Konkurz MSR Amatérov 2017

čo, kedy, kde, ...

Re: MSR Amatérov 2017

Odoslaťod Martin Huba St Mar 15, 2017 8:40 am

Chlapci, zväz určite nie je zlý....ani VV aj keď je tam pár babrákov a podvodníkov nie je zlý...

Na čo sa tu stále točí dookola táto plodná debata...

Veď všetci čo ešte ostali v tejto krajine súhlasíme že budeme prispievať, aby Riabov organizoval turnaje, Nadzamová odovzdávala ceny, Diviak ich rozhodoval, Pekár robil onliny, Paleček trénoval a Jablonický kapitánoval. A zvyšní z VV nech si idú zahrať na náklady Nitrianskeho šachového zväzu a SŠZ. Samozrejme Nachtmannová nech si tam robí politický PR. To je normálne Slovensko týchto dní.

Len nechápem, prečo chlapci z VV stále musia na niekoho kydať...teraz konkrétne na Patrika Nemerguta...tak sakra budú dva turnaje z toho na ten jeho žiaľ nemôžeme prispieť ani cent a aj to niekomu vadí...

Kryl na to na konci jednej pesničky povedal niečo trefné...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Magnus St Mar 15, 2017 1:56 pm

Dobrý deň pán Huba,

Chcela by som Vás poprosiť, aby ste sa vyjadrovali konkrétnejšie pri písaní mien. Nerada by som bola, aby sa moja osoba spájala s témou, ku ktorej píšete.

Ďakujem administrátorovi, za taký komplikovaný systém registrácie, že bolo pre mňa jednoduchšie zohnať si prístup k tomuto účtu ako to urobilo už x ďalších ľudí, ktorí sem chceli prispieť.

Pekný zvyšok dňa prajem.

Sofia Nadzamová
Magnus

Založený: Ut Feb 17, 2015 8:30 pm

Odoslaťod Stefan Blaho St Mar 15, 2017 3:28 pm

P. Huba,

až sa mi zdalo divné, že ste už dlho na nikoho nezaútočil (už som sa "zľakol", že ste sa zmenili). Bohužiaľ, opak je pravdou.
Láskavo nechajte na pokoji Šachový zväz Nitrianskeho kraja. A nespomínajte ho mimo súvislostí. To, že máte antipatiu voči mojej osobe, resp. voči iným členom VV ŠZNK, neznamená, že si môžete voči tomuto zväzu len tak svojvoľne písať svoje nezmysly.

Dúfam, že ste ma pochopili. Ak nie, tak už vám asi fakt niet pomoci.

Ospravedlňujem sa adminovi, že to nie je k danej téme.

s pozdravom
Štefan Blaho
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Založený: Pi Apr 03, 2015 10:21 am

Odoslaťod Martin Huba St Mar 15, 2017 5:00 pm

joj Štefan, vôbec nie, ja Vás tu vždy rád vidím...dnes som dokončil jednu dôležitú prácu a som veľmi pyšný lebo aj Kačička ma pochválila

Aby som napravil svoje faux pas tak sa ospravedlňujem Sofii, naozaj do tej spoločnosti mladé dievča nepatrí...a Štefan teda víťazom a pani Nachtmannovej by ste mali odovzdávať ceny a kvety jedine Vy. Ako predseda Nitrianskeho krajského zväzu určite patríte na MSR amatérov v Topoľčanoch...

Dúfam, že sa už na mňa nehneváte a teším sa, že sa stretneme na Rade 25.3. v Modre...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod LuboChess St Mar 15, 2017 5:53 pm

Vecná otázka predsedovi Nitrianskeho KŠZ, ktorá súvisí s MSR amatérov, resp. turnajom v Topoľčanoch

v starších príspevkoch sa cca 3 diskutéri tohto vlákna pýtali (vrátane člena Vášho kraja p. Machníka)

koľko plánuje prispieť Nitriansky KŠZ na letný turnaj v Topoľčanoch, keďže sa uvádza medzi "sponzormi"

(a podotázka či tá suma bude rovnaká alebo iná ak Topoľčany budú alebo nebudú mať štatút MSR amatérov.

Kluby z Vášho kraja sa pýtali, resp. určite to bude zaujímať i iných lokálnych organizátorov NR kraja aké sú podmienky, resp. objem peňazí v rozpočte kraja na tieto účely v tomto roku. Kedy a kým to bolo prípadne schválené

(keďže zohdou okolnosti je tu konflikt záujmov keďže organizátor je člen VV SŠZ i člen VV NR KŠZ - či bola dodržaná nestrannosť).

