Dorastenecká liga

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Dorastenecká liga

Odoslaťod Mato Pagerka Ne Feb 07, 2016 1:08 pm

Kto bude hrať DL príde nová generácia ? Ta moja zhorela ako domček z karát. Esá ako Gažik a Repka silne pochybujem že budú...na slovenské pomery s malými platmi a somácim zázemým.

Preto pevne verim že amatéri z VV pôjdu preč aby nenarobili škody a aby to niekto podržal.
Mato Pagerka

Založený: Št Nov 12, 2015 8:17 pm

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Feb 07, 2016 3:05 pm

Nediskutujem s Vami, ale o Vás.
Na vine je aj Ing. Huba.Nevedel koho si na 6 rokov dosadil na post predsedu TMK a napriek tomu, že na to prišiel temer ihneď, nič neurobil pre nápravu a nepresunul ho na menej dôležitejšiu funkciu."Predstavili" ste sa mu ihneď. Vašu netrénujúcu hráčku z DS, ktorú ste nominoval ako predseda ŠTK ako mládežnícky " talent " SR na ním zaplatený individuálny tréning s Dvoreckým nakoniec prežil, ale posťažoval sa za Vašim chrbtom značnej časti Slovenska.
Ak sa dobre pamätám, hneď v prvý rok prezidentovania Ing.Hubu sa Ráchela ešte pokúšal pretlačiť do ženskej reprezentácie SR nejakú ďaľšiu nehrajúcu hráčku z DS, je to všetko v zápisoch VV. Žiaľ, sila celku VV sa meria silou najslabšieho dielu VV.
A dievča čo hralo, a hralo niekedy aj o hlavu viac ako ostatné,v podmienkach bez šachového klubu ,bola nula, ktorá nesplnila Jeho kritériá na jeho Dobrú listinu talentov Jeho SR.

Vyjadrenie bývalého predsedu ŠTK o akože najvyššej dorasteneckej tímovej súťaži v SR, ktorú roky obhajoval:
Účasť v tomto ročníku, v prvej, teda krajskej etape ma vyšla pre jedno družstvo, 70 km vzdialené od usporiadateľa na 12 Eur /5 Eur štartovné a 7 Eur PHM/ a platil som to z vlastného vrecka. Ak zodpovední prijmú nejaké „ vylepšenia“, ktoré predražia účasť, tak sa poďakujeme a nezúčastníme sa...Budeme hladať „lacnejšie“ riešenie, doma, alebo v zahraničí.
Ani nevie, o čo v tej súťaži má ísť a o čo ide jemu . Vidí len seba, seba ,seba a svoj klub. Ako predseda Jeho klubu musí byť zbožňovaný a bol zbožňovaný, celých tých Jeho 40 rokov, čo robil s Jeho mládežou v Jeho DS.
Nejak sa mi za tie roky nepodarilo zabudnúť ani na výrok Jeho kvázi talentu, ktorá po na MSR mládeže 2009 pred svojimi spoluháčkami za chrbtom víťazky zkonštatovala, že na týchto Majstrovstvách "vyhrali hlúpi". Dovolím si po nemálo rokoch pedagogickej praxe tvrdiť, že táto veta nepochádzala z hlavičky 13 ročného dievčaťa.
Tak ako výrok exprezidenta, že keď bude Klučková závidieť, hráčka prestane trénovať, nevraví o tom, že by mala Klučková závidieť,
ale o tom, že Huba vie , že akási hráčka nechce hrať šach, a tým asi ani trénovať.
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod Július Gajarský Ne Feb 07, 2016 7:52 pm

V diskusii o DL sa ukazuje, že - podľa mňa na škodu veci - že nedokážeme diskutovať k téme ale riešime osobné spory, animozity - často z dávnejšej minulosti a súvisiace s témou len okrajovo alebo vôbec... Uznávam, že niekedy je ťažko sa odosobniť či zabudnúť na krivdy, ktoré nosíme v sebe... - ale skúsme to - ak sa pohneme aspoň trocha dopredu - pomôžeme tým najviac tým, ktorým je DL určená.
To samozrejme neznamená, že by sme sa mali zmieriť s nedostatkami - nepoukazovať na problémy a nežiadať riešenie
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Mato Pagerka Ne Feb 07, 2016 8:25 pm

Téma DL je neaktuálna a zbytočná.
Ako keby ste mali nádor v mozgu a liečili si zápal v hrdle.

