Československá Extraliga žien

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Československá Extraliga žien

Odoslaťod Martin Huba St Jún 26, 2013 9:01 am

V prvom rade teraz držím palce naším dievčatám v Prahe a ďakujem Saške za príspevok (teším sa na ďalšie prípadné informácie)...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod alezva St Jún 26, 2013 9:29 am

Včera sme po veľmi napínavom priebehu (náš kapitán sa na pozápasovej porade sťažoval na ostré pichanie v hrudi a chýbajúci cit v ľavej ruke) vyhrali.
Odo mňa sa na tretej šachovnici očakávala takmer povinná výhra vzhľadom na výrazný elový rozdiel medzi mnou a súperkou. Otvorenie som však zahrala príliš alternatívne a mala som dosť veľké problémy. Monika a Kaja však stáli z otvorenia celkom dobre. Ja som svoju pozíciu postupne vylepšila, preto Monika navrhla remízu v už pre seba málinko horšej pozícii. Kaja na polminúte nenašla víťazný plán v koncovke, takže tiež remíza. Ja som svoju partiu nakoniec vyhrala, takže sme si pripísali najtesnejšiu výhru 2-1.

Čo sa týka malej účasti slovenských družstiev na tomto ročníku; nemyslím si, že celú vinu nesie nezáujem družstiev hrať túto súťaž. Svoj podiel na tom má aj nedostatok informácii o turnaji: v kalendári na stránkach SŠZ som o extralige nenašla ani zmienku, finančná podpora družstvám bola na stránkach zverejnená až 06.06., pričom uzávierka prihlášok bola o tri dni na to (nehovoriac o tom, že oficiálne mala byť uzávierka prihlášok do konca mája). Určite nechcem tvrdiť, že toto sú hlavné dôvody malej účasti, ale nejaký vplyv to určite malo.

Dnes o 16:00 nám držte palce!

Saška Zvariková
alezva

Založený: Ut Jún 25, 2013 8:27 am

Odoslaťod rastík Pi Jún 28, 2013 12:36 pm

k peknému 2.miestu gratulujem, len na chess-results vidím v poslednom kole Brett nicht besetzt, čo sa stalo?
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod alezva Pi Jún 28, 2013 1:31 pm

Ďakujeme, druhé miesto je pekné a veľmi sa z neho tešíme:)

Dnes sme prehrali kontumačne, pretože Monika odišla späť do Žiliny na promócie a vzhľadom na isté druhé miesto (či by sme dnešný zápas vyhrali alebo prehrali) nemalo zmysel povolávať Emmu Miklášovú z Liptovského Mikuláša (cesta trvá tak 8hod. a naviac by s ňou musela cestovať jej mama, Emma má len 11). Kaja a ja sme napriek tomu chceli nastúpiť vo dvojici, lenže to podľa propozícii nebolo možné, keďže na zápas musí nastúpiť nadpolovičná väčšina domácich hráčok a ja v LŠŠ len hosťujem. Preto sme už dopredu vedeli, že dnes prehráme kontumačne; avšak dohoda bola, že dnes ráno normálne odohráme dve partie, zápas síce skončí 0:3, ale aspoň si zahráme. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď proti nám Jičín odmietol nastúpiť (pripomínam len mimo súťaž, o nič by nešlo) a vehementne sa oháňal propozíciami (s tým, že ich argument bol, že nebudú riskovať elo body).

Náš kapitán sa o dohodu s Jičínom snažil od prvého dňa, no ten zjavne vycítil šancu a bol neoblomný. Nechcel nám dovoliť predohrať ani zápas, ani len Monikinu partiu. Cítim kvôli tomu trošku rozčarovanie, na ČSEŽ som bola prvýkrát a nebyť dnešného incidentu, tak sa nemám na čo sťažovať. Myslela som, že kluby (a najmä hráčky) berú tento turnaj ako sviatok a že si chcú dobre zahrať.

Inak ďakujem Monike a Kaji, že ma vzali do družstva, bolo perfektné sa s nimi znovu stretnúť, tentoraz nie ako so súperkami, ale ako so spoluhráčkami. Naše víťazstvá možno neboli také presvedčivé, no každá z nás dokázala zabojovať v rozhodujúcej chvíli a o to predsa v súťaži družstiev ide. Preto si druhé miesto veľmi cením. Vďaka patrí aj nášmu kapitánovi Vojtovi Rojíčkovi, ktorý stratil nad našimi pozíciami veľa nervov, ale nakoniec to zvládol a snáď to bola pre neho tiež zaujímavá skúsenosť.

Taktiež vďaka tým, ktorí nám držali palce:)

Saška Zvariková
alezva

Založený: Ut Jún 25, 2013 8:27 am

Odoslaťod Edo Panko Pi Jún 28, 2013 5:44 pm

Dievčatá,

patrí Vám veľká vďaka za reprezentáciu LŠŠ, Slovenska ale aj seba.

Držali sme Vám palce a nad prístupom Jičína si nelámte hlavu, keďže mnohí povyšujú vlastné záujmy nad športového ducha...

Edo
http://www.stropkov-svidnik.chess.sk
Edo Panko

Založený: Pi Apr 13, 2012 1:48 pm

Odoslaťod LuboChess St Jún 25, 2014 11:23 am

Nikto nič z miesta diania tak aspoň takto

http://www.nss.cz/zenskou-extraligu-vyh ... hova-skola

Inak ak si pozriete hneď prvú stránku tohto DF o exlige žien ešte z r. 2008 viď

viewtopic.php?f=5&t=102&start=0

tak už vtedy som vyzýval Mireca aby postavil KŠN (viď vtedajšiu diskusiu) - sen sa splnil po dlhých 6 rokoch

a KŠN hneď v ženskej premiére federálne striebro za BŠŠ a slovenské zlato :D
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Morphynista So Jún 27, 2015 6:53 am

Dnes začíná v Říčanech další ročník společné ženské extraligy. Mezi 11 družstvy je pouze jeden slovenský tým, Liptovká šachová škola, který společně s Říčany A , Frýdkem-Místkem a Jičínem patří ke kandidátům na celkové vítězství...http://chess-results.com/tnr159635.aspx?lan=5&art=8&wi=821
Morphynista

Založený: Po Mar 28, 2011 3:13 pm

Odoslaťod Morphynista So Jún 27, 2015 7:36 am

Morphynista

Založený: Po Mar 28, 2011 3:13 pm

Odoslaťod Jozef So Jún 27, 2015 8:31 am

V prvom ročníku 2009 ešte za čias VV vedeného K.Pekárom štartovalo v 1. ročníku 5 družstiev zo Slovenska. V roku 2015 až 1 družstvo...hm...
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.