Extraliga SR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Extraliga SR

Odoslaťod pozorovateľ St Apr 02, 2008 3:45 pm

Pan norbertsnv, miesate dve rozne veci dohromady. Mam daleko od toho, aby som branil talentovanemu hracovi hrat. V prestupovom poriadku su stanovene poplatky za 1.licencie odstupnovane: domaci hraci (A), zahranicni hraci (Z) a mladez/zeny (B); 2.licencia a kazda dalsia ma vsak jednotnu tarifu a roznu kategoriu, co podla mna nie je korektne. K tomuto smeruju moje vyhrady.
pozorovateľ

Odoslaťod norbertsnv St Apr 02, 2008 4:43 pm

Pán pozorovateľ.
A ako by ste si to predstavovali? Mali by hráči hrajúci na licenciu B platiť za svoju 2. licenciu menej alebo viac než tých 1000 SK, ktoré platia hráči s licenciou A?
S pozdravom Norbert Recký.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod yuri St Apr 02, 2008 10:21 pm

akosi nechapem co sa tolko niektor ludia obuvaju do moznosti druhych a dalsch licencii. na jednej strane sa chce aby zvaz financnoval mnozstvo veci a pritom napriklad z tych druhych licencii isto nieje az taka nezaujimava polozka v kolonke prijmy. a to. ze koli tomu niektori hraci hraju vela sutazi? no a co? ked nato maju nech hraju. ked ta moznost nebude tak sa proste budu viacej pisat mrtve duse ktore nebudu hravat aby sa usetrilo na licenciach..
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod pozorovateľ Št Apr 03, 2008 12:48 pm

to je jedno mozne riesenie (jedna sa predsa o mladych a zeny, prijem z dalsich licencii sa pouziva pre mladez), druhe je zrovnopravnit dalsie licencie (t.j. hrac/ka moze mat len jednu B licenciu)

yuri:
cierne duse? to je mozne len v ramci jedneho klubu
pozorovateľ

Odoslaťod grizzly Ut Apr 08, 2008 1:22 pm

Dobry den, vazeni sachovi priatelia aj nepriatelia,
s malym omeskanim, ale predsa blahozelam Kosiciam k historickemu zisku titulu Majstra SR!! Ake paradoxne je, ze az pad silneho klubu a nasledne spojenie sil prinieslo tolko ocakavany vysledok. Iste sa so mnou tesi aj pan Imrich Petercak, jeden z milnikov kosickeho sachu. Cest jeho pamiatke!
Avsak mena, ktore stoja v pozadi za tymto uspechom, a ktore tu nikto nespomenul, povazujem za potrebne pripomenut a samozrejme podakovat im.
Imrich Jurcisin - sachovy nadsenec a "betonovy stlp" nielen kosickeho, ale myslim, ze aj vychodoslovenskeho sachu. Imro, vdaka za vsetko, vydrz!
Blazej Pandula - neprekonatelny optimista a "robotnik" sachu v Kosiciach. Blazej, srdecna vdaka!
Dakujem este raz tymto ludom za skvely vysledok a dovod na dlhodobu radost v Kosiciach a na celom vychode.

