Majstrovstva Sveta 2012 Maribor

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Majstrovstva Sveta 2012 Maribor

Odoslaťod lubica Po Nov 19, 2012 10:24 am

Vďaka za nádherné spravodajstvo. Držali sme palce, sledovali online, večer netrpezlivo preklikávali neoficiálne výsledky, ráno raňajkovali pri spravodajstve :-)
lubica

Založený: Št Máj 21, 2009 11:54 am

Odoslaťod Ondrej Danada Po Nov 19, 2012 11:34 am

Takisto by som rád poďakoval Petrovi za naozaj výborné spravodajstvo. Pridaná hodnota k informovaniu o výsledkoch je naozaj vysoká a články zaujímavé aj pre kolegov, ktorí o šachu veľa nevedia.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Rasto Diviak Po Nov 19, 2012 6:08 pm

Gratulujem celej našej výprave k výbornej reprezentácii Slovenska a slovenského šachu! Pri pohľade na tabuľku s výsledkami našich reprezentantov musí byť každému jasné, že tam neboli len do počtu, ale práve naopak, že sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. 14 zo 16 členov výpravy uhralo minimálne 50% bodov. Nechce sa mi vyhľadávať výsledky predchádzajúcich podujatí, ale dovolím si tvrdíť že v tomto ukazovateli to boli pre Slovensko jedny z najúspešnejší, ak nie úplne najúspešnejšie majstrovstvá. A to svedčí o niekoľkoročnej kvalitnej práci s mladými šachistami, rozhodne nie sme len krajina s pár hviezdami a slabým zvyškom výpravy.
Všetci naši reprezentanti si zaslúžia uznanie za svoje výsledky, bojovnosť a prístup! Predsa však spomeniem tých, ktorí mi robili najväčšiu radosť.
Najväčšie zdesenie "napáchal" Christopher Repka. Viem si totiž predstaviť bezsenné noci trénerov jeho favorizovaných súperov, kedy si lámali hlavu nad tým, ako je možné, že si nejaký 18.nasadený Slovák dovolí lúskať svojich súperov ako oriešky! :o Veľmi ťažký záver síce Christopher nezvládol, pre nás je však hrdinom!
Dominika Ferková sa celý turnaj pohybovala v horných poschodiach a nakoniec je z toho krásne 8.miesto., rovnako ako pred dvomi rokmi do 8 rokov! Tým potvrdila, že vo svojej kategórii patrí do svetovej špičky. Ak vydrží usilovne trénovať, bude z nej výborná šachistka. Už teraz si však jej súperi musia dávať veľký pozor. Sám som sa o tom presvedčil vo vzájomnej partii na Sorea Open, ktorú som horko-ťažko zremizoval :D .
Veronika Gažíková mála slabší štart turnaja, o to drvivejší bol záver 4,5/5 a výborné 13.miesto. Podľa "Správ z Mariboru" boli prehry väčšinou spôsobené "prepnutím struny". Za bojovnosť sa však rozhodne netreba hanbiť!
Viktor Gažík mal po 8 kolách skvelých 6 bodov, škoda, že turnaj zakončil tromi nulami. Ale aj tak zanechal dobrý dojem.
Rozlúčku s mládežníckymi šampionátmi výborne zvládli Juraj Druska a Karolína Turková. Juraj mal po 4 kolách na konte výhru a dve remízy so silnejšími súpermi a šancu zabojovať dokonca o IM normu. Nakoniec bol z toho veľmi solídny RP 2336 a zisk 8,3 elo bodu. Karolína prehrala len s 3 silnejšími súperkami, záver zvládla tak ako sa v švajčiaráku patrí a so 6,5 bodmi obsadila pekné 22.miesto. 21,5 elo bodu tiež nie je zlý suvenír :)

Naši reprezentanti nám spravili veľa radosti. Za to patrí vďaka nielen im, ale aj trénerom a rodičom. Oni pomohli vytvoriť výbornú atmosféru, bez ktorej sa dobrý výsledok nedá uhrať. Správy z Mariboru od Peťa Palečka boli také skvelé a prudko čitateľné, že mám trochu obavy, aby ho neoslovili nejaké noviny, prípadne aby sa nedal na spisovateľskú dráhu :D . Pre slovenský šach by to bola nenahraditeľná strata. Peťo, klobúk dole!!!
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod saat Po Nov 19, 2012 6:50 pm

Škoda, že už nevychádza Moderný šach. Takúto sériu článkov by som mal radšej na papieri...
Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod Tomas Chabada Ut Nov 20, 2012 12:18 am

ano Peto Palecek bol informacne a spisovatelsky skvely
gratulujem vsetkym detom rodicom a trenerom
no
na MS je to tazke
Obrázok používateľa
Tomas Chabada

Založený: Ne Jún 21, 2009 6:16 am

Odoslaťod Martin Huba Ut Nov 20, 2012 9:24 am

Všetci spolu posúvame kvalitu vyššie...

Peter vynikajúce spravodajstvo, na deti som pyšný, teraz je úlohou trénerov a možno aj Rodičovskej komisie, aby navrhli, čo robiť a podporiť, aby boli výsledky v budúcnosti ešte lepšie.

Veľmi dobre :!:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Alžbeta Klučková St Nov 21, 2012 9:47 am

Tiež si dovolím pripojiť malý komentár. V prvom rade poďakovanie P.Palečkovi za vytvorenie pozitívneho prostredia pre výkon. V druhom rade gratuláciu Ch.Repkovi za skvelý šachový výkon. Christopher napriek výpadku v posledných 4 kolách - 0,5/4 - dokázal v turnaji urobiť +20, celý turnaj odohral na on-line , medzi najsilnejšími hráčmi 2200 - 2400. Okrem toho veľmi slušný a priateľský mladík. Držíme mu palce do budúcej sezóny.
Alžbeta Klučková

Založený: Ut Jún 24, 2008 11:34 am

Odoslaťod Alžbeta Klučková St Nov 21, 2012 9:58 am

Správy z Mariboru od Peťa Palečka boli také skvelé a prudko čitateľné, že mám trochu obavy, aby ho neoslovili nejaké noviny, prípadne aby sa nedal na spisovateľskú dráhu . Pre slovenský šach by to bola nenahraditeľná strata. Peťo, klobúk dole!!!

Rastík , neboj sa, on by aj tak písal iba o šachu ! Takže naopak, bol by to nenahraditeľný prínos pre slovenský šach . Všetko to okolo, čo v článku písal o súperoach sú vedomosti, ktoré má a nemusel nič hľadať na internete. Ak sa ho o desať rokov spýtate čo hrala Dominika v 9.kole v Maribore, tak budete musieť upresniť aj číslo ťahu.
Alžbeta Klučková

Založený: Ut Jún 24, 2008 11:34 am

Odoslaťod saat So Nov 24, 2012 8:39 pm

Obrázok používateľa
saat

Odoslaťod saat Ne Nov 25, 2012 10:09 pm

Utah chess prodigy wins world title, shares his Mormon beliefs

At age 5, Kayden Troff memorized multiplication tables in about an hour.

She estimates the family spends about $20,000 to $30,000 each year just for Kayden's endeavors.

He plays about eight hours each day.
Obrázok používateľa
saat

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.