Smart Kids

Šach na školách, súťaže, tréning, ...

Re: Smart Kids

Odoslaťod saat Ut Sep 25, 2018 9:05 pm

Rozbehla sa súťaž Smart Kids?
Obrázok používateľa
saat
 
Príspevky: 2258
Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am
Bydlisko: Žilina, Juraj Pecháč

Re: Smart Kids

Odoslaťod Martin Huba Po Feb 25, 2019 9:49 am

Dobrý deň.

8. júna 2019 budú v Bojniciach Majstrovstvá Slovenskej republiky Smart Kids Challenge 2019 v kategóriách do 10, 14 a 18 rokov.

Organizátorom bude Chess4Europe.

Okrem šachu, ktorý sa bude hrať na 7 kôl (tempo 12 min plus 3 sek inkrement) bude súčasťou súťaž v logických úlohách so 7 otázkami.

Účastníci dostanú mimo iného certifikáty Smart Kids s podpisom minuloročného Majstra Európy GM Ivana Sariča.

Propozície sa zverejnia v najbližšom čase.

Okrem pilotného MSR sa rozbehnú aj pilotné turnaje Smart Kids po Slovensku. Cieľom úvodného testu je vyskúšať si systém a s prípadnými vylepšeniami ho spustiť naplno v školskom roku 2019/2020.

Budúcoročná súťaž bude pozostávať s dlhodobej časti a zase zo záverečného slovenského Smart Kids Challenge. Finále sa môže zúčastniť ktokoľvek s tým že si tam prinesie body za dlhodobú súťaž.

Deti budú v turnajoch reprezentovať seba, svoju školu a obec.

Som veľmi rád, že sa nám hlásia k spolupráci šikovní organizátori a vedúci školských krúžkov a verím, že sa potvrdí, že na Slovensku máme veľa múdrych detí!
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3854
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Smart Kids

Odoslaťod Martin Huba Št Feb 28, 2019 9:45 am

Propozicie su na stiahnutie v casti Kalendar.

https://www.chess.sk/index.php?str=kalendar

8.6. Sa tesime na suboj mudrych slovenskych deti!
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3854
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Smart Kids

Odoslaťod Martin Huba Ut Mar 19, 2019 9:04 am

Seriál súťaží pre múdre deti na Slovensku
Súťažný poriadok pre školský rok 2019/2020


Cieľ
Súťaže Smart Kids sú unikátnym spojením hravej formy šachu s riešeniami logických úloh. Atraktívny seriál súťaží navyše prináša pre všetkých účastníkov vzrušenie už zo samotného súperenia. Primárnym cieľom nie je vychovávať šachových veľmajstrov ani robotov na riešenie logických úloh, ale využiť výhody šachu a riešiteľského súťaženia pri vzdelávaní a intelektuálnom napredovaní našich detí.
Kritické myslenie, rozhodovanie pod časovým tlakom, kreativita, tímový duch sú dôležité kompetencie moderného sveta a súťaže Smart Kids rozvíjanie týchto kompetencií príťažlivou formou podporujú.

Účastníci
Právo účasti majú všetky deti narodené v roku 2002 a mladšie.

Systém súťaží
Súťaže vyhlasuje a riadi Chess4Europe. Pozostávajú z nasledujúcich úrovní:
1. Miestne súťaže Smart Kids (september 2019- apríl 2020)
2. Majstrovstvá kraja Smart Kids (máj-jún 2020)
3. Majstrovstvá Slovenska Smart Kids (jún 2020)

