Extraliga SR

Od extraligy po piate ligy, olympiády, ...

Re: Extraliga SR

Odoslaťod Jozef Rachela Pi Dec 21, 2018 11:57 am

Šťastné a veselé sviatky a všetko dobré v novom roku prajem všetkým šachovým priateľom. Pán Jozef tu načrtol zaujímavú tému. S Igiho vysvetlením sa ztotožňujem. Dnes som čítal zaujímavý prehľad hráčov podľa ročníkov narodenia na zväzovej stránke a tak by som chcel poprosiť spracovateľa, či by vyhotovil z tohto prehľadu aj najúspešnejšie kluby v prepočte na počet členov, v jednotlivých kluboch. Len tak zbežným pohľadom som napočítal minimálne 6 prvých miest a niekoľko druhých miest z členov nášho klubu. Je to náhoda, Jozef, že práve náš klub je viacnásobným víťazom slovenskej extraligy?
Jozef Rachela

Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Odoslaťod yuri So Dec 22, 2018 3:34 pm

ja som tu tabulku sice nerobil, ale co presne je ziadane ? len tabulke pocet clenov v jednotlivych kluboch ? alebo pocet clenov v tej tabulke k celkovemu poctu clenov v klube ?
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Jozef Rachela So Dec 22, 2018 10:14 pm

Myslel som to druhé, napr. u nás je v priemere 25 domácich hráčov.
Jozef Rachela

Odoslaťod Jozef Pi Dec 28, 2018 8:59 pm

Igi a Jozef Rachela chodím na forum málo a tak až teraz reagujem ja na Vaše reakcie. Nechápem reakcie oboch pánov. Ja som len napísal,že priliehavejší názov príspevku by bol tak ako som napísal. Obaja si z toho vyvodzujete neviem čo. Asi by ma bolo treba upáliť. Prečo sa ozývate? Veď D.Streda má v základe okrem Tamáša len občanov Maďarska a mecenáš Dunajova zostavil svoje družstvo takmer všetkých z Poľska. Ak sa pozriete na ich súpisky, tak obaja využívajú nezmysel v našom šachu - naturalizácie a t o vo výraznej miere, ale oni len využívajú chyby zodpovených v minulosti .
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Jozef Rachela So Jan 05, 2019 2:14 pm

Jozef, nič v zlom, ale neviem prečo tieniš Dunajskú Stredu a Dunajov, že my len využívame nejaké chyby z minulosti. Nie je to tak. Ak si pozrieme všetky družstvá /kluby/ v slovenskej extralige, v obidvoch prvých ligách, vo všetkých druhých ligách a dokonca aj v Tvojom družstve v tretej lige a aj ďaľších, všade majú na Súpiskách v prvej osmičke vyslovene domácich /čiže z toho mesta,resp.klubu/ len od nula, väčšinou dvoch troch vlastných hráčov, výnimočne štyroch piatich. Ostatní sú z iných miest, resp.klubov. Tak aký je to rozdiel, ak je tam hráč z blízkeho zahraničia / za ktorých sú platené podstatne vyššie licenčné poplatky do pokladne slovenského zväzu, ako domáci licenční hráči/, alebo hráči z dvesto, tristo km vzdialení Slováci?
Dunajská Streda korektne čelí rôznym zoskupeniam hráčov, ktorí ju chcú zdolať, ale zatial sa im to nedarí. Nás to stojí obrovské kvantum práce, energie pre šach a jeho stúpajúcu úroveň na Slovensku apod., a teda ak si niekto myslí, že je to jednoduché, nech to skúsi...a dokáže byť trojnásobným víťazom našej najvyššej súťaže.
Jozef Rachela

Predchádzajúca

Naspäť na Súťaže družstiev

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.