M SR 2013 juniorov a junioriek

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

M SR 2013 juniorov a junioriek

Odoslaťod Jozef Po Mar 18, 2013 8:05 pm

V dňoch 19. - 26. apríla 2013 sa v Hoteli LUNA v Martine odohrá M SR juniorov a junioriek pre rok 2013. Zdá sa, že tohoročná účasť bude v porovnaní s vlaňajškom menej problémová, aj keď zabezpečiť 10 dievčat hrajúcich ako tak na úrovni, je priam čarodejnícky výkon.
Najväčším problémom pre účasť hráčov sa ukazuje iba 7 dňový rozdiel od ukončenia M SR mládeže v S.Ľubovni a začiatku M SR juniorov a to zvlášť u mladších hráčov. VV SŠZ nominoval v zmysle propozícii do M SR juniorov dvoch najtalentovanejších mladých hráčov Viktora Gažíka a Jerguša Pecháča. Žiaľ rodičia oboch hráčov mi oznámili kategorické NIE. Ja ich chápem Obaja hrajú veľa časovo aj finančne náročných turnajov, obaja majú povinnosti ešte v ZŠ a vymeškať praktický celý mesiac zo školy.... nakoniec obaja si M SR juniorov ešte veľa krát užijú.
Prihlásených nájdete na chess-results. Zatiaľ som akceptoval prihlášky na mená Petényi,Straka,Jacko,Druska, Repka ,Hájek a Kováč. Zvyšní traja zo základnej TOP 10 - ky majú povinnosti, pre ktoré som im predĺžil termín prihlásenia do 21. 03. 2013 do 20. oo hod. Po tomto termíne začnem v zmysle propozícii ponúkať možnosť štartu na M SR ďalším v poradí tabuľky zostavenej podľa ELO.
Ťažšie je zabezpečiť účasť dievčat. Zatiaľ sa prihlásili Turková,Škrabáková,Briestenská,Košelová a S.Sučíková . Zo štúdijných dôvodov sa nezúčastní M SR Kantor Réka a o odklad vyjadrenia požiadala juniorská jednička Édeš Zsofia. Už táto účasť je výrazne lepšia ako tomu bolo vlani, ale určite nie som zatiaľ spokojný a verím, že ešte 5 dievčat pribudne. Nakoniec do začiatku M SR je ešte viac ako mesiac, ale rád by som mal účasť zabezpečenú ešte do M SR mládeže, aby sme sa mohlo po návrate z M SR mládeže venovať už iba organizácii M SR juniorov.
Ing. Jozef Hlaváčik
riaditeľ M SR juniorov pre rok 2013
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: M SR 2013 juniorov a junioriek

Odoslaťod Andrej Po Mar 18, 2013 11:30 pm

Vážený pán Hlaváčik.

Nedá mi nezareagovať na Váš predchádzajúci príspevok a teda dovoľte mi napísať také malé jazykovo-právne okienko. Konkrétne budem reagovat na predĺženie termínu prihlásenia pre niektorých hráčov z TOP10.
V propozíciach je jasne písané, citujem: "V prípade, že do stanoveného termínu prihlášok, nebudú prihlásení všetci hráči s prioritnou účasťou, tak právo účasti prechádza na nasledujúcich hráčov podľa FIDE, LOK." Z toho vyplýva, že po danom termíne majú vyššiu prioritu účasti hráči, ktorí ju predtým nemali, čiže ďalší v poradí a nie hráči TOP10 (tí ju po danom termíne úplne strácajú).
Nikde v propozíciach si nevyhradzujete právo na posunutie termínu uzávierky pre niektorých hráčov a teda Vaše rozhodnutie je v rozpore s platne schválenymi propozíciami.