Miestne súťaže Smart Kids
Môžu organizovať: Chess4Europe alebo organizátori s licenciou od Chess4Europe. Miestne súťaže sú len vo forme šachového turnaja. Sú otvorené všetkým deťom do 18 rokov. Šachové hodiny nie sú povinné, tempo a počet kôl je na organizátorovi. Systém bodovania je povinne 1-2-3 (za odohratie partie dieťa získa 1 bod, za remízu ďalší 1 bod a za výhru ďalšie 2 body). Jedinou podmienkou pre započítanie turnaja do seriálu súťaží Smart Kids je: minimálne 20 hráčov z minimálne 3 škôl.
Propozície turnaja s uvedením spôsobu hry (tempo hry, počet kôl) musia byť zaslané na uverejnenie na stránke http://www.smartkids.news na adresu dobrotka.martin.pd@gmail.com najneskôr 7 dní pred plánovaným dňom odohrania turnaja. Turnaje sa započítajú len tie, ktoré sa uskutočnia v období september 2019-apríl 2020. Štartovné a ceny pre účastníkov stanovujú organizátori. Organizátori tiež určujú, či sa budú hrať oddelené turnaje pre jednotlivé kategórie (do 10, 14 a 18 rokov) alebo jeden spoločný. Organizátor turnaja pošle na dobrotka.martin.pd@gmail.com okamžite po turnaji, najneskôr do 7 dní, výsledky turnaja (všetci účastníci minimálne vo forme: Meno, Priezvisko, Rok narodenia, Úplný názov školy aj s obcou, Dosiahnutý počet bodov) plus prípadne informáciu o turnaji, fotografie na zverejnenie na stránke http://www.smartkids.news )

Hodnotenie miestnych súťaží Smart Kids sa bude sledovať priebežne, pričom sa deťom budú kumulovať body zo všetkých turnajov, ktoré odohrajú v danom školskom roku. Výsledky sa budú sledovať podľa vekovej kategórie do 10, 14 a 18 rokov (roky narodenia 2010, 2006, 2002 a mladší) bez delenia na pohlavie. Okrem individuálnych výsledkov sa bude sledovať počet dosiahnutých bodov za jednotlivé školy a obce/mestá.

Všetci účastníci dostanú elektronicky (cez organizátora) certifikát Smart Kids. Absolútni medailisti jednotlivých kategórií dostanú automaticky titul Smart Kids Talent. Najaktívnejšie školy dostanú certifikát Smart Kids School a najaktívnejšie obce či mestá dostanú certifikát Smart Kids Municipality. Certifikáty budú podpísané hviezdami súčasného šachu.

Majstrovstvá kraja Smart Kids
Po ukončení miestnych súťaží Smart Kids Chess4Europe zorganizuje v priebehu mesiacov máj a jún 2020 majstrovstvá jednotlivých krajov Smart Kids. Táto jednodňová súťaž bude pozostávať zo šachového turnaja hraného švajčiarskym systémom so šachovými hodinami a zo súťaže v riešení logických úloh. Turnaj bude otvorený pre všetky deti z daného kraja do 18 rokov.

Hodnotenie majstrovstiev kraja bude pozostávať z hodnotenia jednotlivých súťaží (šachovej a logickej) pre kategórie do 10, 14 a 18 rokov a z celkového hodnotenia vrátane miestnych súťaží Smart Kids. Celkové hodnotenie sa spraví jednoducho tak, že sa spočítajú poradia detí v miestnych súťažiach, krajskej šachovej a krajskej logickej. Výsledky sa následne zoradia vzostupne. Absolútni medailisti jednotlivých kategórií dostanú tituly Smart Kids Master.

Majstrovstvá Slovenska Smart Kids
Po ukončení krajských súťaží Smart Kids Chess4Europe zorganizuje v priebehu júna 2020 majstrovstvá Slovenska Smart Kids. Táto jednodňová súťaž bude pozostávať zo šachového turnaja hraného švajčiarskym systémom so šachovými hodinami a zo súťaže v riešení logických úloh. Turnaj bude otvorený pre všetky deti zo Slovenska do 18 rokov.

Hodnotenie majstrovstiev Slovenska bude pozostávať z hodnotenia jednotlivých súťaží (šachovej a logickej) pre kategórie do 10, 14 a 18 rokov a z celkového hodnotenia vrátane miestnych a krajských súťaží Smart Kids. Celkové hodnotenie sa spraví jednoducho tak, že sa spočítajú poradia detí v miestnych súťažiach, krajskej šachovej, krajskej logickej, celoslovenskej šachovej a celoslovenskej logickej. Výsledky sa následne zoradia vzostupne. Absolútni medailisti jednotlivých kategórií dostanú tituly Smart Kids Champion.
Chess4Europe
Prievidza, 5.3.2019
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3854
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Deti a mládež

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.