Prosím (e-) o odpoveď, keďže i do NR KŠZ idú prostriedky zo SŠZ a nenašiel som to (možno som zle hľadal)

ani na stránke NR KŠZ

http://www.sznk.sk/aktuality.html

posledný zápis VV KŠZ je z 2014 a rozpočet len k 1.1.2016 (stav k 31. 12. 2016 a rozpočet 2017 pokiaľ už bol schválený absentuje vrátane zápisníc z VV za posledné 3 roky).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess St Mar 15, 2017 6:41 pm

Ešte k problematike čo načrtol Saša v príspevku z 15. 3. 2017 ohľadom ratingovania - poplatkov organizátora SŠZ/FIDE

To bolo predsa vyriešené keby bol zväz dôsledný.

Ešte z čias prezidentovania Martina boli dané úlohy rating officerovi a gen. sekretárovi aby si to sledovali. Dokonca bolo prijaté uznesenie VV, že organizátori komerčných FIDE open turnajov platia vopred zálohu 100 euro (FIDE vyberá 1 euro za hráča), inak to nemal ani rating officer (klasifikátor) registrovať na FIDE (FIDE vyžaduje registráciu turnaja vopred, inak neurobí zápočet). Preplatok/nedoplatok sa potom vyúčtoval.

Samozrejme turnaje v gescii SŠZ (ako MSR) hradil zväz. Len potom boli problémy s tým preúčtovaním, resp. lehotami (občas sa i zažmúrili oči, niekto hradil zálohu, niekto nie).

To znamená ak malo MSR amatérov štatút akcie SŠZ (keďže ide o MSR) tak to mal hradiť zväz - ak do tejto kolónky MSR amatérov nespadalo (len napr. MSR dospelých, mládeže, seniorov ?) treba pozrieť relevantné dokumenty

tak organizátor by uhradil zálohu 100 eur, pri 120 hráčoch by ostalo doplatiť len 20 eur (nie 120 eur). A aj tých 20 eur sa dalo eventuálne započítať pri najbližšej platbe (za členské, licencie alebo trebárs z tej novej dotácie 250 eur, keďže predošlé MSR boli bez dotácie.

Keďže medzitým nový VV prijímal rôzne úlohy, uznesenia, novelizácie Sadzobníka poplatkov, SPJ, Ekonomickej smernice a pod. mohol systém vylepšiť (inak platia predošlé uznesenia, pokiaľ ich niekto nezrušil).

Ako som už napísal v starších príspevkoch obmedzovať (dokonca v rozpore s predpismi) uchádzať sa o organizovanie MSR amatérov fyzickým osobám (- podnikateľom i nepodnikateľom) je nezmysel,

keďže SŠZ má/resp. mal možnosť si tieto veci ošetriť a navyše podpisovať zmluvu ako SŠZ (a prípadne si vymáhať náhradu škody, zmluvnú pokutu, vydanie bezdôvodného obohatenia a pod.)

je po civilnej (exekučnej) i šachovej stránke (napr. dištanc členovi) v pomeroch SŠZ bezpečnejšie - vymožiteľnejšie od fyzickej osoby - šachistu než nejakého občianskeho združenia - právnickej osoby čo nič nemá a kedykoľvek môže zaniknúť bez majetku či nejakej reálnej zodpovednosti. SŠZ totiž nemá objemy ani nepodpisuje zmluvy s PO bonitnými obchodnými spoločnosťami, ale združeniami, ktorým reálne nemáte čo zobrať (ani nemajú čím ručiť).

Logika zväzu v propozíciách je proste postavená na hlavu.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Stefan Blaho St Mar 15, 2017 10:47 pm

P. Ch.,

na uvod - v mojich ociach ste sa diskvalifikoval uz davno a hlavne pocas zasadnutia Rady SSZ v septembri 2015 v Tatrach. Ste clovek bez chrbtovej kosti,
ktory sa nedokaze pozriet do oci a pravdivo odpovedat na jednoduchu otazku. Pre neznalych: otazka bola, ci ste clovek, ktory pise pod nickom "lubochess". Samozrejme, ze to bola recnicka otazka (vsetci vedeli, ze ano) - podstatna vsak bola vasa reakcia (vyhybal ste sa odpovedi ako had). A to mi uplne stacilo na vytvorenie si nazoru o vas ako cloveku....Asi trpite silnymi komplexami, co len dokazuju vase prispevky, v ktorych chcete mat za kazdu cenu pravdu (aj ked castokrat pravdu ani nahodou nemate).

