Šach súčasťou prvého Európskeho týždňa športu v Bratislave

čo, kedy, kde, ...

Šach súčasťou prvého Európskeho týždňa športu v Bratislave

Odoslaťod Saša Riabov Št Sep 10, 2015 9:13 pm

Takmer 60 % Europánov vôbec nešportuje. Európska komisia sa to rozhodla zmeniť. Historicky prvý európsky týždeň, ktorý sa tématicky zameral na športové aktivity vrámci celej únie, prebieha v týchto dňoch od 7. do 13. septembra. A bude to práve v nedeľu 13. septembra, keď oslava športu nasýti bratislavský Sad Janka Kráľa, neďaleko Auparku. Šach pri tom však určite chýbať nebude.

Popularizačno-osvetové podujatie, ktoré počas jednej nedele poskytne bratislavskej širokej verejnosti možnosť spoznať a vyskúšať si viacero športových odvetví na jednom mieste. Prezentáciu rôznych tradičných aj netradičných športových disciplín zabezpečí kombinácia slovenských športových zväzov, asociácií a klubov, ktoré získajú unikátnu príležitosť predstaviť svoju činnosť verejne a s podporou organizátorov.

Obrázok

V najstaršom parku Strednej Európy vytvoríme sofistikovaný areál „bratislavského“ športu, kde predstavia svoju pôsobnosť oslovené športové zväzy a vybrané kluby. Ukážkami a verejnou prezentáciou svojej činnosti poskytnú návštevníkom možnosť vyskúšať si ich aktivity, ako aj si zasúťažiť a stráviť aktívny deň plný športu v prírode.

Známi športovci, aktivity, kultúrny program, ale aj zdravý spôsob stravovania

Na podujatie bude pozvané aj čo najširšie spektrum slovenských športovcov, ktorí budú ďalším lákadlom pre širokú verejnosť. Ich účasť bude mať takisto aktívny charakter a vyskúšajú si aj iné športy mimo svojich "vlastných".

Okrem športu bude na podujatí prezentovaný aj zdravý životný štýl v podobe bio kuchýň, výživových poradní a doplnkov stravy.

Podujatie sa koná pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Šachové podujatie

Trio organizátorov šachového podujatia – Stano Vlček, Saša Riabov a Milan Pacher - pre Vás pripravuje program na celý nedeľňajší deň voľna, a to už hneď zrána od 09:30. Lákadlom pre zúčastnených bude špecialita od slovenského rekordmana v simultánke naslepo IM Milana Pachera, ktorý okrem šachovej prednášky, rozohrá s víťazom šachového turnaja exhibičnú partiu so zaviazanými očami.

Registrácia do šachového turnaja začne od 10:00. Hrať sa bude rapid s tempom 2x10 min. + 3 sek. ťah a to priamo pod holým nebom.

V prípade záujmu neváhajte prísť na toto živé podujatie. Kontakt na organizátorov: 0911 478 959.
Prílohy
Program Športujúce mesto šach.doc
Program šachového podujatia
(25.5 kB) Stiahnutá 264 krát
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov
 
Príspevky: 453
Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm
Bydlisko: Topoľčany / Košice

Re: Šach súčasťou prvého Európskeho týždňa športu v Bratislave

Odoslaťod Saša Riabov Ut Sep 15, 2015 10:59 am

Prezentácia šachu a projektov Slovenského šachového zväzu v Sade Janka Kráľa v Bratislave slávila túto nedeľu úspech.

Celý deň sme strávili v príjemnej atmosfére hry pod holým nebom, pri ktorej okoloidúci čakali častokrát aj v zástupoch, aby si spestrili deň šachovou partiou. Pridali sme sa tak k zástupu športov, ktoré sa propagovali pri príležitosti prvého Európskeho týždňa športu.

Šachy prilákali skutočne najrôznejšie skupiny nadšencov - hľa nižšie foto. Viac už čoskoro.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov
 
Príspevky: 453
Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm
Bydlisko: Topoľčany / Košice

Re: Šach súčasťou prvého Európskeho týždňa športu v Bratislave

Odoslaťod wlk1977 Ut Sep 06, 2016 2:36 pm

Chcel by som Vás upozorniť na 2 zaujímavé podujatia, ktoré sa konajú už v tento víkend v Bratislave v rámci Európskeho týždňa športu, na ktorých bude šach prezentovaný popri viac ako 40-tich ďalších športoch. Na oboch budú pripravené aj turnaje pre verejnosť. V sobotu podvečer (cca. 16:30, aj pre tých, ktorí dohrajú Open Dansk) sa bude konať zápas medzi najlepšími bratislavskými a viedenskými šachistami.

Šporťáčik
Adresa: Areál Slávia AGROFERT, Májová 1, 850 05 Bratislava, Prostredie: outdoorové prostredie, Počet účastníkov: 3000
Začiatok: Sobota, 10.09.2016, 10:00, Koniec: 10.09.2016, 18:00
Web: http://www.wannadosports.com
Facebook podujatia: https://www.facebook.com/sportacik/?ref ... page_panel
Doplnkové informácie: Šporťáčik je medzinárodný projekt, ktorý vznikol v Čechách, kde funguje už 5 rokov a vrámci Európskeho týždňa športu prichádza aj na Slovensko do Bratislavy. Jedná sa o neziskový projekt, ktorý ponúka možnosť športovým klubom odprezentovať sa verejnosti a osloviť potenciálnych členov. Žiadne nudné stánky s letákmi, Šporťáčik predstaví na jednom mieste športy tak, aby ste si ich mohli vyskúšať a spoznať trénerov, ktorým vaše dieťa zveríte.

Bratislava, športujúce mesto 2016
http://sportujucemesto.sk/program/
Začiatok: Nedeľa, 11.09.2016, 10:00, Koniec: 11.09.2016, 18:00, Adresa: Sad J. Kráľa, Bratislava
wlk1977
 
Príspevky: 237
Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm


Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron