Systém ligových súťaží

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Systém ligových súťaží

Odoslaťod igi Po Júl 24, 2017 10:52 am

Mne sa tiez viac pacil stav pred touto zmenou, navrat k niekdajsiemu stavu asi bude znamenat najme to, ze kapitani budu menej riskovat so zaradzovanim mesjkajucich hracov na supisky, cim pocet neobsadenych sachovnic (a tym aj hracov co pridu na zapas, ale si nezahraju) stupne, ale na pokutach sa celkove vyberie menej - cize horsie ako to bolo, tak pre druzstva a hracov ako aj pre zvazy. Celkove, hlavne vo vyssich sutaziach, kde je dobra dochadzka to nie je nejaka zasadna zmena, zmena licencneho systemu je podstatne zasadnejsia. Mna ale zaujimalo preco sa zrazu pristupilo k navratu k povodnemu stavu, kedze na to nevidno rozumne dovody, aspon ich nikto neuviedol (okrem vseobeznych fraz o "zneuzivani" pravidla), kym za zachovanie sme viaceri uviedli konkretne priklady.
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Jozef Po Júl 24, 2017 10:54 am

pytlík, nechápete, ale nevadí... My sme posunuli šachovnice práve preto, aby sme neprehrali a vyšlo to.... :lol: a umožnil nám to v tomto bode nie práve dobrý SPD. ;)
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod pytlik Po Júl 24, 2017 11:45 am

to Jozef:

čiže podvádzali ste, vyšlo Vám to, viditeľne máte podľa smajlíka z toho radosť ešte teraz...
Žiaľ pochopil som až príliš dobre, že pre podobných "taktikov" ako vy, nastane posun SPD k horšiemu :roll: .
Naviac odhadom Vaše družstvo nehralo ani 2. ligu a Váš kraj si môže SPD upraviť ako chce, či?
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod igi Po Júl 24, 2017 1:14 pm

Ja som zamerne nepisal o podvadzani ale o zneuzivani pravidla (aj to v uvodzovkach) ci taktizovani. Lebo fakt je, ze predchadzajuci stav, popri tom na co bol primarne zriadeny - aby menej dochadzalo do zasahovania do zapasov a ku kontumaciam tych co za nic nemozu, dava aj urcity priestor, na taktizovanie. Avsak len do istej miery, nekompletne druzstvo bude vzdy oslabene, bez ohladu na to na ktoru dosku sa hrac nedostavi. Otazne je ci to prevazuje pozitiva tohto pravidla.
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Jozef Po Júl 24, 2017 2:57 pm

To Pytlík : SP, ktorý za cenu finančného príjmu pre SŠZ úmyselne podporuje ba až nabáda k zneužívaniu pravidla je špatný SP a keď je špatný treba ho zmeniť. A prosím skúste jednoznačne napísať v čom je nový stav horší od starého. Naopak, myslím si, že by bol lepší keby v ňom nebol zakomponovaný súčasne aj "vis major" a "B" licencie pre seniorov. Ja viem, horší je preto lebo núti kluby a funkcionárov k lepšej a trochu náročnejšej organizačnej práci a to je zle? ;)
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Po Júl 24, 2017 7:21 pm

Igor, prečo nepíšeš o podvádzaní? Ak niekto úmyselne porušuje predpisy v prospech vlastného družstva poškodzujúc družstvo súperov takým konaním, že všetkých účastníkov zápasu uvedie do omylu, že hráč príde, nie je to podvod? Okrem toho, že to má etický rozmer, je to podvod zo zákona bez ohľadu na to, čo náš súťažný poriadok uvádza.

Akceptujem diskusiu na tému, či chceme kvôli zopár podvodníkom trestať slušných ľudí, ale netvárme sa prosím, že vyberieme pokutu a tvárime sa, že všetko bolo v poriadku a kapitán pre vybojovanie postupu iba využil možnosť v SPD.

Čo sa týka dopisovania mŕtvych duší na poslednej šachovnici, vo svojej praxi som videl aj dopisovanie "mŕtvych duší" aj z hornej časti súpisky z dôvodu, že za hráčmi, ktorí sa na zápas dostavili, už nebol na súpiske nikto, takže sa musel dopísať niekto z hora.

Otázka však je, prečo nás trápi práve dopisovanie neprítomných hráčov do zostavy, a to, že na turnaji jednotlivcov sa hráči deň vopred dohadujú, je spoločensky tolerované? Teraz nemyslím, keď si dvaja kluboví kolegovia zo stredu štartovného poľa dajú v poslednom kole rýchlu remízu a idú skôr domov, ale keď hráči, ktorí by mali bojovať o prvenstvo, kalkulujú akým vzájomným výsledkom dosiahnu v súčte najvyššiu výhru, a dohadujú sa pritom, akým spôsobom si to potom prerozdelia.

Zaužívané normy spoločenského a športového správania sa sám asi nezmením, ale najviac je mi ľúto mládeže, ktorú tento nový SPD skutočne poškodí. Schválne som si počkal na zápis, aby som videl, či má mládež vo VV nejakého zástupcu, no výsledok hlasovania tomu nenasvedčuje.

Tiež by ma zaujímalo, či táto zmena SPD bola financovaná z 3 000 € odmeny za legislatívne úkony, 500 € príspevku na činnosť člena VV alebo to mám očakávať ako ďalšiu zvlášť položku v nejakom z budúcich zápisov?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Grno Po Júl 24, 2017 8:55 pm

Presne Ste to povedali pan Polacik - na pokutach sa vyberie menej.
Stary SPD bol o vybere pokut a nedivil by som sa, ze jeden z dôvodov
zavedenia tretej licencie typu A je kompenzovanie tejto straty.
Grno

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod blizzard2 Ut Júl 25, 2017 6:49 am

no to je teda eticke, vybrat na pokutach co najviac... nebudte ako slovenski zandari, ktori sa tvaria, ako im ide o bezpecnost a pritom vsetci vieme, ze im ide len o ciarky
naozaj, je to nechutne, chciet vybrat co najviac na pokutach

nemal by byt nahodou nas ciel najmenej takych situacii?
blizzard2

Založený: Št Okt 14, 2010 6:45 pm

Odoslaťod pytlik Ut Júl 25, 2017 10:25 am

to blizzard - ano, to by mal byť náš cieľ

skúsim uviesť pre Jozefa príklad, ako sa bude dať zneužiť nový SPD

Družstvo A a B bojujú o postup, skóre majú cca vyrovnané. Družstvu C, s ktorým hrá družstvo A už o nič nejde.
Družstvo C napíše pri novom súťažnom poriadku hráča na 1. šachovnicu, ktorý však nestihne prísť, alebo nebude chcieť stihnúť prísť. Družstvo A zvíťazí kontumačne 8:0. Výsledky na šachovniciach pre potreby ELA sa zachovajú. Družstvo A postúpi kvôli lepšiemu skóre do vyššej súťaže na úkor družstva B. Dokázať prvej šachovnici družstva C úmysel bude nemožné - myslí si snáď niekto opak?.
Z nezávislého pohľadu riaditeľa súťaže by družstvo C by nemalo byť potrestané rovnakou pokutou, ako keby na zápas vôbec nenastúpilo. Predsa sa k zápasu dostavili včas siedmi hráči. Koľko ich tá prehra bude v skutočnosti stáť?

Stačí len jedna takáto udalosť, nedajbože extraliga v poslednom kole (ešte si spomíname na tesný súboj Dunajskej a Ľubovne) a neobsadenie šachovnice z "taktických" dôvodov bude vyznievať ako super varianta.
pytlik

Odoslaťod pytlik Ut Júl 25, 2017 10:29 am

PS. mohol by mi tu niekto zodpovedný vysvetliť, v čom sa doteraz neosvedčil licenčný systém A a B licencií, že je ho potrebné meniť?

Alebo sa mení len preto, že to bude vyhovovať niekoľkým pozliepaným klubom?
pytlik

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.