Rodičovská komisia

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Rodičovská komisia

Odoslaťod Igorg Po Jún 11, 2012 9:39 pm

Priebežne ma oslovujú rodičia mládežníkov, ktorí radi prediskutujú svoje problémy týkajúce sa ich ratolestí. Témou nie je len šachový tréning, turnaje, ale i pôsobnosť šachového zväzu obzvlášť výkonného výboru. Pomyslel som na to, že by sa mohlo založiť neformálne združenie rodičov, ale neskôr som to vyhodil z hlavy.

Pred zasadnutím konferencie ma oslovil prezident SŠZ Martin Huba na možnú spoluprácu v komisii rodičov, ktorú sa zamýšľal vytvoriť. Ponúkol komisii pomoc a predbežne navrhol účasť na rokovaniach VV. Ja som súhlasil, ak takáto komisia bude vytvorená a nebude príliš odbiehať od mojich predstáv. Tie vychádzajú z toho čo som doteraz na fóre prezentoval.

Mám záujem o činnosť v rodičovskej komisii, ale vlastne v komisii nového typu. Nebránim sa tomu, že by mohla spĺňať i podmienky pre komisiu SŠZ. Ponúknutú spoluprácu VV len vítam.

Komisia však nemá žiaden význam ak sa do jej činnosti nezapojí relevantný počet rodičov našej mládeže. Tu je moja predstava o komisii, ktorá sa bude priebežne dopĺňať a meniť:

Rodičovská komisia by mala byť nezávislou komisiou rodičov mládežníkov – šachistov registrovaných v SŠZ. Členovia komisie nemusia byť členmi SŠZ.

Úlohou komisie by bola spolupráca so SŠZ a jeho zložkami (Radou, VV a komisiami) a členmi v oblasti podpory mládeže (klubmi), ich tréningového procesu, turnajov a inej činnosti. Prezentovali by svoje názory, navrhovali zlepšenia.

Povinnosťou členov komisie by bolo len dodržiavanie len toho čo sami sa individuálne zaviazali dodržať alebo splniť. Mali by právo vyjadriť sa k všetkým prerokovávaným otázkam, ktoré by si sami nastolili a hlasovať o ďalších postupoch, návrhov pre SŠZ. Komisia by slúžila i na výmenu skúseností, nápadov a postupov medzi členmi komisie. V prípade záujmu i zabezpečenie organizačnej činnosti pri šachových akciách ako i ďalšia aktivita po vzájomnej dohode.

Samozrejme člen komisie by sa zúčastňoval na činnosti komisie podľa svojho uváženia. Členom komisie by sa stal každý záujemca, ktorý by splnil podmienku „rodiča“. Člen by mohol byť zastúpený, ale len jedným zástupcom a zástupca by mohol zastupovať len jedného člena. Diskusia a hlasovanie by sa viedlo prostredníctvom fóra (napr. tohto) s obmedzeným prístupom nečlenov (len na čítanie). Myslím si však, že fórum by malo byť verejne prístupné (môže sa po dohode zmeniť). Hlasovalo by sa väčšinou hlasov členov, ktorí by mali záujem hlasovať. Organizačná štruktúra by sa prispôsobila potrebám. Zrejme by sa vždy volil predseda. Stretávali by sme sa najmä na mládežníckych podujatiach.

Rád by som vedel, aký je záujem o takúto komisiu a preto by som bol rád keby sa mi záujemci ozvali. Ak nebudú členovia, nebude ani komisia.
Môj email: gazikchess(xxx)gmail.com

Igor Gažík
Igorg

Založený: Ne Aug 08, 2010 9:59 pm

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.