Československá Extraliga žien

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Československá Extraliga žien

Odoslaťod Hosť Ne Máj 17, 2009 7:20 pm

S tou Európou to nebude také horúce pán Jozef. Treba preštudovať podmienky účasti.
V prvom rade samostatná národná súťaž, podmienka nesplnená, druhom rade počet
licenčných hráčov
Zuzka Paverová (Kviatkovská) bola v súťažnom ročníku 2008/2009
členkou ŠK Turčianske Teplice a za TŠC neodohrala v sezóne 2008/2009
ani jednu partiu. Prestúpila až teraz v "máji" tesne pred "extraligou!"
Hrať bude môcť alebo kráľovná Regína alebo Zuzka Paverová :!:
Každopádne Vám ale blahoželám k zisku "titulu" ste super manager!!! 8-)
Kedy prestupuje Regína ku Vám :?:
V Martine svojho času hrala najkvalitnejšia 5 liga na svete
Zostava CORPORA LIPOVEC Movsesian, Sutovsky, Navara, Ftáčnik, Štohl, Timoščenko
Plánujete niečo podobné :?: :oops:
Hosť

Odoslaťod Martin Huba Ne Máj 17, 2009 9:00 pm

Jozef, sledoval som to so záujmom....a gratulujem Tvojmu "ženstvu" k výsledku... :!:

Vidím, že si opojený zaslúženým úspechom, preto nebudem písať nič viac... ;)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod zuha Ne Máj 17, 2009 9:11 pm

Pán Jozef,
myslím, že pán Huba nespochybňoval bojovnosť hráčok, ani spoločenskú hodnotu turnaja. Tá je určite vysoká. Ale bojovné partie bývajú predsa aj v oddielových preboroch. :)

Elo síce nie je všetko, ale pozrite sa na tieto čísla:

účasť slovenských hráčok - brané podľa najnovšej listiny (1. 5. 2009):
z prvej dvadsiatky (nad 2059) - 2 (Eva a Regina)
z prvej tridsiatky (nad 1930) - celkovo 8 hráčok (okrem spomínaných ešte Motyčáková, Édes, Králová, Paverová, Obdržálková, Milcová)

účasť českých hráčok - brané podľa najnovšej listiny (5. 5. 2009):
z prvej dvadsiatky (nad 2104) - 5 (Kulovaná, Némcová, Blažková, T. Olšarová, K. Olšarová)
z prvej tridsiatky (nad 2066) - celkovo 6 hráčok (okrem spomínaných ešte Medunová)

Nebyť Evy a Reginy, tak je účasť zo slovenskej strany naozaj biedna... :( Z českej strany tiež nič moc... Otázka znie: prečo? Zlý termín? Nezáujem hráčok o takýto turnaj? Hmmm, ktovie...
Zuzana Štočková
zuha

Založený: St Sep 24, 2008 8:28 pm

Odoslaťod Martin Huba Ne Máj 17, 2009 9:40 pm

Na Novoborskom už visí článok, že nová súťaž ukázala životaschopnosť.....v čom?

Chceme na Slovensku ženskú ligu s možnosťou účasti na európskom fóre? fajn....ale vieme, že neobsadzujeme ani ženskú Mitropu....ani Movsesian nebol oslovený na účasť v Budve, ani neobsadzujeme majstrovstvá Európy mužských družstiev, atď atď?

Ja som sledoval veľmi pozorne on-line partie našich dievčat....a držal som im veľmi palce, sú jednoducho úžasné....ale jednoducho toto nie je slovenská ženská Extraliga......opakujem, bol to turnaj (zaujímavý) ženských družstiev....z Česka a Slovenska.

Veľmi by som chcel, aby sme si mohli dovoliť všetko potrebné....ale kde na to vziať peniaze?
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod norbertsnv Ne Máj 17, 2009 9:49 pm

Zuzka, ak sa smiem spýtať, tak Vy ste sa prečo nezúčastnila?
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod LuboChess Ne Máj 17, 2009 9:50 pm