Ďakujem za Váš čas.
A.K.
Andrej

Založený: Ut Dec 13, 2011 11:39 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Mar 19, 2013 1:34 am

Podozrenie z porušovania propozícií? Nechce niekto podať podnet? :twisted:

Inak, zaujala ma informácia o odmietnutí účasti hráčov menovaných VV. Na ktorom zasadnutí ich VV menoval a aké dievčatá boli menované? Je to zvláštne, ale nejako si nepamätám.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Karol Ut Mar 19, 2013 7:42 am

Turnajové súbory na chess-results http://chess-results.com/Tnr95528.aspx?lan=4. Ratingy budú aktualizované, pretože účastníci budú mať na FRL započítaných veľa partií zo súťaží družstiev k 1.4.2013.
Karol Pekár
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Odoslaťod Jozef Ut Mar 19, 2013 12:00 pm

Pán Danada, ja za to nemôžem, že Vy o rozhodnutí VV neviete. Pri schvaľovaní propozícii Ste bol? VV propozície schválil v znení, ktoré je zverejnené, ale akosi zabudol so schválením nominovať mladé talenty. Veril som,že sa tak stane neskôr. Keď sa nič nedialo, požiadal som kompetentných, aby mi oznámili či VV uplatní nomináciu alebo nie a ak áno tak nech oznámi mená. Poslal som to na predsedu KM,predsedu TMK,Sekretariát SZ a aj na adresu prezidenta SŠZ. Dostal som časom odpoveď,že VV nominoval Viktora Gažíka a Jerguša Pecháča. Nominovaní prostredníctvom rodičov zaujali negatívne stanovisko . Ah Vás k tomu ešte niečo zaujíma,tak prosím svoje otázky nasmerujte na svojich kolegov vo VV.
Jozef

Odoslaťod Jozef Ut Mar 19, 2013 12:02 pm

To A.K.: reagovať budem až sa podpíšete.
Jozef

Odoslaťod miror Ut Mar 19, 2013 12:32 pm

Nakoľko je to absolútne legitímna vec a správna otázka, skúsim to taktiež. Aj s podpisom...

"Vážený pán Hlaváčik.

Nedá mi nezareagovať na Váš predchádzajúci príspevok a teda dovoľte mi napísať také malé jazykovo-právne okienko. Konkrétne budem reagovat na predĺženie termínu prihlásenia pre niektorých hráčov z TOP10.
V propozíciach je jasne písané, citujem: "V prípade, že do stanoveného termínu prihlášok, nebudú prihlásení všetci hráči s prioritnou účasťou, tak právo účasti prechádza na nasledujúcich hráčov podľa FIDE, LOK." Z toho vyplýva, že po danom termíne majú vyššiu prioritu účasti hráči, ktorí ju predtým nemali, čiže ďalší v poradí a nie hráči TOP10 (tí ju po danom termíne úplne strácajú).
Nikde v propozíciach si nevyhradzujete právo na posunutie termínu uzávierky pre niektorých hráčov a teda Vaše rozhodnutie je v rozpore s platne schválenymi propozíciami.

Ďakujem za Váš čas."
Miroslav Roháček

P.S: Aj propozície MSR mládeže v Starej Ľubovni sú porušované, nakoľko prihlášky mali byť iba do 15.3.2013 a napríklad dnes pribudli do štartových listín nejaké mená.
Je v tom skrátka holubník a propozície či už turnajové alebo iných súťaží sa u nás proste dlhodobo nedodržiavajú. A garant mlčí...
Niekto si povie, že to je iba formalita, ale práve na takýchto maličkostiach sa začínajú iné. Smutná realita. Quo vadis SŠZ?

P.S.2: Nič osobné voči organizátorom oboch spomínaných podujatí, to ani v najmenšom... Oboch si vážim.

P.S.3: Aby som náhodou nezabudol... Jozef, všetko najlepšie k dnešným meninám ;)
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Mar 19, 2013 1:33 pm

Miro, s tou Lubovnou s Tebou nesuhlasim. Kde je napisane, ze po uzavierke sa neda prihlasit? Uzavierku skor vnimam ako termin, do ktoreho ma organizator povinnost prijat kohokolvek, kto splna pravo ucasti a zabezpecit mu ubytovanie a stravu v zmysle propozicii, za standardne startovne. Po termine sa mozno prihlasit za zvysene startovne s tym, ze organizator negarantuje nic a moze sa lahko stat, ze prihlaska uz bude z kapacitnych dovodov odmietnuta alebo si neskoro prihlaseny ucastnik musi zabezpecovat ubytovanie na vlastnu zodpovednost.

