Majstrovstvá Slovenska SŠ

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Majstrovstvá Slovenska SŠ

Odoslaťod Štekláč Ut Dec 16, 2014 8:27 pm

Ja som tiež len prišiel do MT. A vrátil som sa do Turca s nádejami. (keďže som rodený Turčan)

Pán Hlaváčik - môžete konkrétne povedať v čom klamem?

Ja som p. Muríňa len spomenul keď som ráno pred turnajom odpísal na príspevok a už som nestíhal.
Tak fantastický turnaj družstiev som už dávno - veľmi dávno nezažil. Kto to nezažil môže banovať. Charizmu tohoto pána treba zažiť. On si zaslúži absolútnu podporu SŠZ.

Požiadal ma aby som ho nezaťahoval do "Martinských záležitostí" a rešpektujem to. Ak sa chápeme ...

MôŽEME KONEČNE VNIESŤ PORIADOK DO MAJSTROVSKÝCH TURNAJOV? ALEBO BUDEME LEN STÁLE HĽADAŤ VNÚTORNÉHO NEPRIATEĽA?

Sláva víťazom a česť tým čo prežili!

P.S.: Pán Hlaváčik už sa prosím Vás nezosmiešňujte!
Štekláč

Založený: St Dec 03, 2014 5:04 am

Odoslaťod Štekláč Ut Dec 16, 2014 9:13 pm

A mimochodom prepáčte mi moju trúfalosť, ale zodpovie mi niekto kompetentný tie otázky ktoré tu vznikli po "zrýchlenom konkurznom konaní"? Doteraz som čítal len samé výhovorky, ale žiadne argumenty.
Ďakujem.
Štekláč

Odoslaťod Štekláč Št Dec 18, 2014 10:20 pm

[u][u][/u][/u]A stále žiadna odpoveď. Tak sa zas dostávame tam kde vždy. NIKAM! Mávnite rukou ako Vlado M. a máte pokoj. Naďalej si to budete robiť po svojom a máte pokoj. Vám nezáleží na mládežníckom šachu. A keby kameň tehlu pr...ol, tak vám je to jedno. Máte svoje ego a ste mňamkoví!!! ... Vám záleží na vašich ambíciách!
Dúfajme, že stále budú v šachu pešiaci, ktorí to nerobia pre hmotný zisk ale pre radosť. A aj ten pešiak môže zajať Kráľa!
Štekláč

Odoslaťod wlk1977 Ut Jan 13, 2015 11:20 am

Ešte pridávam video TV Turiec
http://www.tvturiec.sk/video/884-spravy-19-12-2014
Šach je od 12-tej minúty.
Na skolskysport.sk sú už nahodené všetky výsledky, ku ktorým som sa dostal. Žiaľ, nie všetky mali predpísanú formu, napr. bez dátumu narodenia nie je možné pridať hráčov do výsledkových listín. Takže pre záznamy Ministerstva a archív skolskysport.sk súťažilo v ročníku 2014/15 vo všetkých šachových turnajoch stredoškolákov spolu 300 chlapcov a 89 dievčat. Dúfam, že si to tam aj všimnú a zohľadnia pri prideľovaní dotácií na tento rok (čo bude známe približne o mesiac).
Potom by som sa pustil do toho súťažného poriadku. Každá pomoc je vítaná.
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod ouagadougou So Mar 28, 2015 11:12 am

Ve čtvrtek 26.3.2015 se v Prešově uskutečnil 1. ročník jarního turnaje čtyřčlenných družstev SŠ. Turnaj otevřeli zástupci Prešovského samosprávného kraje, předseda ŠO TJ Slávia Prešov a ředitel GJAR. Hlavním favoritem bylo družstvo z Gymnázia J.A.R. Prešov a na prvenství si troufalo i silné družstvo z Gymnázia Sabinov. Turnaje se zúčastnili mladí reprezentanti Slovenska, extraligový a prvoligový hráči. V posledním kole GJAR porazil Sabinov výsledkem 3,5 : 0,5. Jedinou remízu proti hráčům GJAR uhrál na třetí šachovnici Patrik Kravec ze Sabinova ELO 1976. Uvítali bychom, kdyby se toto vítězné družstvo z GJAR Prešov mohlo za odměnu zúčastnit, jako nejlepší družstvo ze Slovenska, i Mistrovství ČR družstev SŠ, které se v nejblišších dnech připravuje.
ouagadougou

Založený: Ne Máj 23, 2010 12:52 pm

Odoslaťod Štekláč Po Mar 30, 2015 12:10 am

GRATULUJEM! Chvíľku som bol v PO okrese a potom v kraji. Keď chlapec začal hrať šach, hneď sme si to išli tam vyskúšať. To bolo tuším ABC centrum PO. Vypráskali nás detváky z klubu DonBosco Bardejov.
Slávia PO má dlhodobú tradíciu.
Podľa mňa uvítať môžete ešte v najbližšej dobe americké tanky, ale podporu SŠZ asi nie. Tu letia slová nie činy.
Štekláč

Odoslaťod Palecek Po Mar 30, 2015 6:58 am

Pán Košela.

Preveril som u svojich priateľov v ČR možnosť štartu družstva Prešova.
Majstrovstvá ČR SŠ a ZŠ 5-9 sa nepripravujú v najbližšej dobe ale začínajú dnes.
Termín prihlášok bol 15.3.2015, uhráda nákladov do 25.3.2015.
Turnaj nie je otvorený open ale uskutočnili sa krajské kvalifikácie a postupovali prvé dve mužstvá.
Komisia mládeže šachového zväzu ČR mala dve divoké karty, ale tie už použila začiatkom marca pre družstvá z ČR.
Teoreticky by teda bolo možné uvažovať iba o účasti budúci rok.
propozície: http://sachychvaletice.wbs.cz/kraskov/propozice_6-9_kraskov.pdf
S českým šachovým zväzom máme vynikajúce vzťahy, ale bohužiaľ od roku 2015 nepripúšťajú do
svojich mládežníckych súťaží žiadnych cudzincov, ani družstvá z cudziny.

S pozdravom

Peter Paleček tréner NA
Palecek

Založený: Št Mar 13, 2008 5:17 pm

Odoslaťod wlk1977 Po Júl 20, 2015 2:50 pm

V prílohe si môžete pozrieť návrh Súťažného poriadku pre školské postupové súťaže MSR ZŠ a SŠ. Vaše pripomienky, návrhy, podnety, nápady, kritiku očakávam do 20.8.2015 na wlk1977@yahoo.com alebo tu.
Prílohy
Sutazny_poriadok_MSR_ZS_a_SS_2015_16.doc
SP MSR ZŠ a SŠ 2015_2016
(180.5 kB) Stiahnutá 384 krát
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod Machník Po Júl 20, 2015 9:11 pm

Ten postupový kľúč je maximálne nespravodlivý.
Stačí sa len pozrieť na zoznam škôl podľa okresov a bude každému jasné na čo myslím. Nie je predsa jedno či má okres 11 škôl alebo 59.
http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/JH/stat_zs.pdf
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod Edo Panko Po Júl 20, 2015 9:46 pm

Každý systém má svoje slabšie aj silnejšie stránky.

Niekto by mohol povedať, že v ich škole, okrese, kraji je viac kvalitných hráčov, ale postúpiť môžu len traja ...

Dokonca víťazom bude len jeden (jedna).
Edo Panko

Založený: Pi Apr 13, 2012 1:48 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.