Dorastenecká liga

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Dorastenecká liga

Odoslaťod Július Gajarský Ne Okt 16, 2011 12:00 pm

°Vzhľadom na to, že pôvodná téma k dorasteneckej lige má v názve DL aj ročník, pokračujem vytvoril som všeiobecnejšiu tému k DL
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Re: Dorastenecká liga

Odoslaťod Július Gajarský Ne Okt 16, 2011 1:07 pm

A teraz - aj keď som nevidel oficiálne vyhodnotenie Dorasteneckej ligy 2011/2012 - mám otázku:

Ako je to so štartom nového ročníka Dorasteneckej ligy 2011/2012?
Obrátil sa riadiaci orgán súťaže na KŠZ na organizáciu krajských kôl ?
A tiež otázka k termínom - jasný z kalendára súťaží by mal byť termín Finále DL SR: 27. 04. – 29. 04. 2012 (3 dni). Termíny základných kôl, medzikrajov. semigfinále?
Július Gajarský

Odoslaťod Július Gajarský Ut Nov 01, 2011 6:48 pm

KEĎZE ANI PO DVOCH TÝŽDŇOCH SA NENAŠIEL NIKTO Z VEDENIA SŠZ OPAKUJEM A ZˇAROVEŇ POSIELAM NA SEKRETARIAT SŠZ.

A teraz - aj keď som nevidel oficiálne vyhodnotenie Dorasteneckej ligy 2011/2012 - mám otázku:

A tiež otázka k termínom - jasný z kalendára súťaží by mal byť termín Finále DL SR: 27. 04. – 29. 04. 2012 (3 dni). Termíny základných kôl, medzikrajov. semifinále?
Július Gajarský

Odoslaťod Július Gajarský Ut Nov 08, 2011 7:18 am

3.pokus - odozvy "net"...
KEĎZE ANI PO DVOCH TÝŽDŇOCH SA NENAŠIEL NIKTO Z VEDENIA SŠZ OPAKUJEM A ZÁAROVEŇ POSIELAM NA SEKRETARIAT SŠZ.

A tiež otázka k termínom - jasný z kalendára súťaží by mal byť termín Finále DL SR: 27. 04. – 29. 04. 2012 (3 dni). Termíny základných kôl, medzikrajov. semifinále?
Július Gajarský

Odoslaťod miror Ut Nov 08, 2011 10:54 am

to Julo:

Vazeny sudruh Gajarsky,

zachovajte chladnu hlavu. Vsetko je v poriadku, vsetko je super :!:

Praci cest

Vas UV K.. pardon VV SSZ

Lubo Ti isto napise ze prebieha rozsiahla 2-tyzdnova diskusia medzi vsetkymi moznymi a najma nemoznymi komisiami tak ako pri nominaciach do olympiadu ;)
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod LuboChess Ut Nov 08, 2011 11:53 am

Mirec už som si myslel, že si suchár, čo stratil zmysel pre humor, najmä po Tvoje prchkej reakcii, ktorým si nedocenil môj obdiv uznania k nádhernému nicku so zmyslom pre fantáziu p. Morvay (Zem kráľovnej Maud) v inom DF,
:D Našťastie zmyselnosť pre vtipnú odpoveď sa Ti vrátila :)

Už som chcel chudákovi Julovi trošku "naplieskať", že sa každým sa pýta na otázky, ktoré sú už dávno na webe (viď v minulosti moja, či Ondrejová odpoveď v iných DF, kde stačilo poukázať na link, kde to pár mesiaco je už verejné publikované.)

Teraz sa odhalila chybička krásy, ktorá sa vloudila, totiž v publikovanom kalendári http://www.chess.sk/files/download/kale ... 012_v2.pdf naozaj okrem finále DL ostatné termíny vypadli.
Zrejme to bolo spôsobené, tým, že pri konečnej úpravy sa doplňali medzinárodné súťaže ako MS Brazília ap. Podľa elektronickej verzie, keď sa posiellai materiálny na VV a následne i schválili ešte zo začiatku leta
je termín pre krajské etapy 18-20. 11. 2011, ďalšia fáza potom 20-22. 1. 2011. Samozrejme 1 etapa je v gescii krajských šachových zväzov nie SŠZ, tak si to prípadne môže KŠZ upraviť, preto by som sa v Julovom prípade skôr obrátil v otázke 1 etapy na Trnavský KŠZ.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Jozef Ut Nov 08, 2011 1:30 pm

Lubo veľkosť chyby sa určuje podľa jej autora? ;)
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Rudolf Diviak Ut Nov 08, 2011 4:10 pm

