Skúsenosti s online

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Skúsenosti s online

Odoslaťod Karol Po Jan 17, 2011 10:33 am

Rasťo, to je môj kežmarský prípad:

Kit pre prvú šachovnicu končí RS232, cez prevodník BANDRIDGE, čo som spomínal hneď v prvom príspevku, dostanem USB pre notebook. V notebooku mám len 1 LAN port a 3 USB na tento prevodník, myš a internet cez mobil. Keď napr. aj teraz spustím Board Communicator 1.7.2 aj bez šachovníc,... ponúka mi Cabling Type USB a to treba zmeniť na Serial Bus a komunikácia so šachovnicami (keby som ich mal v práci na stole) by mala byť nastavená správne.

Ak chceš študovať protokol a písať aplikácie, tak je popísaný na http://digitalgametechnology.com/site/index.php/Developers/View-category.html

Karol
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Odoslaťod jogo Po Jan 17, 2011 10:41 am

Bohuzial bez sachovnic to nema vyznam predsa len testovanie app je zaklad ...

P.S: skontaktuj sa s ondrom a popis mu to do manualu nech to tam ma napisane tiez...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod saat Po Jan 17, 2011 11:19 am

Alternatívny FTP Uploader - Fling File Transfer.

skusal uz niekto pripojit Serial onliny cez USB-serial connector cez USB port do pocitaca(notebooku)?

Skúšal som to s jednou šachovnicou a s notebookom s Windows Vista a s už spomínaným Fling File Transfer - podarilo sa mi to spojazdniť ...
Obrázok používateľa
saat

Založený: Št Júl 02, 2009 4:39 am

Odoslaťod Ondrej Danada Po Jan 17, 2011 12:21 pm

Ja som tiež robil posledný prenos (1. dvojkolo Ex.) už cez USB a tiež som postupoval rovnako ako p. Pekár - nie USB ale Serial Bus. Žiaden problém, resp. občas sa mi ich načítalo menej ako 8, ale na 2-3. pokus max. sa to podarilo vždy.

K jogovej otázke na verziu, mrzla mi 1.7.2, so staršou verziou som tento problém nikdy nemal. Možno náhoda.

Jogo, pokiaľ to s tou vlastnou aplikáciou myslíš vážne, skús sa dohodnúť na Slovane.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo Po Jan 17, 2011 1:02 pm

Ondro: dohodnem sa kludne s tebou ked budes robit prenosy.
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Riki1 Po Jan 17, 2011 3:34 pm

Jogo, Karol - bolo by idealne, keby ste dosli na to skolenie na Slovane (27.2.), tam by sme mohli dat vsetko dokopy a aj doladit dalsi postup.
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod jogo Po Jan 17, 2011 3:44 pm

Riki: keby sa to dalo dat dokopy bolo by to pekne. No ono to nejde, na onliny proste je potrebny odborny clovek...
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Karol Po Jan 17, 2011 4:11 pm

Ja plánujem 27.2.2011 hrať 3.ligu C1, pravdepodobne budem rozhodca (alebo kapitán) a samozrejme súčasne chceme robiť z tohto zápasu online na http://www.lss.chess.sk. Ale školiť môžem počas MSR mládeže v Sliači, kde by mali byť nainštalované všetky dostupné elektronické šachovnice. Voľné dopoludnia sú aj v sobotu a v nedeľu a poobede je kolo, kde by sme to teoretické hneď videli v praxi. Ondrej, Rasťo, Jano Murín, Peter Paleček a Imro Jurčišin, to by bola zostava, ktorá by sa mi páčila, že by sme prenášali 60 partií online...
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Skúsenosti s online - digitálne šachovnice

Odoslaťod Július Gajarský So Jún 25, 2011 10:27 pm

Možno trocha od veci, ale nechcel som zakladať novú tému...

Prosím o informácie, skúsenosti, vedomosti ... o čo najefektívnejšom využití digitálnych šachovníc - okrem samotných onlinov - napr. pri tréningu, zaznamenávaní a analýze partií, propagácii šachu na "nešachových" podujatiach, ... Skrátka niečo navyše, čo môže viesť šachový klub k nákupu digitálnej šachovnice. (napr. ako by ste robili reklamu ;) )
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Júl 17, 2011 11:02 am

Niekoľko zaujímavých postrehov z on-line prenosu z MSR v Banskej Štiavnici.

1. Zdvojenie figúrok pri obnovení prenosu. Počas prenosu záverečného trojkola extraligy v Žiline sa často stávalo pri prerušení a obnovení prenosu (riešenie problému spomalenia/zaseknutia programu TOMA) - connect/disconnect, že sa zdvojili figúrky - napr. čierny kráľ bol aj na g8 aj na b1, biela veža aj na e1 aj na d8 a pod.
    Ide pravdepodobne o bug v novšej verzii board communicator-u. Pri nainštalovaní TOMA 1.72 stačí natvrdo prepísať ToBo.exe z nainštalovanej verzie 1.62. Pri použití TOMA 1.72 s board communicatorom verzie 1.62 som tento problém počas celého turnaja nezaznamenal.
  2. Otočenie šachovnice v koncovke. V priebehu partie počas koncovky pri malom počte pešiakov, ktorý postupujú do dámy sa stane, že TOMA si otočí šachovnicu, t.j. pole A1 považuje za pole H8 a pri najbližšom ťahu sa prenos zastaví.
    Príčinou je pravdepodobne naivný algoritmus zisťovania otočenia šachovnice. Na iný spôsob ako ručné nahadzovanie zatiaľ nepoznám.
  3. Rozdelenie prenosu na viacero serverov. Robil som prenos na 2 servre: jeden s 12 šachovnicami, druhý s 18 šachovnicami. Po zablokovaní prenosu asi firewallom na jeden z nich v predposlednom kole som prenášal všetkých 30 šachovníc na jeden server. Zníženie kvality prenosu, t.j. zníženie plynulosti, resp. sekanie sa na začiatku (aj pri rýchlej hre) vôbec neprejavilo. Problém nastával pri časovkách, resp. vtedy, keď sa na digitálnych hodinách zobrazujú aj sekundy.
    Pokiaľ FTP Uploader nestíha, stačí odpojiť hodiny, síce sa nebude zobrazovať čas, ale lepšie ako by sa nezobrazovala pozícia.
  4. Dĺžka káblov. V prvom kole som použil v jednom okruhu 2 dlhé káble na spojenie šachovníc z 2 rôznych kútov hracej miestnosti. Dôsledkom bolo, že sa strácal v kábloch signál, a preto vypadávali šachovnice, dokonca občas ich nebolo možné ani detekovať.
    V jednom okruhu môže byť použitý iba jeden dlhý kábel.
  5. Bezdrôtový prenos. Prenos som po dlhšom čase opäť robil na 2 PC, na ktoré som sa vzdialene pripájal z notebooku cez Remote Desktop Connection. Okrem toho, že je možné ovládať celý prenos z jedného notebooku, má to výhodu aj v tom, že notebook nemusí byť nikde pripojený káblom, a preto pri wi-fi internete je možné chodiť s notebookom po hracej miestnosti, a tým rýchlejšie opraviť prípadné chyby v prenose. Je to výrazne lepšie ako papier+pero, lebo 1x zapisovať + 1x nahadzovať + medzi tým hráči môžu vykonať ďalšie ťahy, to môže chvíľu trvať, obzvlášť ak je chýb v prenose viacero.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.