Ako je to s juniorským šachom na Slovensku ?

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Ako je to s juniorským šachom na Slovensku ?

Odoslaťod 111 So Jan 24, 2015 7:50 pm

16 ročný Chris Repka uhral normu IM. Gratulujem!!! Verím, ze to bude nas najbližší GM este pred skončením strednej školy.
111

Založený: Pi Júl 26, 2013 8:35 am

Odoslaťod Palecek So Jún 04, 2016 3:24 pm

Dobrý deň všetkým priaznivcom šachu!

FM Viktor Gažík dnes na turnaji

XXXV. Zalakaros Chess Festival HUN Open Ch. 2016,

http://chess-results.com/tnr207899.aspx?lan=4&art=9&fed=SVK&turdet=YES&flag=30&wi=984&snr=40

splnil tretiu normu IM s RP 2498.

Stal sa tak najmladším IM v histórii Slovenska!

Blahoželám a prajem veľa ďalších úspechov.

Peter Paleček
Palecek

Založený: Št Mar 13, 2008 5:17 pm

Odoslaťod saat So Jún 04, 2016 5:05 pm

Nedávno padol aj "svetový IM rekord".
Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova So Sep 15, 2018 5:16 pm

Ako je to s juniorskym sachom na Slovensku?

Posledna sprava v tejto rubrike je zo 4.juna 2016!!! a informuje o tom, ze V.Gazik ziskal titul IM.

V inej teme sa spomenulo, ze nasi najmladsi IM , V.Gazik a J.Pechac splnili vekovy limit a vykonost IM na pridelenie 3 rocnej financnej podpory, ktoru im zvaz poskytol s viziou ziskat titul GM.

Ako su na tom nasi juniori v sucasnosti s IM a GM normami?
Viem ze F.Haring ma 2 IM normy, a mozno este niekto dalsi. Normy GM maju M.Nayhebaver, V.Gazik a J.Pechac, ale netusim kolko, mozno ich ma aj niekto dalsi.

Vie niekto podat presnu informaciu , kto ma a kolko IM, resp . GM norm ?
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova So Dec 01, 2018 12:47 pm

Juniorsky sach na Slovensku ma dnes zastupenie na Majstrovstvach Britanie v blitze :) Kvalifikacne turnaje prebehli v septembri.
Svetlana je nasadena 15 zo 16 finalistov, jedina zena v turnaji, ktora postupila do muzskeho finale. Takze som ju posmelila, ze v najhorsom moze byt iba o jedno miesto pod svoje nasadenie a odcestovala do Birminghamu. Takych dni, ked si podate ruku s tromi GM a piatimi IM v zivote vela nie je.

https://chess24.com/en/watch/live-tourn ... 2018/1/1/1
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Dec 02, 2018 8:59 pm

Slovensko sa vcera predstavilo v Britanii .

K tomu este jedna zaujimavost z juniorskeho sachu na Slovensku.

Aktualny rebricek najlepsich (aktivnych) junioriek SVK k 1.12.2018 :

1 Sucikova, Svetlana wf 2139 1999
2 Ferkova, Dominika wf 2066 2002
3 Poliakova, Emma 2010 1998
4 Vrtiakova, Anna wf 1960 2000
5 Slaba, Andrea 1913 2003

pricom slecny Sucikova a Poliakova studuju obe od septembra 2018 na tej istej skole - University of Glasgow - takze juniorsky sach na Slovensku ma nove vysunute pracovisko v Skotsku ;) .
Svetlana Matematiku a Ekonomiu - 2.rocnik, Emma Informatiku - 1.rocnik.
Kto bude dalsi ??
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Pavol Olšanský Ut Máj 14, 2019 7:06 am

9.mája 2019 okolo 21,00 hod. som chcel uverejniť článok v sekcii spravodajstvo. Zodpovedný pracovník ho zverejnil cca o 24. hodín,
v sobotu do obedu zmizol zo stránky. Chcel som týmto príspevkom vyvolať diskusiu a preto ho znovu uverejňujem.
Ospavedlňujem sa, že to dávam do viacerých tém, ale týka sa ich:

