Aktualizácia matriky

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Aktualizácia matriky

Odoslaťod Milan Kolesar St Sep 07, 2016 6:55 pm

Mám niekoľko otázok po prečítaní článku "Aktualizácia matriky":
1. ktoré z údajov RČ a adresa chce zväz zverejniť?
2. (predpokladám, že žiadny) kto bude/môže údaje kontrolovať?
3. ak hráč nebude mať na zväze údaje a nastúpi v ligovej súťaži, akú sankciu dostane? (zvlášť ma zaujíma, či môže/musí byť jeho partia kontumovaná)
4. vie SŠZ zverejniť (ideálne v matrike), od ktorých členov žiadané údaje už má?

Prosím odpoveď od autora článku alebo predsedu ŠTK alebo člena VV pre legislatívu.

Milan Kolesár
Milan Kolesar

Založený: So Mar 08, 2008 9:34 am

Re: Aktualizácia matriky

Odoslaťod jogo St Sep 07, 2016 7:43 pm

na webe matriky som si uz pred par dnami vsimol, ze su tam 2 nove stlpce:
https://www.chess.sk/index.php?str=clen ... ubId=70501
A a R
Pochopil som to A ako adresa a R ako rodne cislo.

TAkze podla mna:
1. podla mna to zverejnovat nechce (zakon XYZ)...
2. kazdy na webe
3. netusim
4. je to uz zverejnene na webe
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Palecek St Sep 07, 2016 8:13 pm

Dobrý večer!

1. Zväz nebude zverejňovať ani adresy ani rodné čísla, bezpečnostný projekt SŠZ
to jednoznačne definuje.
Údaje sa zbierajú len potreby naplnenia informačného systému Ministerstva Školstva.
2. Za správnosť údajov zodpovedá poskytovateľ údajov.
Osoba podľa bezpečnostného projektu SŠZ zodpovedná za naplnenie informačného systému nebude kontrolovať
či poskytnuté údaje RČ Adresa trvalého bydliska sú správne.
3.Aktuálne hráč nedostane žiadnu sankciu. VV SŠZ neprijal a ani aktuálne neschvaľuje žiadne uznesenie o sankciách, pre členov SŠZ
ktorí nemajú v matrike základné požadované údaje.
4.Zväz na svojej stránke denne aktualizuje matriku. Ak si dáte matrika - zoznam šachových klubov nájdete svoj klub
v tabuľke sa Vám ukáže aktuálny zoznam členov kde je vždy uvedené priezvisko, meno, ELO, FIDE IDE, zaplatené členské, a či má adresu a či má rodné číslo
vo formáte A/N.

Zákon o športe hovorí v §105 (3) odstavec a) Ministerstvo školstva v súčinnosti s príslušnými
športovými zväzmi vykoná do 30. júna 2016 zápis údajov o
a) fyzických osobách podľa § 80, ktoré sú vedené
v zdrojových evidenciách,
vrátane už vymazaných
alebo zmenených údajov, ak nimi športové zväzy disponujú, tak, aby v posledný deň tejto lehoty údaje
zapísané v informačnom systéme športu zodpovedali hodnotám údajov zapísaných v zdrojových evidenciách.

Lehota sa posunula na 30.9.2016 !!!!!

K 30.9.2016 musí naša matrika zodpovedať stavu v informačnom systéme športu Ministerstva školstva.
Ak členovi národného športového zväzu chýba adresa a rodné číslo
jeho zápis do registra neprebehne - systém to nedovolí.
Podľa usmernenia ministerstva školstva, podľa zákona budú za členov národného športového zväzu od 1.10.2016
považovaní iba členovia uvedení v informačnom systéme športu Ministerstva školstva - platí pre VŠETKY ŠPORTOVÉ Zväzy nielen pre šachistov!!!

Podľa súťažného poriadku družstiev 4.Účastníci súťaže družstiev 4.3. V súťažiach riadených SŠZ môžu štartovať len členovia SŠZ a naturalizovaní cudzinci, ktorí majú zaplatený členský poplatok na príslušný rok a držitelia licencie SŠZ pre cudzinca.

Slovenský šachový zväz musí oficiálne rešpektovať platné zákony Slovenskej republiky, aj keby s nimi akokoľvek nesúhlasil, rešpektovať platnú zmluvu
podpísanú z Ministerstvom Školstva, v tom zmysle,
sa môžu súťaží organizovaných SŠZ "oficiálne" zúčastniť iba členovia SŠZ podľa platného zákona o športe uvedení v informačnom systéme športu.