V II. ročníku bude rozhodne väčšia účasť aj sila. Tie hráčky, ktoré tam boli si, ale rozhodne pochvaľujú
vrátane vynikajúcej atmosféry turnaja.
Problém možno bol aj v termíne /len kedy nájsť vhodný termín, keď sú aj všeobecné ligy, individuálne turnaje)
len máj je taký čas - sú tu maturity /niektorí zas na maturitách skúšajú, že zuha ;) /, VŠ - skúšky resp. bakalárske a magisterské/inžinerské štatnice /práve väčšina hráčok je z tejto vekovej kategórie/.
2. problém sú i samotné kluby - neviem pochopiť ich filozofiu - kým československá extraliga žien vyjde na menej než 1/10
nákladov mužskej extraligy, /pritom to aj tak stačí len na paberkovanie v strede až spodných priečkach mužskej extraligy - absolútne nezaujímave ani pre divákov ani pre sponzorov), ak by tú 1/10 presunuli na do položky extraliga žien mohol sa kľudne dostaviť úspech i v podobe dvojnásobneho zlata (československý + slovenský) stačilo mať jednu silnú hráčku v klube + splašiť jednu legionárku rangu WGM a doplniť o nejakú juniorku. Ak by tam šiel klub z 2 WGM bez problémov vyhrá celý turnaj /i všetky zápasy minimálne v pomere 2:1). Tá ubratá 1/10 z rozpočtu družstva "mužskej extraligy" by aj tak nezavážila - či skončím 6, 7 alebo 9 je prakticky jedno.
P.S. Na otázku Hosťa momentálne je na spadnutie len jeden prestup do družstva z Bukurešte, ktoré bude účinkovať v rumunskej ženskej superlige + (i mužská liga, tu ale hrávajú ako jednorázový turnaj).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Karol Po Máj 18, 2009 7:07 am

Na prípadnú účasť na Európskom pohári klubov je vhodné preštudovať podmienky účasti
http://www.europechess.org/info37.aspx
lebo potom pán Host straší, že to nie je možné, keďže chýba národná súťaž ženských družstiev.
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Odoslaťod chessinhead Po Máj 18, 2009 8:28 am

Pán Hosť na tomto fóre nestraší len nemožnosťou možného, ale aj tou najhoršou vlastnosťou časti slovenskej populácie, ktorá dokáže druhému odpustiť čokoľvek, len nie úspech!
Všetky slovenské dievčatá (nielen z TŠC), ktoré sa zúčastnili ženskej extraligy si zaslúžia uznanie... Doprial by som Hosťovi aspoň zlomok ich bojovnosti a nadšenia, s ktorými reprezentovali nielen svoje kluby ale aj Slovensko ako také. Potom by si možno pán Hosť uvedomil vlastnú malosť, akou sa prezentoval príspevkom pretkaným neopodstatnenými úvodzovkami.
Len tak mimochodom spomeniem, že Zuzka Paverová hráva spoločne so Zuzkou Milcovou už dve sezóny druhú ligu za Medeu Martin a na tom, že prestúpila do TŠC v máji nevidím nič (ale absolútne nič) zvláštne.
Koľko slovenských družstiev by bolo schopných postaviť tri-štyri vlastné ženy?
Rovnako prirodzené mi príde vystuženie zostavy, ktorá má medailové ambície, skúsenou špičkovou hráčkou akou je Regina Pokorná. Obe dievčatá sa za tých pár dní od nej mnohému priučili, bolo radosťou sledovať túto rodenú bojovníčku za šachovnicou.
chessinhead

Založený: Po Jún 02, 2008 11:51 am

Odoslaťod Rasto Diviak Po Máj 18, 2009 10:26 am

Gratulujem družstvu TŠC Martin k výbornému výsledku vo Frýdku-Místku! Tuším pán Chrz napísal na Novoborskom serveri, že vznikla životaschopná súťaž. Nie každý s ním samozrejme súhlasí. Ja osobne životaschopnosť súťaže vidím hlavne v dvoch faktoroch: 1. Šachistiek je u nás žalostne málo, každá rozumná snaha o zvýšenie ich počtu má význam. Možno aj takáto súťaž môže byť motiváciou pre dievčatá, aby sa šachu venovali.
2. Pravidelne chodím na Veľkú noc do F-M na turnaj Pobeskydí, turnaje organizované BŠŠ Frýdek-Místek majú vždy výbornú organizačnú, športovú aj spoločenskú úroveň.

To, že sa prvého ročníka extraligy nezúčastnila kompletná slovenská a česká špička, je logické. Bolo by naivné predpokladať, že nová súťaž automaticky priláka najvyššiu kvalitu, hlavne keď vezmeme do úvahy, že len veľmi málo hráčok v SR a v ČR sa šachu venuje profesionálne. Som presvedčený, že v druhom ročníku bude štartovať viac družstiev a viac hráčok z českej a slovenskej špičky!
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod zuha Po Máj 18, 2009 12:06 pm

Súhlasím s Rasťom, že prvý ročník nemohol nalákať všetky kvalitné hráčky. Ale ak je záujem o ďalšie ročníky a skvalitnenie súťaže, tak by asi nebolo od veci zistiť, aký bol dôvod neúčasti šachistiek z prvej dvadsiatky. Ak to bol naozaj len nevhodný termín, tak potom je riešenie jednoduché. :)
Btw. aby som odpovedala Norbertovi. Pre mňa osobne je zvolený termín z pracovných dôvodov neprekonateľná prekážka. No musím úprimne priznať, že momentálne nemám motiváciu turnaj takého formátu hrať, takže by som sa ho nezúčastnila ani v inom termíne. :(
Zuzana Štočková
zuha

Založený: St Sep 24, 2008 8:28 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.