Ideme do toho?

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Ideme do toho?

Odoslaťod Július Gajarský Po Okt 31, 2011 9:58 pm

Ten "turecký" ťah na bránu sa mi pozdáva...

Neskromne pripomeniem, svoj minuloročný návrh že finále náborových turnajov by sa malo hrať počas finálového trojkola extraligy... (presne z dôvodov, ako sa uvádza v návrhu školskej olympiády FIDE..).

Samozrejme, bolo by ideálne a potrebné, ak by propozície "našich" domácich majstrovstiev škôl boli kompatibilné s tými z FIDE... Bez obmedzovaní účasťou v CIS ...

Ak môžem byť nápomocný, základný návrh "našich" propozícií dávam do diskusného fóra k téme Šach na školách...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Július Gajarský Ut Nov 01, 2011 2:38 pm

Nie som do toho priamo zainteresovaný, ale Trnava podľa všetkého "ide do toho" -

ŠACH
Vyhlasovateľ : MŠ VVaŠ SR, KŠÚ v Trnave
Organizátor : Mesto Trnava, Kalokagatia – CVČ
Termín : Základné školy – 3. novembra 2011 (prezentácia o 830 h.)
Stredné školy – 9. novembra 2011 (prezentácia o 830 h.)
Miesto : Kalokagatia – CVČ, Strelecká 1, Trnava
Riaditeľ súťaže : Mgr. Jozef ŠIŠKA
Štartujú : Šach je súťažou jednotlivcov – žiakov ZŠ a študentov SŠ. Z každej školy štartujú maximálne 4 súťažiaci.
Postup : Ich poradie sa určuje na základe súčtu bodov jednotlivcov chlapcov a dievčat.
Systém súťaže : Švajčiarsky – na 7 kôl.
Vekové kategórie : Žiaci a žiačky ZŠ narodení 1. 1. 1996 a mladší
Žiaci a žiačky SŠ narodení 1. 1. 1992 a mladší (len denné štúdium).
Prihlášky : Musia obsahovať meno a priezvisko, dátum narodenia. Súpiska musí byť potvrdená riaditeľom školy. Prihlášku so súpiskou treba priniesť na prezentáciu pred súťažou.
Poznámka : Každý účastník štartuje na vlastné zdravotné poistenie, preto musí mať so sebou preukaz poistenca. Je potrebné priniesť si prezúvky. U žiakov ZŠ po prezentácii nie je potrebný prítomný pedagogický dozor, ten bude zabezpečený pracovníkmi K – CVČ! Cestovné hradí vysielajúca škola. Organizátor nezodpovedá sa straty vzniknuté počas súťaže.
Ceny a postup : Prví traja získajú diplomy. Prví dvaja v každej kategórii postupujú na krajské kolo dňa 24. 11. 2011.
Informácie : J. Odehnalová,  3236/696, Mgr. Skala  3236/697

ŠACH je súčasťou TRNAVSKÝCH ŠPORTOVÝCH HIER!

Mgr. Andrej HAVLÍK riaditeľ K – CVČ
Július Gajarský

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Nov 01, 2011 3:28 pm

Majstrovstvá okresu Senica budú zajtra v Šaštíne.
Majstrovstvá Trnavského kraja budú 23.11. tiež v Šaštíne.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod klimes Ut Nov 01, 2011 5:31 pm

Majstrovstvá okresu, na ktoré "zabudli" pozvať obhajcu prvenstva. Dokonca sa podarilo utajiť aj termín konania. Zjavne nás tam niekto nechcel. Ale toto asi zodpovední nečítajú.
klimes

Založený: Pi Máj 29, 2009 7:53 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 01, 2011 8:30 pm

