Extraliga SR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela Pi Dec 21, 2018 11:57 am

Šťastné a veselé sviatky a všetko dobré v novom roku prajem všetkým šachovým priateľom. Pán Jozef tu načrtol zaujímavú tému. S Igiho vysvetlením sa ztotožňujem. Dnes som čítal zaujímavý prehľad hráčov podľa ročníkov narodenia na zväzovej stránke a tak by som chcel poprosiť spracovateľa, či by vyhotovil z tohto prehľadu aj najúspešnejšie kluby v prepočte na počet členov, v jednotlivých kluboch. Len tak zbežným pohľadom som napočítal minimálne 6 prvých miest a niekoľko druhých miest z členov nášho klubu. Je to náhoda, Jozef, že práve náš klub je viacnásobným víťazom slovenskej extraligy?
Jozef Rachela
 
Príspevky: 358
Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Re: Extraliga SR

Odoslaťod yuri So Dec 22, 2018 3:34 pm

ja som tu tabulku sice nerobil, ale co presne je ziadane ? len tabulke pocet clenov v jednotlivych kluboch ? alebo pocet clenov v tej tabulke k celkovemu poctu clenov v klube ?
yuri
 
Príspevky: 890
Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela So Dec 22, 2018 10:14 pm

Myslel som to druhé, napr. u nás je v priemere 25 domácich hráčov.
Jozef Rachela
 
Príspevky: 358
Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Pi Dec 28, 2018 8:59 pm

Igi a Jozef Rachela chodím na forum málo a tak až teraz reagujem ja na Vaše reakcie. Nechápem reakcie oboch pánov. Ja som len napísal,že priliehavejší názov príspevku by bol tak ako som napísal. Obaja si z toho vyvodzujete neviem čo. Asi by ma bolo treba upáliť. Prečo sa ozývate? Veď D.Streda má v základe okrem Tamáša len občanov Maďarska a mecenáš Dunajova zostavil svoje družstvo takmer všetkých z Poľska. Ak sa pozriete na ich súpisky, tak obaja využívajú nezmysel v našom šachu - naturalizácie a t o vo výraznej miere, ale oni len využívajú chyby zodpovených v minulosti .
Jozef
 
Príspevky: 2139
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela So Jan 05, 2019 2:14 pm

Jozef, nič v zlom, ale neviem prečo tieniš Dunajskú Stredu a Dunajov, že my len využívame nejaké chyby z minulosti. Nie je to tak. Ak si pozrieme všetky družstvá /kluby/ v slovenskej extralige, v obidvoch prvých ligách, vo všetkých druhých ligách a dokonca aj v Tvojom družstve v tretej lige a aj ďaľších, všade majú na Súpiskách v prvej osmičke vyslovene domácich /čiže z toho mesta,resp.klubu/ len od nula, väčšinou dvoch troch vlastných hráčov, výnimočne štyroch piatich. Ostatní sú z iných miest, resp.klubov. Tak aký je to rozdiel, ak je tam hráč z blízkeho zahraničia / za ktorých sú platené podstatne vyššie licenčné poplatky do pokladne slovenského zväzu, ako domáci licenční hráči/, alebo hráči z dvesto, tristo km vzdialení Slováci?
Dunajská Streda korektne čelí rôznym zoskupeniam hráčov, ktorí ju chcú zdolať, ale zatial sa im to nedarí. Nás to stojí obrovské kvantum práce, energie pre šach a jeho stúpajúcu úroveň na Slovensku apod., a teda ak si niekto myslí, že je to jednoduché, nech to skúsi...a dokáže byť trojnásobným víťazom našej najvyššej súťaže.
Jozef Rachela
 
Príspevky: 358
Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Predchádzajúca

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.