Československá Extraliga žien

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Československá Extraliga žien

Odoslaťod LuboChess Pi Dec 12, 2008 9:42 am

Ej ej Mirec, veď Ťa môžme trošku ako sa vraví "poštengrovať" :twisted:

Aj Martin Luther King začínal svoj pamätný prednes slovami "I have a dream" (Mám taký sen ....).

Je prirodzené, že v máji bude pre KŠN ako organizátora vrchol sezóny 3 až 9, kedy budú v Modre-Harmónii MSR detí a mládeže, pre iných Malenovice a ďalší budú "šachovať" pred skúšobnou komisiou počas maturitných skúšok. :D

A vôbec čo také deti ako Carlsen hrajú v nemeckej bundeslige, akokeby im nestačila nórska dorastenecká súťaž :mrgreen:
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod miror Pi Dec 12, 2008 10:18 am

jasne, ze mozeme :D ved Tvoje prispevky neberiem nikdy uplne vazne (dovod: pozname sa osobne ;) a viem co mozem cakat)

S Carlsenom si ale pleties hrusky z ananasmi. Carlsen je na najvyssej urovni Bundesligy, mozno aj nad nou. Skor by bola otazka preco ju vlastne hra... Zeby peniaze?
Zatial co stavat druzstvo 8-14 rocnych je ine kafe. Urcite nie je ani priemer toho co tam pride a ani o zber skusenosti sa v tomto pripade jednat nemoze. Skor by som to nazval jatkami a iste uznas, ze to nema zmysel... :)

Ano, mas pravdu, prioritou budu MSR mladeze a to nielen v maji ale skoro po cely cas do maja. V podstate uz teraz sa na tom pracuje...
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Martin Huba Ne Dec 21, 2008 5:11 pm

mal som kedysi nad sebou riaditeľa, ktorý mi pripomínal jedného "makáča" z románu Josepha Hellera...ten dokázal v krátkom čase priviesť k bankrotu akokoľvek prosperujúcu firmu...

ten riaditeľ mne ako mladému marketierovi hovoril...Martin začneme vyrábať toto...a tamto....bude to super...výsledkom bol rast nákladov a strát...

keď som odchádzal z firmy, tak sa ma pýtal, prečo nechcem s ním pracovať...ja som mu povedal, že preto, lebo je totálne neúspešný....odvtedy ma nemá rád...

chcem tým povedať, že nepotrebujeme medziplanetárny šachový turnaj ani uhorskú extraligu....mali by sme sa zamyslieť, ako prezentovať a ak sa dá, aj predať existujúce produkty....môžeme strúhať chessboxing......alebo chess.....ing.... :oops: ....ale to nepomôže rozvoju šachu...ale boxu a iným ehmmm.....aktivitám
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Jan 23, 2009 12:15 pm

V najnovšom čísle Šachového týdeníka č. 4/2009 z 22. 1. 2009 na str. 7-8 je zaujímavý článok o chystanej extralige žien (kto ho este neodobera dá sa bezplatne objednať na prazska.sachova@gmail.com resp. doteraz vydané čísla archivuje na svojej stránke i http://www.skdps.com). Odcitujem len A. Surmu:

„Jsme přesvědčeni, že šachové
hnutí tento typ soutěže družstev
ženám dluží,“ „Pokud si někdo
myslí, že nedluží, tak by se musel
i ptát, proč vlastně nabíráme děvčata
do šachových kroužků, nařizujeme
povinnou dívčí šachovnici
v mládežnických družstvech, posíláme
družstvo žen na olympiády,
MS a ME družstev?“

/viac viď spomínaný článok, o.i. BŠŠ Frýdek-Místek plánuje postaviť až 4 družstva od elitného až po juniorky !/
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod EricPeterson Pi Mar 13, 2009 10:55 pm

13.-17.5 Československá Extraliga žien
9.-17.5 Mitropa Cup

Hmm.
Obrázok používateľa
EricPeterson

Založený: Po Feb 18, 2008 9:09 pm

Odoslaťod LuboChess Ne Máj 10, 2009 7:12 pm

http://chess-results.com/tnr21285.aspx? ... turdet=YES

Na štartovnej listine 12 družstiev vrátane 4 slovenských /z Komárna, Dunajskej Stredy, Liptovskej ŠŠ a TŠC Martin/
súpisky budú uzavreté až na štarte, ale viacero silných hráčok bude z rôznych dôvodov chýbať :-(
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Jozef Ne Máj 10, 2009 9:25 pm

Keď som si prečítal príspevok Martina Hubu a spojil som ho s poznámkami uznávaných šachových funkcionárov pri výsledkovej nástenke na M SR mládeže na adresu ženského šachu a aj konkrétnych snažiacich sa hráčok, dospel som k záveru,že asi by sa ženám mal zakázať hrať šach.... však je to len finančná záťaž. :o :evil: Martin veď podľa Tvojich vyjadrení aké bude mať Prievidza družstvo v exlige , tak jedno kolo len na licenčných hráčoch Ťa bude stáť o dosť viac ako účasť celého družstva žien na turnaji v Malenoviciach :lol: Myslím,že citát z vyjadrenia p. Surnu platí pre Slovensko na 110% .Šetriť treba, ale je to to najsprávnejšie miesto na šetrenie? Nakoniec pri 4 družstvách vynaloží SŠZ nejakých 133 € tak o čom je reč :?:
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba Po Máj 11, 2009 6:06 am

Jozef, prosím Ťa nespájaj môj názor na tento turnaj, ktorý ja jednoducho nenazvem Extraligou, lebo si ten názov dosť cením, s poznámkami niektorých funkcionárov na ženský šach. Ak nejaký muž chce silou mocou vykladať po čom ženy túžia, nech si pozrie rovnomenný film s Melom Gibsonom ;)

Ja by som sa skôr spoľahol na vyjadrenie samotných šachistiek. Ozaj, čo by si Jozef povedal na to, aby sme zo súčasnej Extraligy spravili Slovenskú Extraligu mužov a vylúčili z nej ženy? To predsa nemá logiku....

Preto chcem, aby bola v slovenskom VV žena, aby podobné otázky riešila hlavne ona v komunikácii so ženskou šachovou komunitou. 8-)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod zuha Po Máj 11, 2009 9:35 pm

Po zhliadnutí súpisiek treba povedať, že súťaž bude silnejšia (4 veľmajsterky a 6 medzinárodných majsteriek), než sme my, skeptici, predpokladali. :)
Aj keď je zrejmé, že pre dievčatá/ženy je jedinou cestou, ako sa zlepšovať, hrať v turnajoch s mužmi, môže byť táto súťaž pre mladé šachistky inšpiratívna. Veď nie na každom turnaji (v našich končinách) si môžu zahrať s WGM alebo s WIM.
Zuzana Štočková
zuha

Založený: St Sep 24, 2008 8:28 pm

Odoslaťod LuboChess Po Máj 11, 2009 10:23 pm

no pekne s 12 družstiev už je ich 14 od nás pribudla Skalica z Repkovou a z ČR Sokol klatovy na čele z Katkou Čedíkovou.
Do absolútnej spokojnoosti mi už len chýbajú
najjagavejšie hviezdy českej extraligy WGM Jana jackova z domáceho BŠS a poľská GM Monika Sočko + ani my sme nevyužili
svoj potencionál okrem IM Zuzky Štočkovej, sestry Machalove z Budmeric, Z. Gregorova, Niki Varholákova /i keď ta
pôvodne niečo spomínala, žeby mala štartovať/, A. Mrvová ....
Obrázok používateľa
LuboChess

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.