Extraliga SR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Extraliga SR

Odoslaťod emolasker St Apr 02, 2008 5:23 am

Ozaj som zvedavy ako sa hral nehral ten zapas Nitry "B" s 8 remizami? ;)
Jozef Mikita
emolasker

Založený: Št Mar 13, 2008 7:23 pm

Odoslaťod islam St Apr 02, 2008 8:57 am

dobry den „pan Palecek“
nie je mi jasne ako som mohol urazit celu vasu obec. napisal som iba ze vas tim ze "zlepenec", co mi pripada logicke na to ze polovica hracov co hra nie je z obce Dunajov pripadne je sachovemu Slovensku znama z inych druzstiev, a to slovo mi vobec nepripada ako urazka lebo zlepenci su v kazdej lige. (no mozno pripustam ze je trochu ostre) a to ze "mate prachy" je tiez dost logicke, lebo GM Mrva a IM Berezjuk vam asi nehraju zadarmo. (no, ak sa mylim tak sa vopred ospravedlnujem). „Dunajov v extralige“ mi pripada trochu ako Licartovce vo futbale z minulosti. Len si pozriete supisky 1.ligy vychod, tam vam musi byt jasne ze drviva vacsina sa trapi s vlastnou existenciou a nemoze si dovolit nakupit prve styri sachovnice. tiez si povedzme na rovinu ze bez tychto prvych sachovnic nemate ani najmensiu sancu takymto sposobom vyhrat ligu, aj ked treba pochvalit vas "zadog" ze zabojoval a nenechal vsetko na "predog". to ze sachom zije cela dedina je obdivuhodne, klobuk dole a som rad ze sa vam dari budovat dalsiu sachovu basku na Kysuciach. nemal som v plane nikoho urazat, a dufam ze to tak vidi kazdy objektivne sa pozerajuci clovek co toto cita. Tento kraj bol vzdy urodny na vybornych sachistov, ale vo vasej suvislosti treba pripomenut, ze jedine pre mna sympaticke tahy vasho klubu boli prave nasadenie Jozefa Straku, bezpochyby slovenskeho talenta. o dalsich vasich mladeznikov neako nemam informacie, takze neviem posudit ci tam vlastne niekoho este mate, alebo mate niekoho z Cadce.
ohladom anonynity: Zo vsetkou uctov vsetkych tych "odvazlivcov" co tu pisu svoje mena, myslim ze nie je podstatne kto to pise, ale co pise. Fora su na to aby sa diskutovalo, a nie na to aby sa zistovalo ze henten z Hornej Dolnej napisal toto a toto. Tiez si myslim ze nadavat a ociernovat by sa nemalo. tak som ani neucinil.
A este jedna dolezita vec: sympatickost toho ci oneho druzstva je osobna vec. Vela timov mi je sympatickych , vela nesympatickych. Nitra mi je sympatickejsia ako Liptov. Ak mate opacny nazor, ok. Napisal som dovody preco.
islam

Odoslaťod LukasSandor St Apr 02, 2008 9:54 am

K zapasu Topíky-Nitra ja mam trosku ine informacie ako Vy pan Palecek. Vraj sa hralo az po polhodine sa podpisovalo 8 remiz. Takze vsetko v poriadku :)
Som proti dohadovaniu zapasov... ked uz niekde cesttujem tak chcem hrat. A v nedelu budeme hrat naplno vo Visnovom a hadam si udrzime neporazitelnost... :D

K Islamu- neviem ci si to ponal kriticky alebo si vyjadroval svoj nazor na Dunajov... Je pravda ze Dunajov nemam velmi v laske a za to sa nehabim.... ale predsa mi to neda... Co je na tom ze klub je zlepenec? Tak si pozri CC Sklené Patriots: sme klub zlozeny z hracov ktory hravali v Slovan Bratislava, Zarnovica, Ziar nad Hronom, Banska Bystrica, Janova Lehota a nehovorim uz o licenciach z akych klubov ich mame :) a co je na tom zle.... a Ide o to ze nemusia byt ani peniaze v tom staci ked sa zide par super ludi a daju to dokopy....
A dostavam sa k tomu ze sme vznikli v lete 2005 a postupili sme z 5.ligy uz do 3.ligy(este sice zostava jeden zapas 4C11, ale uz sa nam to podarilo v predstihu) i ked nam to trvalo rok dlhsie ako sme si predsavzali ale je to predsa len !SPORT! a ako povedal Marian uspechy sa striedaju s neuspechmi... a o to je to krajsie potom si vychutnat tie uspechy...
............A musim este povedat, ze som hrdy na to aky mame mansaft.......... Verim ze postupom casu budeme rozsirovat clensku zakladnu v klube. Ak viete o niekom kto by chcel hrat 3C1 na poprednych sachovniciach tak sem s menom :D
LukasSandor

