Postup a Zostup

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Postup a Zostup

Odoslaťod L. Skoviera Ut Apr 09, 2019 10:34 pm

Postupy a zostupy medzi 2., 3. a 4. ligou v rámci Bratislavského kraja.

Toho roku to bude veľmi zaujímavé, keďže Pezinok vypadol z 2. ligy ale v 3. lige sa zachránil.
Doprastav je na vzostupe, postupuje aj z 3.ligy aj z 2. ligy.
Strelec DNV postupuje zo 4. ligy, ale ostáva mu družstvo v 3.lige lebo nepostupuje z 2. miesta.
Zároveň nevieme či Láb bude chcieť hrať 3. ligu a tým pádom by Doprastav mohol postúpiť aj zo 4. ligy.
Ďalšie družstva Krasňany, Apollo majú v tretej lige zastúpenie, takže právo postupu prejde až na Lokomotívu, alebo Ružinov.

Takže najviac dilem bude riešiť Pezinok, Doprastav a Lokomotíva.
L. Skoviera
 
Príspevky: 15
Založený: Št Jan 03, 2013 1:42 pm

Re: Postup a Zostup

Odoslaťod Jimmy Ut Apr 16, 2019 3:12 pm

Dvadsiaty šiesty ligový ročník máme úspešne za sebou a tak sa pozrime na to, ako to vyzerá s postupom a zostupom v jednotlivých súťažiach riadených SŠZ na základe dosiahnutých športových výsledkov v tejto sezóne.


Extraliga

majster
TJ Inbest Dunajov

zostup
11. ŠK Osuské (1z)
12. KŠC Komárno (1z)

nováčik
KŠN Bratislava (1z)
TJ Slávia UPJŠ Košice (1v)


1. liga Západ

postup
KŠN Bratislava (ex)

zostup
10. Slovan Duslo Šaľa (2b)
11. Nitrianska šachová akadémia (2b)
12. TŠŠ Trnava MŠK Sereď (2a)

nováčik
ŠK Osuské (ex)
KŠC Komárno (ex)
ŠK Doprastav Bratislava (2a)
ŠK Sparta Považská Bystrica (2b)


1. liga Východ


postup
TJ Slávia UPJŠ Košice (ex)

zostup
12. MŠK KdV Kežmarok (2d)

nováčik
TJ Slávia Caissa Čadca (2c)
ŠK Reinter Humenné (2d)


2. liga A

postup
ŠK Doprastav Bratislava (1z)

zostup
11. Lokomotíva Trnava (3a2)
12. KŠ Pezinok (3a1)

nováčik
TŠŠ Trnava MŠK Sereď (1z)
ŠK Doprastav Bratislava „B“ (3a1)
ŠK Cífer (3a2)


2. liga B

postup
ŠK Sparta Považská Bystrica (1z)

zostup
10. ŠK Považské Podhradie (3b2)
11. ŠO Bátorove Kosihy „B“ (3b1)
12. KNŠ Nemšová/Horné Srnie (3b2)

nováčik
Slovan Duslo Šaľa (1z)
Nitrianska šachová akadémia (1z)
SIM-SIM Topoľčany „B“ (3b1)
ŠK Sparta Považská Bystrica „B“ (3b2)


2. liga C

postup
TJ Slávia Caissa Čadca (1v)

zostup
12. PŠK Banská Bystrica (3c2)

nováčik
CVČ Mladosť Žilina „D“ (3c1)
ŠK Podpoľanie Detva (3c2)


2. liga D

postup
ŠK Reinter Humenné (1v)

zostup
10. PŠK Tatran Dason Prešov (3d2)
11. BŠK Bardejov „B“ (3d2)
12. MŠK Spišská Nová Ves (3d1)

nováčik
MŠK KdV Kežmarok (1v)
TJ Slovan Gelnica (3d1)
PŠK Tatran Dason Prešov „B“ (3d2)
ŠK Energetik Veľké Kapušany (3d3)

spracoval Martin Marko
historik slovenských ligových súťaží
Jimmy
 
Príspevky: 24
Založený: Ne Mar 01, 2009 11:15 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.