školské MSR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

školské MSR

Odoslaťod Martin Pagerka Ne Apr 17, 2011 5:33 pm

Už to je istý caš, čo počúvam, že sa rokuje o dátume a mieste konania.
Zaujímalo by ma, či sa vôbec finále uskutoční ? Systém som počul že má byť netradičný- preto som to zaradil do sútaže družstiev.
Pre lepší šach na Slovensku.
Obrázok používateľa
Martin Pagerka

Založený: Ut Jan 04, 2011 7:14 pm

Re: školské MSR

Odoslaťod Július Gajarský Ne Apr 24, 2011 5:40 pm

Žeby nikto v SŠZ nevedel odpoveď?
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Apr 24, 2011 8:20 pm

Slepú opicu môžeme vylúčiť, je to tá hluchá alebo nemá :?: :D
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod ouagadougou So Apr 14, 2012 5:00 pm

Mistrovství České republiky školských družstev SŠ se letos zúčastnilo 29 týmů. Proč se nekonají u nás na Slovensku? Máme tu dost schopných mladých organizátorů.
ouagadougou

Založený: Ne Máj 23, 2010 12:52 pm

Odoslaťod ouagadougou Po Dec 16, 2013 11:35 am

9. decembra se nemohlo v Ružomberku uskutečnit Mistrovství Slovenska základních škol, neboť takováto soutěž družstev Slovensku chybí. V České republice se koná Mistrovství ČR školských družstev ZŠ. Na Slovensku by se měla používat jiná hlavička, neboť se tu jedná o soutěž jednotlivců.
ouagadougou

Odoslaťod marek Po Dec 16, 2013 11:52 am

9.12 sa v Ružomberku konali: Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov a žiačok základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií v zrýchlenom šachu
marek

Založený: So Jan 02, 2010 4:22 pm

Odoslaťod ouagadougou Po Dec 16, 2013 12:40 pm

Dekuji za upresnení. To je správný název toho, co se konalo v Ružomberku. Když jsem si otevrel chess.sk, hned mi udrela do očí hlavička článku Mistrovství Slovenska základných škol. Predstavoval bych si, že Mistrovství Slovenska základných škol by se mali organizovat takhle. Každá škola si usporiada šachový turnaj a vyšle za školu družstvo do okresního kola. Pak postupující by šli do krajského kola a pak teprve na Mistrovství Slovenska základních škol. Ideální by bylo Mistrovství Slovenska základních škol prvního stupne a zvlást druhého stupne.
ouagadougou

Odoslaťod Wlk Po Dec 16, 2013 1:31 pm

Zdravím, nemyslím si, že školské MSR majú byť (automaticky) súťaž družstiev. Naopak FIDE a ECU tieto súťaže skôr preferujú ako individuálne viď: http://eurochess.wordpress.com/. Školy asi ťažko nahradia šachové kluby a súťaž družstiev je pre ne z organizačného hľadiska väčší problém ako súťaž jednotlivcov. Máme MSR družstiev starších aj mladších žiakov, DL, takže deti majú možnosť hrať aj súťaže družstiev.
Tým nechcem brzdiť prípadné iniciatívy, naopak, súťaž školských družstiev by som privítal.
Stanislav Vlček
Wlk

Založený: Po Feb 11, 2008 3:17 pm

Odoslaťod Wlk Po Dec 16, 2013 1:31 pm

Zdravím, nemyslím si, že školské MSR majú byť (automaticky) súťaž družstiev. Naopak FIDE a ECU tieto súťaže skôr preferujú ako individuálne viď: http://eurochess.wordpress.com/. Školy asi ťažko nahradia šachové kluby a súťaž družstiev je pre ne z organizačného hľadiska väčší problém ako súťaž jednotlivcov. Máme MSR družstiev starších aj mladších žiakov, DL, takže deti majú možnosť hrať aj súťaže družstiev.
Tým nechcem brzdiť prípadné iniciatívy, naopak, súťaž školských družstiev by som privítal.
Stanislav Vlček
Wlk

Založený: Po Feb 11, 2008 3:17 pm

Odoslaťod Martin Huba Po Dec 16, 2013 2:17 pm

Ja si za seba pamätám Stredoškolské šachové hry, ktoré boli svojho času veľmi populárne. Školy postavili družstvá a išli do Martina súťažiť.

Hrali jednotlivci, jednotlivkyne, družstvá (štvorčlenné) a bola aj riešiteľská súťaž (dvojťažka, trojťažka a štúdia). Za poradie sa získavali body a celkovo vyhrala škola, čo získala najviac bodov....

Ak by sa dokázali robiť aj stredoškolské hry aj povedzme turnaje pre materské školy, tak by sme pokryli všetky cieľové skupiny.

Okrem samozrejmých problémov s financiami by sme ale hlavne narazili na "organizátorský strop", nedostatok organizátorov, ktorí nemôžu robiť aj turnaje náborové aj školské aj predškolské aj stredoškolské....

Tu je pred nami ďalšia výzva.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Ďalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.