LIGA PRIATEĽOV BONIFÁCA

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: LIGA PRIATEĽOV BONIFÁCA

Odoslaťod bobo Ut Apr 23, 2013 3:18 pm

Rasto vies, ze nevrtam do teba. Iba mam pocit, ze tu mame nejaku hrubu stavbu, v ktorej sa byvat neda, ale bezdomovcovi je jedno, len nech ma strechu nad hlavou. Robime si srandu zo seba samych, ak nieco naslubujeme a potom skutek utek. Jeden zastresit cely system turnajov na Slovensku je nerealne. Asi treba ten dom zvany CIS projekt dokoncit, ukazat kto je za co zodpovedny, kto co spravil, co sa robi, co sa planuje a dokedy urobit, lebo vsetko sa to akosi rozlepuje a zapojeni ludia vyzeraju viac ako neplateni dealeri CIS balikov ako propagatori cohosi systematickeho a organizovaneho. Ta poznamka tvojho otca, ze dany navrh padol pred rokom ma inak sekla. No nic, vonku je krasne, treba zvazit priority, predsa len skutocny Bonifac poskytne cloveku viac radosti ako ten nezivy ciernobiely, ak to este navyse clovek robi nie pre vlastne deti, zivot fuc a vyznam malicky.
bobo

Založený: Po Nov 23, 2009 9:43 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Apr 23, 2013 3:37 pm

P. Diviak,

budem obhajovat iba svoj druhy argument, lebo ten prvy naozaj nie je dostatocne zavazny. Vas zamer vybudovat kluby v obciach, kde sa nikdy pred tym sach nehral, na zelenej luke, kde vacsina clenov budu deti z kruzkov, vsetko bude na bezradnych rodicoch, bez jedineho OP, si neviem v praxi predstavit. Viacero klubov na Slovensku zanika alebo sa postupne rozpada alebo minimalne upada kvoli vypadku jedneho OP, ktory to tam riadil a napriek tomu, ze vsetci ostatni su uz skuseni sachisti, nevedia to po nom prebrat. Ak by som to viedel v praxi, mozno by som bol trochu menej skepticky.

Jeden vznik uspesneho mladeznickeho klubu na zelenej luke v Bratislave som videl. Tam sa to naozaj podarilo, ale klub zakladal skuseny sachista, ktory svoj povodny klub trvale opustil, venuje sa tomu novo-vzniknutemu naplno a navyse je organizacne dostatocne schopny a v Bratislave su mozno trochu vacsie moznosti ako v mensej obci. Myslite si, ze treneri z jedneho vacsieho klubu zrazu vsetci odidu a kazdy z nich si zalozi klub niekde v obci? Ja myslim, ze nie a predpokladam, ze ste to tak ani nemysleli. Ze je niekto dobry trener este neznamena, ze je automaticky dobry organizator a dokaze zalozit plnohodnotny sachovy klub (pod pojmom zalozenie nemyslim len podanie tlaciva na sekretariat).

A rodicia? Musim uznat, ze na rodicov mam obrovske stastie a viacero z nich sa aktivne zapojilo do organizacnych zalezitosti a su mi velmi napomocni. Ale co pocuvam inych kolegov, tak vacsina ma vraj tak neochotnych rodicov, ze ak na turnaj nezoberie dieta trener, nevyzdvihne ho doma a nezavezie spat, tak nikto. Aj s takymi mam skusenost, no nie velku.

Vase ciele su podstatne ambicioznejsie ako tie, co som si vytycil ja. Ja chcem, aby bolo o deti dobre postarane, vy sa popri tom chcete este postarat o vznik mensich klubov, co je urcite spravne. Len neverim, ze je to realizovatelne. Myslim si vsak, ze Vasim navrhom ohrozujete nemalu skupinu deti, ktorym novy klub nevznikne a velke kluby o ne nebudu mat zaujem prave kvoli ich nekontrolovatelnej volnosti, budu preferovat vlasne deti a bude ich to odradzat od toho, aby sa sami zapajali do projektu CIS. Vysvetlite mi, preco by mal nejaky vacsi klub (s C+ druzstvom) ist do projektu CIS s vedomim, ze nove deti nemozu byt v klube, ale mozu hrat uplne kdekolvek. Je prirodzene, ze klub si bude chciet deti chranit a takato prehnana volnost moze byt na skodu.

Vztah dietata ku klubu je obojstranny. Dieta ma svoje zaujmy - chce hrat a kluby maju tiez svoje zaujmy - chcu clenov. Vztah, v ktorom ma dieta dostavat benefity a klub iba hromadu rizik bez jedineho benefitu, nie je zdravy a nema predpoklady na to, aby bol dlhodobo udrzatelny. Kluby, ktore s mladezou nepracuju, neriesme, tie pracovat nezacnu kvoli navrhu ani jedneho z nas. Ale kluby, ktore pracuju, potrebuju mat motivaciu prijat CISkara. Prikladom takej motivacie je nadej, ze z CISkara bude raz dobry ligovy hrac/funkcionar/trener/... a Vase opatrenie tuto nadej klubu odobera a rozbija vazbu medzi hracom a klubom. Kluby su v zmysle Stanov zakladni clenovia a nemozeme ist proti ich zaujmom.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Rudolf Diviak Ut Apr 23, 2013 5:07 pm

Ondrej,

nechcem tu rozvijať veľku diskusiu. K prvej časti Ti potvrdzujem, že na Záhorí máme ambície zakladať nové mládežnícke kluby a máme aj trénerov, ktorí budú vedieť a chcieť tieto kluby riadiť (aj bez prestupu). Máš pravdu v tom, že bez rodičov to nepôjde, ale tí rodičia sú prvoradí vždy, bez nich to nejde tak či tak.

K druhej časti potvrdzujem, že klub vysielajúci svojho trénera do školy v cudzej obci má záujem získať hráčov. Moja diskusia sa týka obdobia, ktoré začína potrebou mladého zverenca hrať vážne partie a končí dosiahnutím výkonnosti zaujímavej pre klub. Tá zaujímavá výkonnosť je iná pre Slovan, iná pre Osuské a iná pre ten nový klub. Osuké si váži, že jeho hráč si mohol zahrať extreligu v Slovane. Štefanov si váži, že jeho hráčka môže hrať tretiu ligu v Osuskom. Akonáhle hráč dosiahne zaujímavú výkonnosť, tak ho do klubu volať budú. Do tej doby je bez klubu "šachovou sirotou".

V poslednej časti píšeš o záujmoch klubov a potrebe chrániť ich záujmy predpisom, lebo kluby sú základnými členmi SŠZ. Ja tu diskutujem ako tréner, ktorý musí v prvom rade prihliadať k záujmom zverenca a bojovať za ochranu jeho záujmu zmiernením predpisu. Nechápem tiež, prečo by mal klub pomáhajúci založiť nový klub konať nelogicky. Farmy majú aj v NHL a tam hrajú o peniaze. Ak deti a ich rodičia dostanú dobrý servis na farme, určite si nevyberú iný klub, ale iba ten, ktorý im ten servis poskytol.
Rudolf Diviak

Založený: Ut Feb 05, 2008 8:33 am

Predchádzajúca

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.