Co si sachisti myslia o manipulacii zapasov?

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Co si sachisti myslia o manipulacii zapasov?

Odoslaťod Mato Pagerka Št Feb 25, 2016 8:35 pm

Ondro banujes iba mna. O tebe diskutovat ale nechcem.

Druha vec.
Ak niekoho verejne poskodis alebo nieco mu ukradnes a pokracujes v tom. Ten druhy sa voci tebe zacne ohradzat ci uz pravne alebo vyhlaseniami.

Vyvrat mi jedinu vec co som povedal.

Este si mi neodpovedal na to co novy vv spravil.miesto banov odpovec. Posunie ta to.
Mato Pagerka

Založený: Št Nov 12, 2015 8:17 pm

Odoslaťod Mato Pagerka Št Feb 25, 2016 8:36 pm

Od burzy ktorej sa nerozumies a patolizactvu k serioznej robote a investiciam v prospech niecoho a niekoho.
Mato Pagerka

Založený: Št Nov 12, 2015 8:17 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Št Feb 25, 2016 8:43 pm

Myslím, že som to napísal dosť jasne. Ak chceš diskutovať o tom, čo urobil tento VV, tak v príslušnej téme, nie tu.

Udeľujem zatiaľ iba symbolický 1-dňový ban. Pokiaľ budeš aj naďalej diskutovať na tému vedenia SŠZ mimo témy na to určenej, môžeš skončiť s banom trvalým.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 26, 2016 10:25 am

Väčšinu príspevkov čo tu boli - týkajúce sa i orgánov SŠZ boli presunuté adminom do DF vedenie SŠZ

viewforum.php?f=20

(viditeľné len pre prihlásených - registrovaných užívateľov pod nickom).

Aj keď stále si kladiem otázku prečo niektoré i neutrálne témy musia byť v "cenzurovanom" neviditeľnom vlákne "Vedenie SŠZ" hoci podobné témy sú i v tomto DF

Na konkrétnu otázku Denisa "manipulátori zápasov a osoby majúce problémy s alkoholom nepatria do VV ani iných orgánov SŠZ
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 26, 2016 10:59 am

Upozorňujem, že od 1. 1. 2016 s účinnosťou nového zákona o športe č. 440/2015 Z. z. sa súčasne novelizoval v čl. III i Trestný zákon (zákon č. 300/2005 Z.z. v znení tejto novely č. 440/2015 Z.z.), kde zaviedol osobitnú skutkovú podstatu trestného činu športovej korupcie - § 336b Tr. zák. (doteraz Vás mohli postihnúť sťažene len podľa všeobecných ustanovení korupcie - teda prijímanie úplatku, podplácanie, nepriama korupcia, okrem toho existuje i volebná korupcia)

§ 336b

Športová korupcia

(1) Kto priamo alebo cez sprostredkovateľa sľúbi, ponúkne alebo poskytne úplatok inému, aby konal alebo sa zdržal konania tak, že ovplyvní priebeh súťaže alebo výsledok súťaže, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto priamo alebo cez sprostredkovateľa pre seba alebo pre inú osobu príjme, žiada alebo si dá sľúbiť úplatok, aby konal alebo sa zdržal konania a tak ovplyvnil priebeh alebo výsledok súťaže.

(3) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo odseku 2
a) hoci bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatichštyroch mesiacoch odsúdený alebo bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvadsiatichštyroch mesiacoch postihnutý,

b) závažnejším spôsobom konania alebo

c) vo väčšom rozsahu.

(4) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo odseku 2
a) ako rozhodca, delegát športového zväzu alebo funkcionár športovej organizácie,

b) v súťaži organizovanej medzinárodnou športovou organizáciou alebo

c) v značnom rozsahu.

(5) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo odseku 2 vo veľkom rozsahu.

Inými slovami Denisová téma "manipulácia zápasov" môže byť výraznejšie postihnutá od 1. 1. 2016 i Trestným zákonom
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Pi Feb 26, 2016 1:22 pm

Diskusia o neexistujúcej cenzúre presunutá sem viewtopic.php?f=10&t=1735
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod igi Pi Feb 26, 2016 3:13 pm

Denis, k tvojej otázke, čo si myslia šachisti o manipulácii zápasov. Za seba môžem povedať, že to považujem za nešportové, ale do istej miery tolerované väčšinou členskej základne - kto nikdy nebol účastníkom zápasu napr. 4-4 pri 8 rýchlych remízach? Ja, síce nie som na to hrdý ale priznávam, že v minulosti pár krát áno. A problém je, že ťažko sa tam hľadá porušenie pravidiel, lebo tie nezakazujú rýchlo remizovať partiu. A hoci každý dohodnutý výsledok považujem za nešportový a za zásah do korektného priebehu súťaže, nie je dohoda ako dohoda a skôr dokážem privieť oko nad 8 rýchlimi remízami dvoch družstiev v strede tabuľky v poslednom kole, ako keď jedno alebo obe z tých družstiev potrebuje ten bod k záchran či postupu a ešte horšie je keď to neskončí 4-4 ale jedno družstvo to druhému pustí. Rozdiel aj v tom v akej súťaži sa to deje, iné je to v Extralige a iné v 5. lige keď sa kamaráti zo susedných obcí dohodnú, že si dajú 4-4 a radšej si zahrajú blicák.

K naznačeným podozreniam - riditelia súťaží nie sú povinný sledovať diskusné fórum a reagovať na každé podozronie, resp. v tomto pripade dokonca len naznačené rečníckymi otázkami typu čo by sa stalo keby... Takže ak chceš aby to niekto riešil, tak v prvom stupni to prináleží riaditeľovi súťaže, potom je prípadne sa možné odvolať na ŠTK a potom ešte na VV.

to Martin Huba:
Nie som si vedomý toho že by si VV pridelil peniaze ako píšeš. Okrem predom stanovenej odmeny za riaditeľovanie Extraligy 200€ som za ostatné funkcie zastávajúce pre SŠZ (člen VV, predseda ŠTK) nič nedostal, ani nežiadal, ani neplánujem dostať, priamo ani nepriamo. A nie som si vedomý ani toho že by sme pridelili nejakú odmenu niektorému inému členovi VV.
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Ceep13 Pi Feb 26, 2016 4:17 pm

Príspevok bol z dôvodu porušenia pravidiel zmazaný
Ceep13

Založený: Pi Feb 26, 2016 3:59 pm

Odoslaťod Ceep13 Pi Feb 26, 2016 4:21 pm

Ceep13

Odoslaťod Ceep13 Pi Feb 26, 2016 7:10 pm

Ceep13

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.