CHESSTRIATHLON

čo, kedy, kde, ...

CHESSTRIATHLON

Odoslaťod Machník Ne Feb 25, 2018 7:06 pm

Vážený šachový priatelia.
Predkladám Vám na posúdenie projekt pre turnaj jednotlivcov, ktorý sa trochu odlišuje od známych zaužívaných turnajových formátov.
V prvom rade by som rád zdôraznil, že tento projekt je vo svojej konštrukcii absolútnou svetovou novinkou, ktorá sa ešte v tejto podobe nikdy nikde nehrala.
To čo sa k Vám dostáva je určitým spôsobom šachová nadstavba. Niečo čo tu ešte nebolo, niečo čo má osloviť aj laickú, mimo šach stojacu verejnosť, napríklad aj novinárov. Niečo čo by sa malo dobre prezentovať.
Základom turnaja je hranie hier v šachu viac menej známej alebo pre niekoho aj neznámej.
V prílohe sú pravidlá hrania turnaja CHESSTRIATHLON, v ktorom sú uvedené podrobnosti zahŕňajúce v sebe klubovú tréningovú časť, náborovo propagačnú časť a časť s cieľom získať nový šachový titul CHESSTRIATHLON MASTERS - majster šachového triatlonu.
Pre doplnenie sú v ďalších prílohách uvedené aj pravidlá pre Chess960, Shogi a Hexašach.

Ďakujem každému, ktorý preštuduje tieto materiáli a podelí sa so svojimi myšlienkami o priechodnosti tohto projektu. Taktiež rád odpoviem na všetky otázky.

Machník Ján

ps. prílohy pridám postupne pretože som údajne prekročil pridelenú kvótu na prílohu.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Re: CHESSTRIATHLON

Odoslaťod Machník Po Feb 26, 2018 7:53 pm

Pravidlá triathlonu nepridám pretože som dostal pri pokuse o vkladanie túto informáciu "Prepáčte, kvóta pridelená pre prílohy bola prekročená."
No čo už, keď moja kvóta má asi nulovú hodnotu tak ju veru ľahko prekročím.

Požiadal som riaditeľov líg o rozoslanie pravidiel a dúfam, že to aj spravili a že ste ich aj dostali. Ak nie tak ich prosím kontaktujte. Ja mám len jednu spätnú väzbu a to sú vaše reakcie.
Machník

Odoslaťod igi Ut Feb 27, 2018 3:14 pm

Dobrý deň pán Machník,
tá príloha sa ku mne zatiaľ nedostala, ale vo všeobecnosti považujem rôzne variácie šachu za príjemné spestrenie, keď je voľný čas na turnaji, po zápase alebo s kamarátmi na pive a pod. Dokonca som odohral dva turnaje v raindropchess - http://www.raindropchesscz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=54 (alebo v dešďofkách ako to nazývajú Česi), jeden v Pardubicach a Jeden v Prahe. Pre šachistov je to ale skôr doplnková záležitosť, ktorá osloví len malú časť z nich. Pre nešachistov neviem či by to mohlo byť lákavejšie ako klasické šachy, ale tiež by som masový záujem nečakal. Teda nechcem vám brať elán a chuť niečo organizovať, naopak, ja takýmto aktivitám držím palce, len treba počítať aj s tým, že ľudí ktorých to nadchne nebude veľa.
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Machník St Feb 28, 2018 10:42 pm

Dažďovky sú svojím náhodným systémom ukladania figúr trochu podobné CHESS960. Tu sa náhodne rozmiestňujú aj pešiaci aj figúry a to samostatne biely a aj čierny. Pri partii je jednoznačne potrebné tvoriť a vymýšľať postup hry a to už pri ukladaní.
Ale pri pive by sme mohli hrať aj psycho šach. Aj tam je veľa zábavy. http://www.deskovehry.info/pravidla/psychosachy.htm

Ja ponúkam tri klasické šachové hry spojené v jednom turnaji.
Je to svetová novinka a šanca pre Slovensko zviditeľniť sa. Stať sa priekopníckou krajinou. Hľadám schopných a smelých organizátorov.
Machník

Odoslaťod Machník Ne Mar 04, 2018 10:13 pm

Prvé prezentácie pre turnaj Chesstriathlon už prebehli. Boli vysvetlené pravidlá hier CHESS960, Hexašach, Shogi. Dňa 17.2.2018 v Horných Túrovciach na putovnom pohári starostu obce a 3.3.2018 z príležitosti 10. ročníka šachového turnaja O pohár in memorian Szabo Jozef v Júre nad Hronom. Mal som možnosť prezentovať pravidlá šachového turnaja o Majstra CHESTRIATHLON-u.
Čiže momentálne prebieha prvá fáza - prezentácie. Druhá fáza - náborovo-propagačné turnaje sú naplánované na leto. Tretia fáza turnaj o titul je v pláne na jeseň ( 13. október ) ako súčasť hier celosvetového šachového festivalu. http://www.globalchessfestival.com/
Hľadám schopných a šikovných organizátorov.
Machník

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.