Pre SŠZ je záväzný výklad Ministerstva Školstva a ten je povinný rešpektovať.
Palecek

Založený: Št Mar 13, 2008 5:17 pm

Odoslaťod wlk1977 St Sep 07, 2016 8:42 pm

Jogo, konečne som dostal fundovanú odpoveď. Potešila ma, ale zároveň aj zarmútila. Mein Kampf som už prehral. A ešte som aj na hanbu prvý na liste nášho klubu. Tak mi treba, vodu kážem a víno pijem (aj teraz). Kolegom v zbrani (14909790 **15 ON N N) držím palce.
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod LuboChess Št Sep 08, 2016 12:03 am

Peter Vás zas dezinformuje ligových súťaží sa môžete zúčastniť bez ohľadu na register pokiaľ inak spĺňate všetky podmienky podľa SPD. SSZ sa síce musí riadiť zákonmi ale nič také čo píše Peter nie je v zákone o športe + platí i zákon o združovaní občanov a ďalšie predpisy. Žiaden vykonávací predpis a tobôž metodické usmernenie nemôže ísť nad zákon. Navyše Peter skresluje i tie usmernenia. Opakujem i keď nemáte r.c. a bydlisko môžte hrať ligy každému komu by to protiprávne zamedzili sa obráťte na mňa budem Vás pro bono zastupovať pred akýmkoľvek orgánom kým sa neukáže pravda.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod rastík Št Sep 08, 2016 5:39 am

chcem sa spýtať ako vyzerá zmienený Bezpečnostný projekt SŠZ (v dokumentoch som nič nenašiel) a ako bude zabezpečená ochrana citlivých osobných údajov proti zneužitiu a krádeži virtuálnej identity
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod LuboChess Št Sep 08, 2016 7:43 am

Čo ja viem priamo od sekretariátu ani rok od volieb ten Bezpečnostný projekt nebol lebo som sa na to pri kontrole vyslovene pýtal (ak tak tak len niečo zbuchali cez leto - oficiálne schválené a publikované zatiaľ nič nie je. Hlavná vec že Saša tu na fóre robil pred rokom diskreditacnu neopravnenu kampaň i tak s tým neurobil neurobili nič za prvých 12 mesiacov, hoci mali dokonca schvalene peniaze 500 eur pre externistu (normálne to mal urobiť sekretár po presťahovaní do Nových Zámkov ktorému mohli pomôcť členovia VV).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Palecek Št Sep 08, 2016 9:10 am

Kto si Lubochess????

Keď sa predsedu KK SŠZ JUDr. Ľubomíra Ch. na zasadaní Rady SŠZ pýtali či je Lubochess,
vykrúcal sa ako had, že to nie je on???
Kto si ??? Podpíš sa vlastným menom pod svoj takzvaný právny názor.
Bezpečnostný projekt si mal vypracovať ešte Ty,
keďže ho mal vypracovať ešte minulý VV a Ty si bol člen zodpovedný za legislatívu.

Úplne stačí, že si hrdý spoluautor zákona o športe(o čom si tu na fóre často písal), ktorý na ňom tvrdo roky tvrdo pracoval.
Na zákone je hneď vidieť, že ho robili odborníci, čo s praxou a reálnym životom nemajú nič spoločné.

"Na rýchlo zbuchnutý" - podľa kvality svojej práce súdiš aj druhých.

SŠZ má profesionálny bezpečnostný projekt, ktorý spĺňa všetky náležitosti zákona.

Ešte raz Lubochess, tvoje takzvané právne názory nie sú pre zväz zaujímavé.

Ministerstvo jasne deklarovalo: "Za členov národného športového zväzu bude považovať iba členov zapísaných
ku 30.9.2016 v informačnom systéme." A tvoje dristy na tom nič nezmenia.

Keďže Ty zaplatené členské nemáš, bohužiaľ tam nebudeš, lebo aj to je jedna z podmienok zákona,
ale to dobre vieš ako spoluautor zákona o športe.

K dnešnému dňu má väčšina klubov požadované informácie o svojich členoch doplnené, kto má záujem
môže si to skontrolovať v Matrike SŠZ - zoznam klubov - klub.
Palecek

Odoslaťod wlk1977 Št Sep 08, 2016 10:14 am

Peter, vážne?
Ministerstvo jasne deklarovalo: "Za členov národného športového zväzu bude považovať iba členov zapísaných
ku 30.9.2016 v informačnom systéme." A tvoje dristy na tom nič nezmenia.
Keďže Ty zaplatené členské nemáš, bohužiaľ tam nebudeš, lebo aj to je jedna z podmienok zákona,
ale to dobre vieš ako spoluautor zákona o športe.

Veď už tam je...
http://sport.iedu.sk/Contact/Player/101023

Niektorí, čo rokovali o tej úlohe, požadované údaje v matrike SŠZ tiež nemajú.
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod Palecek Št Sep 08, 2016 11:15 am

Ahoj Stano!

Máš pravdu je tam ale iba ako člen ŠK Slovan Bratislava, rovnako Ty si tam ako člen Doprastavu.
Ale ani jeden z Vás tam nie je ako člen SŠZ.

http://sport.iedu.sk/Contact/Player/99195
Palecek

Ďalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.