Este si dovolim par pripomienok k skor napisanym prispevkom.
Panu Ruckschlossovi (Riki1) iba pripomeniem, ze roku pana neviem ktoreho Kosice deklasovali ako hostia Hoffer 7:1 a majstrom sa stal v tom rocniku Hlohovec, ak si dobre pamatam...Takze o tom, kto je Janosik dobroprajny a kto nie, by sa dalo, myslim, dlho diskutovat.
Pre Mariana Jurcika snad tolko-places dobre, Marian, ale na cudzom hrobe.Pol clanku si venoval opisu, co by bolo, keby vasi hraci vyuzili sance. Akurat treba v ramci objektivity priznat, co by bolo, keby aj vsetci vasi superi proti vam vyuzili vsetky sance!Takto vznika dojem(alebo skor vodojem), ze vsetky vami vyhrate zapasy boli na jednu branku a uplne O.K. Kezmarok Ti musim, Marian, pripomenut, nemal by som pokoj na dusi. Co by bolo, keby som v partii s panom Briestenskym nezozral ako maly chlapec jeho detske a notoricky zname divadielko(na hrane az za hranou korektnosti) a realizoval kvalitu a pesiaka(cxd4!namiesto Vxd4) v dovtedy partii na jednu branu? A Laco Kotan by prijal niekolkokrat ponukanu remizu od Tvojho brata?No co by bolo? A to samozrejme nie je jediny pripad nielen Cadce, ale aj ostatnych druzstiev extraligy. Kolko len hrubych chyb sa dalo pozorovat na trojkole v Liptove! Z tohto hladiska sa mi javi prave skonceny rocnik ako velmi vyrovnany. Stacilo malo, a napr. Cadca by sa ocitla v pasme zostupu. A samozrejme tiez mohla o to malo triumfovat. Takze by som prosil nabuduce viac objektivity pri takom silnom placi.
So+ mato krajnak
Slovenský šachový zväz
Šach je viac ako šport
Milujeme šach

V časoch všeobecnej lži je hovorenie pravdy revolučným činom. George Orwell
grizzly

Založený: Ut Apr 08, 2008 12:32 pm

Odoslaťod Marián Jurčík Ut Apr 08, 2008 8:14 pm

Zdravím Martin,

Myslím, že si to trochu prehnal(budem Ti tykať, aspoň myslím, že pri našej poslednej partii si mi to navrhol). To, že Čadca by sa mohla ocitnúť v zóne zostupu si snáď ani nemohol myslieť vážne. A je pravda, že po neúspešnej sezóne má každý na mysli svoje premárnené šance, preto som sa zaoberal zbabranými partiami z nášho pohľadu. V športe je to bežné, robia to tréneri či novinári snáď vo všetkých športoch. Čo sa týka zápasu Čadca-Kežmarok, jeho priebeh som celkom pod kontrolou nemal, nakoľko som hral 85-ťahovú partiu s Tomášom Likavským v nepretržitej časovke. Bola to jediná prehra, ktorá ma nemrzela, lebo Tomáš mal od začiatku navrch a sám som bol prekvapený, že som ešte kládol pomerne tuhý odpor. Objektívne ale musím priznať, že sme tento zápas kľudne mohli prehrať(podľa toho mála čo som videl), ale bola to snáď jediná chvíľa v sezóne, kedy sa na našu stranu priklonilo šťastie vo výraznejšej miere. Ak si môj článok bral ako vyplakávanie, tak dobre, bol som naozaj smutný. Ale hlavným dôvodom prečo takéto články niekedy píšem je sprostredkovanie niektorých zaujímavostí verejnosti, pretože som sa stretával hlavne s pozitívnymi ohlasmi.

S pozdravom Marián Jurčík.
Marián Jurčík

Založený: Ut Mar 25, 2008 5:59 pm

Odoslaťod julko julkovic Št Apr 10, 2008 11:59 am

dobry den kazdemu :D . podla mna bol janosikom extraligy team skds :D .inak komentare k zapasom su vyborne. dufam, ze ich bude coraz viac :D .
pekny den :D
julko julkovic

Založený: Ne Apr 06, 2008 7:27 pm

Odoslaťod emolasker Št Apr 10, 2008 6:17 pm

Nech to pocitam spredu aj zozadu, je jasne ze chudobnym bol tim Nitry:-D. Aj nabuduce na nas nezabudnite.:-D
Jozef Mikita
emolasker

Založený: Št Mar 13, 2008 7:23 pm

Odoslaťod Igor Srvatka Št Máj 01, 2008 3:47 pm

Budú ešte niekedy do databázy partii z tohto ročníka extraligy doplnené chýbajúce partie?
Igor Srvatka

Odoslaťod Igor Srvatka St Jún 11, 2008 3:46 pm

Aký model extraligy sa plánuje do nasledujúcej sezóny? Bude sa hrať takisto ako v tejto, alebo sa to vráti späť do starých koľají?
Za odpoveď kompetentných vopred ďakujem.
Igor Srvatka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.