1. liga západ

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: 1. liga západ

Odoslaťod wlk1977 Ne Sep 18, 2016 12:18 pm

Riaditeľ potvrdil súpisky aj s hráčmi bez vyžadovanych údajov?
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod blizzard2 Ne Sep 18, 2016 4:34 pm

Riaditel ma asi rozum :-D
blizzard2

Založený: Št Okt 14, 2010 6:45 pm

Odoslaťod wlk1977 Ne Sep 18, 2016 8:18 pm

Riaditeľ rozum asi má, ale možno tento akt vzbury považovať za preceneds pre všetky ligy?

V rozpise súťaže sa píše len
12.
Súpisky, doklady hráčov v súťaži :
a) Súpisku vyplnenú podľa SPD bod 5.2 (priezvisko, meno a registračné číslo hráča, dátum narodenia, elo FIDE, elo LOK, číslo licencie) treba doručiť riaditeľovi
súťaže najneskôr do 16.septembra 2016. Skoršie zaslanie súpisiek v elektronickej forme urýchli kontrolu pri žrebovaní, prípadne predíde zbytočným nedorozumeniam!
b) Na súpiske družstva môžu byť uvedení členovia klubu, ktorí majú zaplatený hráčsky poplatok na rok 2016, naturalizovaní cudzinci, držitelia licencií SŠZ
a držitelia licencií pre hráča inej šachovej federácie.
c) Dokladom totožnosti hráča v súťaži je občiansky preukaz, cestovný pas, vodičský preukaz, členský preukaz SŠZ. Družstvo môže pre súťaž využívať fotokópiu
dokladov totožnosti overenú riaditeľom súťaže. Bez hodnoverného dokladu totožnosti rozhodca nemusí povoliť nastúpenie hráča na zápas pokiaľ ho nepozná.
wlk1977

Odoslaťod blizzard2 Ne Sep 18, 2016 9:17 pm

Stano neviem aky precedens myslis. Sutaze su predsa hrane podla SPD, rozpisu, pravidiel FIDE a snad som na nieco nezabudol.
Precedens by bol, ak by niektory z riaditelov zacal rodne cisla vyzadovat, lebo v rozpise a v SPD to nie je uvedene ani nahodou
blizzard2

Odoslaťod Jozef Po Sep 19, 2016 8:43 am

Stano ak som to dobre pochopil mať svoj rozum = vzbura, vzbura je niečo protizákonné a teda mať svoj rozum alebo rozum vôbec je niečo protizákonné ;) :lol: ?
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod wlk1977 Po Sep 19, 2016 9:08 am

Asi som zostal nepochopený. Všetci, čo to tu spamujeme, poznáme oznam http://www.chess.sk/index.php?str=sprav ... etail=2135
Členovia SŠZ, ktorí nebudú mať v matrike do 30.09.2016 rodné číslo a aktuálnu adresu trvalého bydliska, nebudú môcť hrať ligové súťaže na území Slovenskej republiky.
Autor článku: Výkonný výbor SŠZ

Ako tu správne píše blizzard2:
Sutaze su predsa hrane podla SPD, rozpisu, pravidiel FIDE

Ak sa žiadosť VV SŠZ nedostala do rozpisu konkrétnej súťaže (SPD ani pravidlá FIDE to nežiadajú), pre mňa to znamená, že ju dodržať nie je nutné. Alebo je?
wlk1977

Odoslaťod blizzard2 Po Sep 19, 2016 10:02 am

Aha, tak o tomto som nevedel. Vyhlasenie na stranke SSZ.
To ma asi tak hodnotu toho, ako by to povedal niekto z nas :lol:
blizzard2

Odoslaťod rastík Ut Sep 20, 2016 6:39 am

1.) zatiaľ postupujem v zmysle platného SPD, snažím sa diskutovať na pôde ŠTK o jednotnom postupe k danému uzneseniu

2.) hráč č 8. na súpiske Slovana C Kostolanský nespĺňa podmienku rozdielu maximálne 200 bodov od hráča č.9 Háčika. Ak sa situácia nezmení ani po aktualizácii ratingovej listine k 1.10. budem nútený ich poradie na súpiske vymeniť. Keďže sa jedná aj o zmenu základnej zostavy, poprosím organizačných pracovníkov Slovana C o čo najrýchlejšiu komunikáciu
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod LuboChess Ut Sep 20, 2016 9:25 am

Rastík to slovné spojenie vo Vašom príspevku "o jednotnom postupe k danému [b]uzneseniu"[/b] je len eufemizmus? :mrgreen:

O žiadnom takom uznesení členovia SŠZ nevedia - nie je na webe ani v žiadnej oficiálnej zápisnici, (na webe je len nejaké prehlásenie, ktoré má z hľadiska právnej záväznosti

nulovú hodnotu) + je nejaká úloha (navyše prijatá neuznášaniaschopným VV), ktorý rovnako nemá žiadnu právnu silu pre členskú základňu - nie je to uznesenie.

To, že neexistuje žiadne také uznesenie tu potvrdil i člen VV SŠZ vo vedľajšom fóre, ibaže by prijali niečo teraz (ale to už by retroaktívne antidatovali doterajší protiprávny stav).

Inak bude zaujímavé sledovať prípadnú schizofréniu iného Rasťa (nie Rastíka) - v jednej osobe riaditeľ extraligy, súčasne člen ŠTK SŠZ (i RK SŠZ), člen VV SŠZ, pravdepodobne i riaditeľ líg v Trnavskom KŠZ ako bude

v tejto kolízií medzi tvrdením VV, ŠTK a SPD postupovať :roll: :!:
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod blizzard2 Ut Sep 20, 2016 10:22 am

Pravnik nie som, k tejto strane nejdem vraviet - ale ak by aj bolo vydane nejake uznesenie, existuje minimalne pojem ako "dobre mravy". A ziadat od klubov, aby hrali sutaze podla zrazu inych pravidiel od tych, s akymi sa do sutazi prihlasili, urcite dobrym mravom neodpoveda.
blizzard2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.