Opäť som pohoršený utajovaním týchto školských postupových turnajov. Načo sa vlastne robia, keď tí, čo tam naozaj patria, sa tam ani nedostanú, lebo je to utajované? Kľudne nech sa teda robia školské okresné turnaje, ale ako ich niekto môže nazývať Majstrovstvami, keď nie sú otvorené pre každého ale len pre vyvolených? Ako môže SŠZ takéto niečo dovoliť? Ja žiadneho takého "majstra vyvolených" uznávať nebudem a tento titul by mal oficiálne spochybniť pre nekorektnosť súťaže aj SŠZ.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Nov 01, 2011 9:46 pm

Ondro, nemyslím si, že má SŠZ na tieto turnaje nejaký dosah. Vyhlasuje a organizuje ich školstvo, takže sú to Majstrovstvá škôl. V názve školské majstrovstvá okresu alebo majstrovstvá okresu žiakov problém nevidím. Tiež som bol ale šokovaný tým, že napríklad v Štefanove o turnaji vôbec nevedeli. Keďže budem rozhodcom, dosť by ma nahnevalo, ak by sa tí najlepší z okresu nezúčastnili len preto, že o turnaji nevedeli. Nemám ale rád unáhlené závery, mám informácie o tom, že propozície boli zasielané na každú školu v okrese. Toto si samozrejme zajtra overím. Pokiaľ vyhlasovateľ naozaj poslal propozície na každú školu, potom je naša kritika určená niekomu inému, a to konkrétne niektorým školám. Uvidíme, zajtra budeme múdrejší.
Rasto Diviak

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 01, 2011 10:53 pm

Rasťo,
tie názvy čo si napísal sú dosť odlišné. S názvom školské majstrovstvá okresu nemám problém, lebo je jasné, že ich organizuje školstvo. Ak by sa volali majstrovstvá okresu žiakov, mohlo by sa zdať, že ide o rovnako sériozny turnaj, len v malom, ako MSR (st./ml.) žiakov organizovaných SŠZ, čo nie je pravda.

Budem rád, keď nájdeš vinníka. Pokiaľ si dobre pamätám, minulý rok som sa dozvedel tiež večer pred tým úplnou náhodou, že sa niečo také organizuje (vtedy mi volal Tibor). Minulý rok to bolo o 22:00, navyše Tomáš bol vtedy v BA a ja ho ráno viezol, tento rok o pár hodín skôr a on je v SE, neviem, či to mám brať ako úspech.

Táto situácia sa opakuje každý rok a taktiež každý rok čítam alebo počúvam, že to niekto to poslal na všetky školy. Keď som sa išiel ešte ako študent SSŠP uvoľniť u riaditeľa, absolútne netušil o čom hovorím, ale veril mi a pustil ma. Ešte pred tým, keď som chodil na gympel, tiež som sa tieto veci dozvedal výhradne od Teba, Tomášovi nič nepovedali ani na ZŠ, a teraz ani na SŠ. V Štefanove majú taktiež problém. Naozaj myslíš, že treba hľadať vinníka v konkrétnej škole?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Nemšák Denis Ut Nov 01, 2011 11:12 pm

Július Gajarský:
Prví dvaja v každej kategórii postupujú na krajské kolo dňa 24. 11. 2011.

Rasto Diviak:
Majstrovstvá Trnavského kraja budú 23.11. tiež v Šaštíne.

Ako tomu mám rozumieť? Koľko sa toho vlastne hrá?
Nemšák Denis

Založený: Št Mar 13, 2008 7:20 pm

Odoslaťod Július Gajarský Ut Nov 01, 2011 11:37 pm

Denis - ako píšem ide to mimo mňa, len som prekopíroval informáciu, ktorú som našiel na stránke Kalokagatie... verím, že postupujúci sa nakoniec dozvedia správny dátum a aj sa vo finále Trnavského kraja stretnú ;)
Július Gajarský

Odoslaťod Rasto Diviak St Nov 02, 2011 12:07 am

Ospravedlňujem sa za zavádzajúcu informáciu, krajské kolo je naozaj 24.11.
Rasto Diviak

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.