Osobne nevidim ziaden dovod na to, aby sa niekto nemohol prihlasit aj v den turnaja (Open), pokial je volne miesto. Samozrejme je to neseriozne voci organizatorovi a za prihlasenie sa po termine si myslim, ze aj 2-3-nasobne startovne je v poriadku. Ludi, co sa chronickym sposobom bezdovodne prihlasuju na poslednu chvilu, treba prevychovat a peniaze su dobry prostriedok. Na druhu stranu, existuju situacie, kedy este clovek naozaj nevie pred uzavierkou, ci bude moct prist a to sa stava obcas aj mne. Ale v takom pripade je clovek vacsinou rad, ze sa mu podarilo prist a na vysku startovneho sa nepozera. Takze tento model funguje, len treba spravne nastavit sumy.

Fakt je, ze by sa to mohlo formulovat trochu jasnejsie. Ale to tak byva, ked robi clovek CTRL+C a CTRL+V, potom sa v propoziciach obcas vyskytuju aj take archaicke pojmy ako cislo preukazu SSZ. Uz som za poslednych 10 dni asi 4x niekomu vysvetloval, ze kedysi sme mali nejake preukazy...

P. Hlavacik, schvalovania som sa aktivne zucastnil, dakujem za vysvetlenie.

Doteraz som sa tak trochu nudil, ale ziadost o podpis Andreja K. ma tak trochu pobavila.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod miror Ut Mar 19, 2013 2:05 pm

Ondro:

"Prihlášky
Všetci účastníci musia byť prihlásení do 15. 03. 2013."

Bodka. Čierne na bielom. Nič jasnejšie si neviem predstaviť.

Ako to vnímaš, to je jedno. Ja čítam to, čo tam je.
Či je to tam omylom, to neviem.
Každopádne je to tam tak, že ani megaprávnik Ľubo nemá šancu to prekrútiť a to už zvládol fakt kadečo :D

A propo, rozlišoval by som komerčné turnaje a oficiálne turnaje organizované pod hlavičkou SŠZ.
Čo si urobíš na vlastnom Opene, to mi je ukradnuté.
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Mar 19, 2013 2:37 pm

Miro, to vobec z toho nie je jasne. Je napisane, ze musia, ale kde su uvedene sankcie za nesplnenie tohto ustanovenia?

V pravidlach FIDE je napisane, ze hrac musi stlacat hodiny rovnakou rukou ako taha. Ale co ak to porusi? Je okamzite vyluceny z turnaja? Asi nie.

Ak by za tou citovanou vetou bola veta, ze po tomto termine sa neda prihlasit, tak je to jasne. Kedze niekde dalej v propoziciach je uvedene, ze prihlaseni po termine maju starovne XY, tak mi z toho vyplyva, ze musia byt prihlaseny do ..., inak budu platit zvysene startovne, a to je vlastne sankcia za porusenie toho ustanovenia. A nie ze nemozu byt prijaty do turnaja.

Este mi vysvetli, aky ma zmysel pri podujati SSZ stanovit deadline a po jeho uplynuti nikoho do turnaja nepustit?

Chapem, preco by nieco take mohol chciet organizator - mat pokoj, klud a istotu, ze nebude este v noci pred turnajom hrat tetris s izbami, aby nemusel povedat nie s nekludnym svedomim, ze pre to neurobil vsetko. Ale preco by to mal chciet ucastnik? Jediny dovod, ktory mi napada je ten, ze sa prihlasil niekto, koho sa boji. Ale nie je to proti fair-play takto sa snazit eliminovat konkurenciu? Stanovit termin a spoliehat sa na to, ze ja som zodpovedny a ostatni nie a vdaka tomu vyhram? Trocu ubohe, na moj vkus. Vyhravat by sa malo za sachovnicou poctivym bojom v rovnych podmienkach a nie snazit sa vyhrat na zaklade toho, ze super urobi nejaku formalnu chybu, ci uz ide prihlasku po termine alebo pristupenie na odohranie zapasu s nadstavenym casom napriek preukazatelnemu zasahu vyssej moci.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Ďalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.