Ak by som sa len pokúsil niečo čo i len zahrať partiu alebo zorganizovať v pivnici partiu naslepo s počítačom neobyšlo by sa to bez dvoch podmieno....

Riabov preč
Jablonický preč
Blaho preč

A zaručujem vám že by nám všetkým bolo lepšie.
Mato Pagerka

Odoslaťod Július Gajarský Ne Feb 07, 2016 8:29 pm

Medzitým sa cez víkend odohralo druhé štvrťfinále DL
[urlhttp://chess-results.com/tnr206335.aspx?lan=4.][/url]

Riadiaci orgán súťaže by mal osloviť postupujúce družstvá a zabezpečiť v súlade so súťažným poriadkom zorganizovanie semifinále v stanovenom termíne.
Július Gajarský

Odoslaťod Mato Pagerka Ne Feb 07, 2016 8:31 pm

Pán Gajarský,

vy tu hovoríte o nenávisti. Ale predsa prezident by mal vedieť rozprávať, čítať, vyjadrovať sa na verejnosti, niečo robiť. Nebiť sa, nevyhrážať sa.

Náš prezident zatiaĺ akosi nerobí nič
Preto ho treba odstrániť

A až potom DL. ;)
Mato Pagerka

Odoslaťod Mato Pagerka Ne Feb 07, 2016 8:37 pm

Nakoľko náš prezident je už v pokročilom veku navrhol by som ho presunúť ako zlatý klinec každoročnej konferencie.

Je to táznik za otáznikom každe jeho rozhodnutie.
Mal by si dať pauzu.
Mato Pagerka

Odoslaťod Július Gajarský Ne Feb 07, 2016 9:01 pm

Martin, nespomínam si, že by som tu v téme spomínal nenávisť, ale možno mám len zlú pamäť.
Ale určite viem, že som niekoľkokrát vyzýval, aby sa príspevky mimo DL riešili v inom fóre... Prosím rešpektuj to P.S.
Ak pre Teba:
Téma DL je neaktuálna a zbytočná.
, nemusíš sa zapájať - hoci, rád prečítam názor každého čo k Dl má a chce niečo povedať. Ďakujem TI
Július Gajarský

Odoslaťod Mato Pagerka Ne Feb 07, 2016 9:24 pm

Hovorím,

možno sa zobudia možno nie.
DL bola atraktívna súťaž kedysi teraz už nie. Družstvá, rýchlejšie tempo, hra bez príprav a partia za partiou.

To su negatíva DL
Mato Pagerka

Odoslaťod Július Gajarský Ne Feb 07, 2016 11:11 pm

Atraktívnosť DL - možno máš pravdu - otázka je - aké sú kritéria (počet družstiev, kvalita hráčov, ....? a potom, čo máš na mysli pod "voľakedy" tri päť desať rokov dozadu... Možno keď dáš konkrétne fakty - dá sa porovnávať - inak je to len názor proti názoru...

Čo sa týka tempa - určite dnešný systém je príklonom ku kvalitnejšiemu - okrem finále FIDE i to, že sa napríklad nezapočítavajú Rapid partie y postupových kôl...

Družstvá (kvalita) problém je ten, že sa málokde venujú mládeži tak, aby sa vôbec kvalitné družstvo v klube dalo postaviť... A aj tam, kde na to boli v minulosti predpoklady to už také jednoduché nie je - D.Stredu som už spomínal, LŠŠ ale i Osuské aktuálne tiež nemajú špičkových hráčov - myslím majstrov SR... Ostatní sú v družstvách osamotení ...
Július Gajarský

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.