ŠKOLSKÁ ŠACHOVÁ LIGA TURCA

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

ŠKOLSKÁ ŠACHOVÁ LIGA TURCA

Odoslaťod Jozef Pi Mar 02, 2012 8:44 am

V zmysle projektu "Šach do škôl Turca " odštartovali v Turci dlhodobé školské šachové súťaže. Pôvodný názov súťaže mal byť "Školská šachová liga Turca" sme museli pre veľký počet zúčastnených družstiev zmeniť a naviac školské súťaže majú aj svojho sponzora , ktorý mal požiadavku ,že súťaž bude niesť názov sponzorskej firmy a tak celá súťaž sa hrá pod názvom ŠKOREC CUP 2012. Do súťaže sa prihlásilo 18 družstiev, čo ďaleko prekročilo naše očakávania . Veľký počet družstiev priniesol aj veľký výkonnostný rozdiel medzi družstvami.Preto sme sa rozhodli 18 družstiev rozdeliť do troch líg po 6 družstiev. Celá liga sa bude hrať na 5 turnajov , z ktorých prvý turnaj,ktorý sa hral v Hoteli LUNA bol kvalifikačný a rozdelil družstva podľa umiestnenia do troch líg.
Do 1. ligy sa prebojovali družstvá zostavené buď z členov Tréningového strediska mládeže LUNA Martin a.lebo z hráčov škôl kde krúžky už nejakú dobu bežia.
1. ZŠ A.Bernoláka "A" - 18,5
2. ZŠ Hurbanová "A" - 18,0
3. ZŠ Turany - 15,0
4. Gym. J.Lettricha - 12,0
5. ZŠ A.Bernoláka "B "- 11,5
6. ZŠ A. Stodolu - 11,0

Prvý ročník Školskej šachovej ligy Turca sa odohral v roku 2010 za účasti 8 družstiev. To že sa v Turci niečo v školskom šachu aj bez dotácii niečo robí je zjavné aj z počtu zúčastnených v tomto ročníku. Niekto tu v DF hovoril, že napodobňujeme projekt "Šach do škôl", ktorý organizuje VV SŠZ. Nie nenapodobňujeme , len ideme cestou ktorá vyhovuje tomuto regiónu a už nejakú dobu, keď projekt SŠZ ešte neexistoval. Zatiaľ naša cesta je trochu iná, ale snáď zmeny po voľbách umožnia nájsť spoločnú cestu.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: ŠKOLSKÁ ŠACHOVÁ LIGA TURCA

Odoslaťod Jozef Ne Apr 01, 2012 4:31 pm

Školské šachové ligy Turca po kvalifikačnom turnaji sa rozbehli prvým ligovým turnajom, ktorého organizátorom bula tentoraz ZŠ A.Bernoláka samozrejme za spolupráce s TŠC LUNA Martin.Trojčlenné družstva rozdelené do troch líg po 6 družstiev, hrali systémom každý s každým. Zaujímavosťou líg je to, že po každom turnaji družstvo, ktoré je posledné vo vyššej lige vypadáva do nižšej a víťazné družstvo z nižšej súťaže súťaže nahradí družstvo vypadávajúce. Už prvý turnaj ukázal, akým impulzom pre družstva bola možnosť postupu , ale aj snaha zachrániť sa.
I.liga :
Prekvapujúcim víťazom prvého turnaja sa stalo družstvo Gymnázia J.Lettricha Martin vedené Lukášom Volnom 1722 (vedúci krúžku A.Najšelová, pedagóg školy) pred favoritom ZŠ s MŠ A.Bernoláka vedeným M.Šimom a ZŠ s MŠ Hurbanova vednou A.Krivkovou (ved. krúžku G.Šarluška).
Ďalší turnaj sa odohrá 25.4. a organizátorom podujatia bude CVČ Kamarát Martin.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm


Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.