Založený: Pi Feb 01, 2008 3:00 pm

Odoslaťod Hosť St Apr 02, 2008 10:06 am

pan Palecek
fora by mali byt o tom aby sa diskutovalo. to som chcel navodit svojim prispevkom. Dunajov je pre mna velka neznama a myslim ze to splnilo svoj ucel, lebo k takym ako ja sa konecne dostali neake informacie "co ste zac". gratulujem k uspechu ze sachom zije cela dedina, o to vlastne ide, aby sa sach propagoval uplne vsade a z vasho prispevku sa mi zda ze sachom fakt zijete.
este raz som si precital nase prispevky a naozaj mi nie je jasne ako som mohol urazit vas klub. skor si myslim ze je urazlive, ze vy mna oznacujete za "taraja", pritom mi ludia prikyvuju ze z objektivnej strany mam pravdu. :D (alebo je to tym ze su to kamarati?)
ale odpustam vam, lebo si myslim ze ste pisali pod vplyvom emocii. no takze na vas nebudem podavat tresne oznamenie. :D tiez si myslim ze to slovo "taraj" ste uviedli iba preto, lebo som sa nepodpisal menom. neverim, ze by ste to napisali keby sa clovek podpisal menom. velmi rad vam to osobne poviem kto som a mozne si veci prediskutovat, ked sa stretneme a to sa urcite stane.
Hosť

Odoslaťod teaman St Apr 02, 2008 10:39 am

Ideálny stav nastane, keď každý extraligový klub bude mať takého sponzora, že si bude môcť kúpiť svojich 4 legionárov. A to čím drahších, tým lepšie. Pri nich ľahšie vyrastú tí vlastní, kvalitní mladí hráči.
teaman

Založený: Ut Apr 01, 2008 11:17 pm

Odoslaťod Palecek St Apr 02, 2008 12:16 pm

Pre hosť. Ak máte záujem diskutovať, nie je to žiaden problém. Stačí poslať mail na Palecek@centrum.sk.
Môžme sa porozprávať súkromne.
Palecek

Založený: Št Mar 13, 2008 5:17 pm

Odoslaťod pozorovateľ St Apr 02, 2008 12:36 pm

to teaman: len som zvedavy, kde budu ti mladi a talentovani hrat;

Je sice pekne, ze kvalita sutazi rastie, otazkou vsak zostava, ci rastie aj kvalita slovenskych hracov, to by snad malo byt prioritne. Ked pridu styria legionari na zapas, odohraju ho, zoberu svojich par korun na odmenach a idu domov. Ako to prispieva ku zvysovaniu kvality domacich hracov? Nehovoriac uz o nezmyselnosti x-tych licencii, ktore deformuju obraz sachoveho Slovenska.
pozorovateľ

Odoslaťod Ja St Apr 02, 2008 12:58 pm

Ak prídu 2 legionári (viac ich byť nemôže), odohrajú zápas a idú domov, má to minimálne ten prínos, že tí zvyšní domáci hráči, si môžu zahrať vyššiu súťaž, čo by bez cudzích často nemohli (samozrejme to neplatí vždy). Ale ak ten kvalitný hráč, či už cudzinec alebo Slovák po zápase pozrie partiu svojho (najmä)mladého spoluhráča a povie mu k nej pár slov, tak to určite má prínos oveľa väčší. A myslím, že vo väčšine prípadov sa to tak aj deje. Lebo bez vlastných hráčov, ktorí pri tých cudzích vyrastajú by to naozaj žiaden význam nemalo. A to určite berú do úvahy aj kluby, ktoré tých licenčných platia. Ale o tom by viac vedeli tí, ktorých sa to týka - mládežníci a funkcionári v extraligových a prvoligových kluboch.
Ja

Odoslaťod pozorovateľ St Apr 02, 2008 1:29 pm

Legionari mozu byt styria, 2 licencie A a 2 licencie B (ked moze mat jeden hrac x-licencii, dokonca mladi mozu mat x-licencii B, co je na hlavu postavene, potom sa nedivme ze v roznych sutaziach hraju takmer identicke druzstva... aky to ma zmysel?
pozorovateľ

Odoslaťod norbertsnv St Apr 02, 2008 2:36 pm

Pán "pozorovateľ ".
Čo Vám vadí na tom, ak talentovaní mladí hráči ako napríklad tu spomínaný Jožko Straka hrajú toľko líg koľko môžu? Veď ich väčšia vyhratosť môže budúcnosti slovenského šachu len prospieť.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.