Grand Prix v rapid šachu 2008

čo, kedy, kde, ...

Grand Prix v rapid šachu 2008

Odoslaťod Peter Mego St Feb 06, 2008 2:59 pm

Téma je za vytvorená za účelom informácií o novo pripravenej súťaži Grand prix v rapid šachu.
Peter Mego

Založený: St Feb 06, 2008 2:54 pm

Re: Grand Prix v rapid šachu 2008

Odoslaťod PM Pi Feb 15, 2008 2:12 pm

K dnesnemu dnu su prihlasene do GP turnaje Bratislava, Povazska Bystrica, Prievidza, Srnacie.
PM

Odoslaťod igi Ut Mar 04, 2008 4:16 pm

Pozeral som turnaje zaradene do Grand Prix a vidim, ze sa tam striedaju klasicke jednodnove rapidy (15-20 minutovky) s trojdnovymi (hodinovky). Do hodiny je to sice vsetko rapid tempo, ale zdaju sa mi to ako dve dost odlisne kategorie. Je ine vyrazit si na jednodnovy turnaj na otocku a ine ist niekde na 3 dni. Pri hodinovkach sa napr. aj zapisuje a idu tusim aj do narodneho ela, kym pri rychlejsich tempach toto nie je. Chcem tym len poveat, ze ak ma bezny sachista zaujem sucastnit sa Grand Prix ako celku, pripadne chce pomyslat na nejake zaujimave umiestnenie, musi sa zucastnit minimalne 4 zo 6 turnajov (tusim som cital, ze sa beru 4 najlepsie), takze vacsina by si asi vybrala 4 najblizsie k bydlisku. Na trojdnovy turnaj ale nema kazdy cas, pre niekoho to moze byt aj financny problem (pri trojdnovom turnaji uz treba mysliet na ubytovanie a stravu) a pod. Takze mam obavu ci tato inak pekna myslienka nedopadne tak, ze vacsina bude mat len 1-2 ucasti a do celkoveho poradia tak prehovori len mala skupinka najvacsich snazivcov, ktori mozno absolvuju aj vstkych 6.
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Re: igi

Odoslaťod norbertsnv Ut Mar 04, 2008 4:35 pm

Ja mám na Grand Prix v rapid šachu trochu iný názor, ja si skôr myslím, že tam nemali byť turnaje 15-20 minútové, ale zhodneme sa na tom, že do tohto ročníka sa prihlásilo príliš málo usporiadateľov a teda konečné výsledky môžu byť ovplyvnené nešachovými vplyvmi ( škola, dovolenka ), keďže aj z tých pár turnajov sú niektoré mimo letných prázdnin.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod PM Ut Mar 04, 2008 10:27 pm

Prvý ročník by som považoval za skúšobný. V druhom ročníku sa uvazuje i s vyssim poctom turnajov. Skusenosti z tohto rocnika sa isto prenesu do nasledujuceho ak o tento serial bude zaujem. Slubujem si od toho skvalitnenie niektorych turnajov i vyssi pocet startujucich.
PM

Odoslaťod Martin Huba Št Mar 06, 2008 2:07 pm

je to otázka...ja osobne by som nemiešal hodinovky s 15-20 minútovkami....keď to má byť turnaj podporujúci účasť slovenských hráčov na ME v Poľsku, tak by mal podporovať výlučne turnaje s rovnakým tempom...ak sa nemýlim 15 min plus 10 sek na ťah...V Prievidzi sme preto dali tempo 20 min na partiu...

ale určite po roku bude možné analyzovať viac...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Wlk Pi Mar 07, 2008 8:33 am

Mne sa nevelmi pozdava, ze existuju sucasne dve rozne sutaze s rovnakym nazvom, teda seria turnajov pre deti s nazvom Grand Prix a zaroven Grand Prix pre vsetkych hracov. Je to matuce.
Stanislav Vlček
Wlk

Založený: Po Feb 11, 2008 3:17 pm

Odoslaťod PM Pi Mar 07, 2008 10:43 am

Neviem co je matuce na sutazi Grand prix rapid 2008 a Grand prix mladeze, a navyse este existuje i Grand prix v rapide v CR i svetova seria GP rapid.
PM

Odoslaťod Martin Huba Pi Mar 07, 2008 10:48 am

je to relatívne...nič nie je mätúce....len skôr pochopím, keď je naraz GP vo svete a v ČR a v SR....Na Slovensku tých pár seriálov by nemal byť problém odlíšiť...aspoň kvôli marketingu... v opačnom prípade to ukazuje na určité systémové nedostatky..
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod PM Pi Mar 07, 2008 2:31 pm

Vyraz systemove nedostatky ma silno vratil spat do socializmu :) , fuj az som sa spotil.
PM

Ďalšia

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.