Lubo, na základa Vášho doporučenia som sa obrátil pre informácie o 1. etape Dorasteneckej ligy 2011-2012 (krajské kolo) na KŠZ v Trnave. Predseda Komisie
mládeže Ing. Dušan Hečko mi oznámil, že vyhlasovateľ DL (VV SSŽ, Komisia mládeže VV SSŽ) nedal k realizácii krajského kola DL 2011-2012 žiadne usmernenia ani termíny. KŠZ v Trnave zverejnil na svojej stránke výzvu na prihlásenie sa záujemcov o organizovanie krajského kola DL. Výzva obsahuje aj zmienku o absencii termínov DL v termínovom kalendári SŠZ, aj kritickú poznámku súvisiacu s touto chybou. Príspevok bol zverejnený 16. októbra 2011 a zostal bez odozvy.

http://www.ksztrnava.chess.sk/

Na základe týchto skutočností považujem Vašu odpoveď na otázku Jula Gajarského za zavádzajúcu a otázku Jula Gajarského za nezodpovedanú. Doporučujem, aby ste právo na odpoveď prenechali zodpovedným a kompetentným pre túto súťaž.
Rudolf Diviak

Založený: Ut Feb 05, 2008 8:33 am

Odoslaťod LuboChess Ut Nov 08, 2011 4:56 pm

Myslím, že na základe predošlých príspevkoch dostal Julo priamo alebo aspoň nepriamo odpoveď na všetky 3 otázky. Kde sa vyjadrím a kde nie si nechávam na môju vôľu, unavujú ma tie "dirigentsvá", kde sa kto môže a kto nemôže, kedy a dokedy sa kto musí, a kde sa kto musí či nemusí. Toto je diskusné fórum nie oficiálna titulná zväzová stránka. Rovnako už je dosť ľudí otrávených s tých žabomyších vojnách a nezmyselnom súperení medzi DL, GPX a ďalšími súťažami mládeže.

Čiže Trnavský KŠZ to zobral do správnych rúk, vyhlásil konkurz do 31. 10. 2011, tam sa Julo reálne dozvie viac, aký termín kraj zvolí (SŠZ, tak či tak pre krajské etapy dáva len odporúčací, nie záväzný termí, i s poukazom na regionálne ligy), z tohto hľadiska lepšie odporúčanie Julo ani nemožno dať.

I preto dobre, že som sa ozval, aspoň sa prišlo kde je chyba, keďže termíny schválené boli (ako uvádzam 1. fáza odporúčanie 18-20. 11, 2. fáza 20-22.1 až po zverejnené aprílové finále), len sa pri konečnej revízii, spojení dospeláckych, mládežníckych a medzinárodných termínov (medzi ŠTK, KM, sekretariátom) nedostali, resp. prepísali inými termínmi.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Nov 08, 2011 5:43 pm

Ľubo, o akých žabomyších vojnách to hovoríš? Ja, ako osoba zodpovedná za fungovanie GPX, robím všetko pre to, aby súťaž fungovala najlepšie, ako sa dá.
Je teda úplne logické, že zároveň bojujem za zvýšenie balíka peňazí na GPX. Veď tým obhajujem nielen svoju prácu (a ver tomu, že za jeden ročník sú to rádovo stovky hodín), ale aj prácu množstva obetavých organizátorov, vďaka ktorým tisíc detí hrá šachóvé turnaje! Od začiatku som sa snažil nastaviť latku čo najvyššie a stále sa snažím túto latku nezhodiť ani nepodliezť. Na druhej strane je súťaž podporená väčším balíkom a o štarte nového ročníka nevieme takmer nič. Zdá sa Ti to spravodlivé? Alebo logické? Alebo rozumné? Mne nie, a preto som kričal, kričím a budem kričať. Na všetky strany a pri každej príležitosti. Bez ohľadu na to, že to niekoho otravuje!

Ja nebojujem proti Dorasteneckej lige, naopak, bol by som veľmi rád, keby bola riadená na takej úrovni, akú si najvyššia súťaž dorasteneckých družstiev zaslúži. To sa ale bohužiaľ nedeje.

Ľubo, ako člena VV sa Ťa pýtam. Si spokojný so súčasnou úrovňou riadenia a organizovania Dorasteneckej ligy? Pripadá Ti toto http://chess.sk/index.php?str=sutaze&detail=6 ako adekvátna prezentácia súťaže, na ktorú VV prispieva sumou 1800 EUR ročne?
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Ďalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.