiadna hráčka do 20 rokov.

P.Riabov: Preto sa navrhlo, že tieto hráčky budú mať postup na ME resp. MS mládeže automaticky vo svojej kategórii, ak zväz chce, aby hrali aj oni na ME žien u Repkovej.
Táto formulácia, ktorú použil riadne zaváňa úplatkom. Najmä keď ich nominácia na ME bola schválená až o mesiac neskoršie.
Bez zisťovania možnosti hrať (a za akých podmienok) na ME aspoň u hráčok s ELOm nad 1900 „niekto“ rozhodol už v polovičke januára a ukončil záujem hrať na ME u ostatných mladých hráčok. Podľa príkladu A.Slabej a aj Svetlany by sa taký vysoký „úplatok“ ani nemusel z peňazí SŠZ dávať.
A nech sa prihlási, kto by odmietol také štedré podmienky ako dostali preferované 2 hráčky.

Odpovede prečo a kým bola nominovaná práve V.Nadzamová, keď nemala na to v roku 2017 výsledky sa asi nedočkám ani od jedného z 8 členov VV, ktorí to jednohlasne schválili.
V.Nadzamová ELO 1766 – plne hradená účasť na ME, nemusela vynakladať náklady na MSR mládeže, plne hradená účasť na MS mládeže
A.Slabá ELO 1924, 1.miesto v D14 na MSR 2017 – musela si platiť účasť na ME v plnej výške, musela si platiť účasť na MS mládeže, musí si v plnej výške platiť účasť na ME (na MSR mládeže po 3-týždňovom šachovom maratóne skončila na 3.mieste)

Plánuje nový VV prideliť „granty“ aj iným mládežníkom úspešným na MSR mládeže ako to bolo v minulých rokoch alebo sa to tento rok vyčerpalo príspevkom pre „vyvolených“?

Ešte k tým ME družstiev mládeže v Nemecku, ktoré spomenula p.Klučková. Jedinými krajinami, ktoré si dovolili luxus zaplatiť účasť aj náhradníka a náhradníčky je slovenská a česká reprezentácia.

Osobne som veľmi rád, že vo VV sú až 2 ženy. Pevne verím, že budú prispievať k naplňovaniu cieľov zverejnených na stránke SŠZ. Ženskému šachu je tam venovaných určite aj ich zásluhou veľa bodov.
A samozrejme tiež, že budú dohliadať na spravodlivé a účelné vynakladanie finančných prostriedkov zo SŠZ.
Milan Tomčík

Založený: So Nov 27, 2010 5:52 pm

Odoslaťod daniel64 St Jún 20, 2018 6:48 pm

Sašo, súhlas, pravidlá majú byť, majú sa kontrolovať aj dodržiavať. Ale inak sa točíme stále dokola - Ty tvrdíš, že Paleček má veľkú moc, ktorú zneužíva, ja naopak vidím človeka, nápomocného tomu, aby mladí aj reprezentanti trénovali s veľmajstrami; Jano a Ľuboš to vnímajú podobne. Dôvody, prečo verím oveľa viac jemu, ako Tebe, súvisia práve s Tvojou aj jeho činnosťou za uplynulé obdobie. Nebudem to ďalej rozpisovať a už ani nebudem ďalej reagovať - ak si praješ, kľudne ma skontumuj a vyhlás sa za víťaza diskúzie.
Zdraví IS
daniel64

Odoslaťod Saša Riabov St Jún 20, 2018 7:33 pm

Jasné. Načo by si sa zaťažoval faktami, keď už vieš, ako to je.

Aj keď oklamal všetkých na zasadnutí výboru, že existuje dokument o rozdeľovaní tréningov. To je asi bežné, nie?

Aj keď obchádzal celý výbor, vďaka kamošovi pri kase. A čo na tom? Veď to je len pár tisíciek.

Aj keď nesúhlasíš s tým, ako bola urobená Listina talentov, čo muselo celkom určite byť iba v dávnej minulosti. Hoc potom zistíme, že až tak dávno 40 dní dozadu nie je.

Aj keď sa rozdeľujú tréningy, ako sa mu zamanie a vonku sú rodičia, na ktorých deti zväz kašle.

Nezaťažuj sa tým.
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod daniel64 St Jún 20, 2018 7:56 pm

Načo by si sa zaťažoval faktami, keď už vieš, ako to je.

Pán Riabov, navrhujem Vám vykanie. Nevidím dôvod, aby som akékoľvek Vaše tvrdenia považoval za fakty.
Zdraví IS
daniel64

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.