Zmena poplatkov za licencie v ligových súťažiach a prestupových poplatkov II.
Dovolil som si prevziať nadpis od Moniky M.
Vážení predsedovia, organizační pracovníci a členovia šachových klubov, šachisti a výkonný výbor.
Registrovaných šachistov je cca 4400., - výkonný výbor je 6.členný. Akú má funkciu výkonný výbor ? Doteraz som si myslel, že má napomáhať rozvoju šachu na Slovensku a lákať mládež, aby sa mu venovali. Krok spoplatniť licencie B mi do toho nezapadá !
Cítil výbor tlak zdola, aby sa to zmenilo ? Ja o ničom neviem- myslím si, že výkonný výbor by mal slúžiť členom a nie naopak.
Uvediem 1. príklad : hráme 3. ligu a doteraz som platil za licenciu 7. €, odteraz by to malo byť 15.€. V predošlom článku vyzdvihujete, že 8.€ pôjde na kraj, to je asi tých 8.€ o ktoré, ste zvýšili poplatok.
Myslím si, že aj prestupy pre mládež by mali byť menšie minimálne o polovicu.
Zmena poplatkov vyhovuje alebo nevadí možno veľkým klubom a tým ktorí nemajú problém s financovaním, ale v niektorých sa určite skladajú členovia na členské a na tieto ste nebrali ohľad.
Hrával som šach ešte predtým ako som bol zaregistrovaný a ešte zopár takých krokov a možno už nebudem zaregistrovaný a šach budem hrať aj bez zväzu...
Koľko hlasov od členov potrebujete podpísaných v petícii aby sa poplatky nezmenili ?

Pavol Olšanský
Organizačný pracovník TJ Slovan Smižany

PS: Pri predchádzajúcom článku som našiel len palec hore, prečo tam nie je aj palec dole ?
Pavol Olšanský

Založený: Pi Máj 03, 2019 12:16 pm

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Máj 19, 2019 2:12 am

Pan Olsansky,
vstupili ste do temy -Ako je to s juniorskym sachom na Slovensku- a tak ste mi dali slinu na jazyk.

Prave som dostala nasledovne vysvetlenie :
Juniorsky sach na Slovensku ( dievcensky urcite), prave vstupil do ilegality a z nasich junioriek sa stali partizanky, ukryvajuce sa v horach .
Ak si to precitate, zistite absenciu zdraveho aj nezdraveho rozumu. Ak ten isty rozum rozhodoval aj o tych poplatkoch, tak si odpoved na Vasu otazku zodpoviete aj sam.

Takze ako je to s juniorskym sachom?
Z poslednych informacii co som dostala, je to takto:

1. Individualnymi treningami s velmajstrami mame podporovane 2 dorastenky a 1 ziacku ( asi preto, ze vsetky tri totalne vyhoreli na vrcholnych mladeznickych podujatiach - ME a MS mladeze).
2. Potom mame juniorky, ktore sa individualne nepodporuju ( zeby preto, lebo ukazali na ME mladeze, ze vedia sa dostat do prvej desiatky aj bez pripravy s velmajstrami ?!) dostali status partizanok, dokonca nie su ani v B-time SR v ktorom su nase dorastenky , bez ziacky.
3. Po juniorskej pomlcke sa dalej da individualne trenovat s velmajstrami az ked vyrazne prekrocite juniorsky vek a Vase vykony sa napriek tomu nikam neposunu. Zaradia Vas do timu zien medzi velmajsterky, a tam Vas drzia ako na ARE, ze ci sa to predsa len neozivy.

V kazdej teorii sa da najst urcita logika, ked sa velmi chce. Ono v podstate tym juniorkam pomahaju, lebo 19-20 je slusny vek na samostatny trening bez individualnej podpory velmajstra a co Ta nezabije, to Ta posilni.

Pan Olsansky, skuste si aj Vy takto najst logicke vysvetlenie, preco tie poplatky vzrastli viac ako o 100% a ak dojtete k zaveru, ze by peticia bola na mieste, tak ju urobte, bez toho, kolko clenov na jej presadenie treba.

I ked plati aj tu, co Ta nezabije, to ta posilni. Zaplatite 8 eur a minimalne Vy a Vasi timovy kolegovia viac ruku za toto vedenie nezdvihnete. Ak by Vam tu 8 eurovu prekazku do cesty nedali. tak by k zmene nedoslo.

S usmevom do dalsieho rocnika sachovej ligy.

Ps:
3. Chcem aby šach na Slovensku napredoval, aby mladé talenty mali lepšie podmienky na rast, ;) aby kluboví hráči mali zázemie na hru s radosťou ;) , aby povedomie o šachu rástlo. M, Motycakova
Alzbeta Kluckova

Predchádzajúca

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.