Tymto prispevkom chcem odpovedat ludom ako je napr. p. Machnik, ktoreho si vazim a uznavam.

Kluby z Vášho kraja sa pýtali, resp. určite to bude zaujímať i iných lokálnych organizátorov NR kraja aké sú podmienky, resp. objem peňazí v rozpočte kraja na tieto účely v tomto roku. Kedy a kým to bolo prípadne schválené

Uz samotna formulacia "...kluby z vasho kraja sa pytali..." znie tak nedoveryhodne ako sam Ch.. Sasa uz v jednom zo svojich prispevkov napisal, ze SZNK ma stanovene ramcove kriteria, podla ktorych VV SZNK rozhoduje o prideleni prispevkov organizatorom turnajov v kraji, ktori o to poziadaju. Prispevky nie su automaticky narokovatelne, ale kazdou jednou ziadostou sa VV zaobera individualne. A mimochodom - naozaj neviem, co sa p. Ch. tak "aktivne" zaujimate o zalezitosti ŠZNK? Nie ste predsa clenom ziadneho klubu Nitrianskeho kraja. A preco vlastne nie ste taki agilny aj pri ostatnych krajskych zdruzeniach? Este som nepostrehol na fore zmienku, ze by ste podobne otazky davali na hociktory iny krajsky zvaz v ramci Slovenska. Ak to nema byt ucelove, tak skuste rovnaku poziadavku na informacie ohladom rozpoctu, podmienok a pod. poslat aj na zvysne krajske zvazy, ked uz vas to tak zaujima a ste tak prehnane aktivny.

Ale, aby som nepisal omacky ako Ch. alebo Huba, u ktorych je to castokrat zvykom.

- Topolciansky sachovy klub nepoziadal o ziadny prispevok suvisiaci s M SR amaterov.
- rozpocet na r. 2017 je vo faze schvalovania. Po jeho schvaleni VV SZNK bude zverejneny na zvazovej stranke a zaslany klubom, tak ako tomu bolo v r.2016
(sorry p. Ch., vam ho posielat nebudem).

P. Ch., nabuduce moje meno laskavo vynechajte zo svojich prispevkov, nemienim s vami stracat svoj drahocenny cas.

S clenmi SZNK budem rad komunikovat a diskutovat o otazkach, problemoch, podnetoch a navrhoch tykajucich sa sachoveho zivota v Nitrianskom kraji.
Ak niekto ma zaujem, tak hlavne cez e-mail (kym neexistuje forum na stranke sznk). Dakujem za pochopenie.

Zdravim vsetkych ludi, ktori chcu posunut sach v Nitrianskom kraji i na Slovensku na vyssiu uroven.

Stefan Blaho
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Odoslaťod Martin Huba Št Mar 16, 2017 5:40 am

Fuuuuu Stefan jednoducho bravo. Nadherny dlhy prispevok bez omacok by sa mohol davat za vzor detom v skole aj ich ucitelom.

Vyzdvihol by som hlavne Vase nadludske uslie urychlit fazu schvalovania rozpoctu NKSZ na tento rok a posunut sach k lepsiemu.

Ste jednym zo skvostov administrativnych struktur slovenskeho sachu 21.storocia.

Gens una sumus
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Stefan Blaho Št Mar 16, 2017 7:09 am

re: Huba
...to hovori skvost, ktory sedi na teplej stolicke v administrativnych strukturach ECU, ktora nenapadne taha peniaze z narodnych zvazov.
Co ma bezny slovensky sachista z existencie ECU? Nic.

re: rozpocet
rozpocet SZNK (mimochodom je to Sachovy zvaz Nitrianskeho kraja a nie NKSZ - aspon tolko by ste si mohli zapamatat...) bude urcite schvaleny a zverejneny na rozdiel rozpoctu pocas vasho prezidentovania. A urcite nenecham na ucte velku 0 ku dnu skoncenia svojej funkcie ako vasa malickost.

s pozdravom
Stefan Blaho
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Odoslaťod Martin Huba Št Mar 16, 2017 7:17 am

Stefan dakujem za posun....este nedavno sa tu dristalo ze som nechal na ucte -50 000 a teraz je to 0....

Ste hviezdy....

Slnieckovy den prajem a uz sa nedurdite...
Obrázok používateľa
Martin Huba

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.