Ako je to s juniorským šachom na Slovensku ?

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Ako je to s juniorským šachom na Slovensku ?

Odoslaťod Martin Huba Št Nov 27, 2014 10:22 am

Web podpora je samozrejmá nutnosť. To je ale technický problém, čiže riešiteľný
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod ouagadougou Št Nov 27, 2014 10:47 am

Jak se lidé dozví o online přenosech? Lidé poznají ty sporty a sportovce o kterých se mluví v rozhlase, televizi. Udělejte průzkum na ulici a zeptejte se lidí, jestli poznají nějakého slovenského reprezentanta nebo reprezentku v šachu. Možná si vzpomenou na Ptáčníka. O něm se v minulosti hovořilo. Může se stát, že vše bude neefektivní, pro pár jedinců. Třeba, aby se tyto zápasy konaly v reprezentačním prostředí. Jestli budou přítomné hostesky a masérky je vedlejší. Mohou se všichni šachisti plně soustředit na hru před kamerou?
ouagadougou

Založený: Ne Máj 23, 2010 12:52 pm

Odoslaťod Martin Pagerka Št Nov 27, 2014 1:26 pm

Myšlienka organizovať MSR v hoteli, za účasti médií, pozvaní hostia plus live stream a online je veľmi dobrá. Dať šachu nádych salónneho športu. Keď už sú tie pôžičky splatené, čo tak pozvať Kasparova ? Nech si spraví volebný guláš u nás.
Pre lepší šach na Slovensku.
Obrázok používateľa
Martin Pagerka

Založený: Ut Jan 04, 2011 7:14 pm

Odoslaťod saat Št Nov 27, 2014 7:22 pm

Režie TriCaster Mini je nejmenší plně vybavené multimediální studio na světě. Tento extrémně přenosný systém dovoluje prakticky komukoliv, i uživatelům bez hlubokých znalostí televizní produkce, vytvářet špičkové prezentace, vizuálně srovnatelné s HD pořady profesionálních televizních kanálů.

NewTek TriCaster Mini HD-4i

video :
Introducing the NewTek TriCaster Mini
Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod Martin Huba Pi Nov 28, 2014 9:27 am

to vyzerá dobre, pokiaľ je to pravda... cenu som nezistil, koľko to môže stá?
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod saat Pi Nov 28, 2014 1:53 pm

Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod Martin Pagerka Ne Nov 30, 2014 2:58 am

Zdroje spoločne nájdeme, aj keď nie je ideálna situácia. Myšlienka médií, luxusného hotela, najsilnejšieho turnaja a účasti vplyvných ľudí tieto položky kompenzuje. Zabezpečíme to. 8-)
Obrázok používateľa
Martin Pagerka

Odoslaťod yuri Ne Nov 30, 2014 8:50 am

mame nejake statistiky kolko ludi zo slovenska/okolitych krajin sledovalo online napriklad zapas Carlsen-Anand ? Moc si neviem predstavit, ze by MSR malo omoc vacsiu sledovanost ako ludi zo slovenska/ciech, ktori tento zapas sledovali...
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Martin Pagerka Ne Nov 30, 2014 11:42 pm

Ja v tuto vec verím,

nulová sledovanosť je nereálna. Samozrejme nesmieme mať veľké očakávania zo začiatku. Dnes už je podľa mňa, nemať live streamy niečo porovnateľné s tým, ako neísť na Olympiádu. Proste ten účel nie je tak ľahko zachytitelný, ale vieme si predstaviť pozerať dôležitý zápas bez pohľadu na hráčov a kontaktu s nimi, rozhovormi ? Onlajny sa stali samozrejmosťou, teraz ešte toto treba zaviesť, aby sme šach povýšili. Každá investícia je riziková, no diváci potrebujú plnohodnotný zážitok :).
Obrázok používateľa
Martin Pagerka

Odoslaťod yuri Po Dec 01, 2014 12:10 pm

ved ja nevravim o nulovej sledovanosti, ja sa skor pytam na realny odhad, alebo aspon indiciu aku sledovanost maju ine podujatia.

odpoved na otazky neviem, ja niesom cielovy divak, pritomnost streamu by mozno motivovala si to zapnut (online z MSR som nemal otvorene roky, rovnako ako extraligu), ale je to malo pravdepodobne. ale bolo by fajn, keby to sledovanost malo...
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.