Skúsenosti s online

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Skúsenosti s online

Odoslaťod sipkes Ne Jan 29, 2012 2:53 pm

prajem pekny den,
velmi si vazim kazdu snahu a preto mi je luto, ze sme sa asi trocha nepochopili.
nechcem sa opakovat, ale mne islo len o to, ze online prenosom nech sa uroven zvysuje a nie naopak. a ak som sam, co sa tyka nazuru na klikanie/tukanie 1m od sachovnice, tak sa nad tym este zamyslim. no viem urcite, ze su hraci, ktorych vie rozculit hocico, tak nech to aspon nie je objektivne...
dakujem za pochopenie
ps. a keby /hocikto/ niekedy pil z 2litrovej flase tak, ze robi podtlak a potom to puka na celu miestnost, tak ho VZDY urcite upozornim /tiez 1m od sachovnice a nebol to hrac/. potom ked si nalieval do pohara, tak som s tym nemal problem.
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod dubravan Ne Jan 29, 2012 4:04 pm

Prepáčte že vyrušujem vo Vašej rozhodcovskej rozprave. Nakoľko Laco rozhoduje aj u mňa rád by som sa vyjadril k Ondrovej narážke, napriek tomu že som tam prítomný nebol:
Laco, Tvoj prístup ma dosť pohoršil a Igor tiež nebol nadšený. Jeho si vyhodil z hracej miestnosti, aby sa išiel napiť na chodbu a obom si nám nadával, aby sme nechatovali, pritom sme iba chceli prenos trochu spropagovať.

a tiež ku:
pil z 2litrovej flase tak, ze robi podtlak a potom to puka na celu miestnost

Ja si myslím že oba tieto prípady boli vyrušovaním. To či je predseda či aké má zásluhy nedávajú právo vyrušovať. Laco už takto vyhodil z hracej miestnosti aj mňa a ja mu môžem za to iba poďakovať, taký poriadok v hracej miestnosti si dokáže urobiť máloktorý rozhodca. Propagáciu cez internet si môžete predsa robiť niekde bokom a nie v hracej miestnosti... ;)

Pozn. tie on-line prenosy sú super vec, držím palce v rozvoji týmto smerom
Obrázok používateľa
dubravan

Založený: Ut Okt 18, 2011 9:00 pm

Odoslaťod jogo Ne Feb 12, 2012 7:36 pm

Tento vikend som robil online prenos na extraligovych zapasoch Doprastavu Bratislava. Pred sobotnajsim duelom mi ondro v rychlosti ukazal najnovsiu aplikaciu na prenos - DGT livechess http://www.chess960.nl/site/index.php/DGT-LiveChess/View-category.html .
Moje skusenosti su s tym len pozitivne - vyborny, svizny program, stabilny, nemrzne, prakticky ziadne problemy pocas celeho vikendu som neriesil. Konfiguracia nie je az tak lahko intuitivna, no po asi 10 minutovom zaskoleni to zvladne nabuduce aj amater. Taktiez je tam vyrazne vylepsene rozpoznavanie tahov (prakticky uz tam nie je ziadny porblem, za 2 zapasy som sa s takym problemom ani nestretol), taktiez aj FTP uploader bol integrovany do aplikacie a vsetko prebiehalo rychlo, svizne, bezproblemov.
Velmi sa mi pacila myslienka aj parovania cisla sachovnic k aktualnemu zapasovemu cislu sachovnice (velmi lahko sa zabezpeci aby sachovnica c.1 bola zobrazovana na stranke ako prva) - vid problem v Prievidzi ked hrac na 2.hej sachovnici bol zobrazovany v zozname partii ako posledna partia a podobne. V minulosti som to riesil ulozenim sachovnic podla cisel od najmensej po najvetsiu, no pre tuto aplikaciu to nie je potrebne riesit. Proste si poviem ze doska c.1 je sachovnica c.12345.
Taktiez autoukladanie vsetkych veci je urcite na prospech. Nevraviac o tom ze pocas sobotnajsieho kola som si v klude mohol pripravit prenos nedelnajsieho kola, pripravit sachovnice, zadat hracov atd...

Vsetkym co robia prenosy - jednoducho odporucam robit prenosy uz len pomocou live chess.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod heckod Ut Feb 14, 2012 8:18 pm

Kde v pekle boli odkazy na on line prenosy zo 7. a 8. kola extraligy ? :evil:
Obrázok používateľa
heckod

Založený: Ut Feb 16, 2010 10:32 am

Odoslaťod saat Ut Feb 14, 2012 9:03 pm

Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod jogo St Feb 15, 2012 5:24 am

Dusan: napr.: http://chess.sk/index.php?str=spravodaj ... detail=845
alebo utrzkovo na fore chess.sk
alebo aj na stranke doprastavu boli linky na zapasy doprastavu...
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod saat Št Nov 29, 2012 4:50 pm

Do ”licensee” vyplníme licenčné číslo (ak nemáte je potrebné vypýtať si od SŠZ. Pri
nesprávnom licenčnom čísle sa bude prenášať na online len 1 šachovnica! Sú prípady, kedy sa
tento jav neprejavil, text v riadku licensee sa zobrazuje v online prenose, tak je možné tam dať
vhodný doplňujú text týkajúci sa danej súťaže.

V akom formáte formáte treba zadať tento doplňujúci text , aby sa nezobrazovalo licenčné číslo, ale len tento text ?
Obrázok používateľa
saat

Odoslaťod LuboChess St Feb 06, 2013 4:05 pm

Dám to aj sem, nezaslúži si to aby to zapadlo v zápisnici

U12-01-2013
VV SŠZ vyjadruje poďakovanie Rastislavovi Búrymu za nezištnú pomoc pri zlepšovaní softvérového prostredia SŠZ.

http://www.chess.sk/download/dokumenty/ ... 1_2013.pdf
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod saat Ut Dec 03, 2013 12:46 am

Mám zvláštny problém s online šachovnicami :
Ak sú 4 fungujú bez problémov.
Ak ich je 5, tak prvá v sérii nefunguje./ miznú figúrky a znovu sa objavujú, problém sa postupne prenesie aj na iné šachovnice/
Šachovnice sú v poriadku, pretože ak fyzicky premiestním nefungujúcu prvú šachovnicu aj s kabelážou na iné miesto, tak funguje a nefunguje opäť tá ,ktorá sa stane prvá v sérii.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
saat

Odoslaťod jogo Ut Dec 03, 2013 5:35 am

- Takyto problem sme mali na MSR v Banskej Stiavnici s jednou sachovnicou
- Myslim ze po prvom kole sa nam to podarilo nejak vyriesit - vymenili sme vsetko od kabelaze, rozdvojek, sachovnice...
- Nepostrehol som ani tu pricinu (prva v serii), predsa len tam tych prepojeni bolo celkom dost. Mozno bola prva v jednej z mnohych serii...
- je to vazne zahadny problem a doteraz netusime co to sposobovalo...
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.