Konkurz MSR Amatérov 2017

čo, kedy, kde, ...

Re: MSR Amatérov 2017

Odoslaťod LuboChess Št Mar 16, 2017 10:56 am

Takže osobe vystupujúcej pod nickom "Stefan Blaho".

Ja som tu ani slovom nespomenul fyzickú osobu, ktorá má v rodnom liste uvedené "Štefan Blaho",
ale titulárne som položil otázku predsedovi krajského šachového zväzu (Šachového zväzu Nitrianskeho kraja) - bez ohľadu kto ním je.

Naopak vy tu spomínate bezdôvodne priezvisko, ktoré tu ani nevystupuje. Tak sa buď zdržte komentárov alebo oslovujte

predrečníka "Etickým kódexom diskutéra" pod názvom aký má uvedený, pokiaľ nie ste s takou osobou v priateľskom či rodinnom vzťahu.

Už Sofia Nadzamová tu pod ad hoc nickom Magnus (pod ktorým tu minimálne písali už cca 4 osoby) to názorne ukázala, že si netreba zamieňať

fyzický sveta a virtuálny svet (zvlášť keď i pseudonym - Avatar "LuboChess" dostáva rovnako rôzne správy a podnety od osôb, ktorým sa buď nechce písať, nemajú nick, stratili heslo

či sa nechcú pleveliť v anonymnej bažine fóra, ktoré potom tlmočí okrem svojich vlastných postrehov).

Mimochodom ten Váš návrh uznesenia Rade v Tatrách UR 41/2015 (tzv. náhubkový zákon) je protiprávny v rozpore so vtedajšími stanovami a hlavne čl. 26 ods. 1, ods. 3 Ústavy SR, čl. 17 Listiny, či § 18 Autorského zákona (v tom čase § 17 predošlého AZ).

Bol i súčasťou materiálu (programu) v Rade v decembri 2016, ktorú ste aj Vy osobne zmaril neúčasťou (chýbal jeden člen Rady na uznášaniaschopnosť) v Modre sa k tomu môžeme vrátiť.

Dovtedy kým sa neospravedlníte za "náhubkový zákon" budete pokladaný za človeka s "normalizačnými boľševickými praktikami, ktorý chce umlčať opozičný názor.

Tie nicky (ako anonym či pseudonym) slúžia i na to, aby osoba vyjadrovala svoj názor neoficiálne ako súkromná osoba. Na rozdiel od osoby "Alexander Riabov" (v minulosti sa to kritizovalo i u Ondreja Danadu),

keď sa podpisuje s menom, priezviskom a funkciou (navyše bez vety - upozornenia, že tento názor nemusí reprezentovať oficiálny názor SŠZ, resp. VV SŠZ).

A.R. potom tu v tomto vlákne píše ako čo - ako šachista (súkromná fyzická osoba), ako organizátor (predseda klubu), ako člen VV krajského zväzu, člen VV SSŽ (pre legislatívne a marketingové záležitosti), člen konferencie

predseda implementačnej komisie alebo ako ...? Je mi ľúto ak neviete pochopiť ten rozdiel.

Keďže ani predseda ani člen Výkonného výboru NR KŠZ neodpovedal na legitímne otázky členov znova sa pýtam (-e).

V akej výške je schválená (prípadne plánovaná) dotácia na konkrétne podujatie - letný amatérsky FIDE turnaj v Topoľčanoch a či výška

závisí alebo nezávisí od pridelenia štatútu MSR amatérov.
A ako ste zamedzili konflikt záujmov? Nekrúťte sa ako had, ale chlapsky rovno odpovedajte - toľko a toľko (ako štatutár kraja).

Alebo sa potom nehrajte na "pána transparentného" (pamätáme sa na vaše výroky spred volebnej konferencie 2015 v Ružomberku).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Stefan Blaho Št Mar 16, 2017 12:17 pm

P. Chripko,

nie som osoba vystupujuca pod nickom "Stefan Blaho". Nehanbim sa otvorene priznat, ze som fyzicka osoba - Stefan Blaho.
To vase slovickarenie ohladom nickov atd. ma vobec nezaujima.

re: dotacia na FIDE turnaj v Topolcanoch

Myslim, ze vsetci okrem vas to pochopili - tak vam to napisem po lopatisticky:
NIE JE PRIDELENA dotacia na FIDE turnaj v Topolcanoch. Snad to uz pochopite....

A skuste si uz konecne zapamatat, ze neexistuje NR KŠZ, ale existuje iba ŠZNK (Šachový zväz Nitrianskeho kraja).

s pozdravom

Stefan Blaho
predseda SZNK

predseda SZNK
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Založený: Pi Apr 03, 2015 10:21 am

Odoslaťod LuboChess Št Mar 16, 2017 1:59 pm

Nick "Stefan Blaho" (bez verifikácie či to píše Štefan Blaho)

Ak by ste pozorne čítali tak som písal:

"predsedovi krajského šachového zväzu (Šachového zväzu Nitrianskeho kraja)"

čiže Váš plný oficiálny názov občianskeho združenia Šachový zväz Nitrianskeho kraja" tak čo sa tu sťažujete

+ súčasne ste krajský šachový zväz (aspoň tak to chápu zas stanovy SŠZ).

Ak máte NR kraji ešte iný KŠZ tak beriem späť - len neviem prečo potom obsadzujete konferenciu i Radu vašimi zástupcami.

A keď chcete slovičkáriť v rodnom liste i občianskom preukaze predpokladám, že máte krstné meno "Štefan" nie nemecké "Stefan".

OK beriem, že ste ešte nič neschválili. Ak by ste pozorne čítali moja otázka však znela (ak to ešte nie je schválené) aká je plánovaná (ktorú schvaľujete).

Predpokladám, že to máte naplánované v návrhu rozpočtu na rok 2017, ktorý idete schvaľovať (prípadne to VV pre krajskú konferenciu už navrhol).

Ak to nemáte ani len naplánované tak čo idete v rozpočte schvaľovať, resp. ak nemáte žiadne uznesenie VV KŠZ ani len o spolupráci

tak prečo organizátor zneužíva meno (parazituje) na Šachovom zväze Nitrianskeho kraja, ktorý spolu s mestom Topoľčany uvádza v propozíciách

http://chess.sk/files/turnaje/FIDEOpenamaterov2017.pdf

Potom nech tu nikto nekričí, že si niekto dovolil niečo nazvať neoficiálne MSR amatérov (však i Majstrovstvá Európskej únie máme v poslednej dobe "oficiálnejšie" a "menej oficiálne" napr. ČR vs. AUT Mureck)
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Št Mar 16, 2017 2:13 pm

P.S. A čakám, že sa ospravedlníte členom SŠZ za tzv. "náhubkový zákon" UR 41/2015 z vašej gescie, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani ten najtvrdší kovaný bolševik - normalizátor.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Št Mar 16, 2017 2:40 pm

Ešte malá pripomienka organizačnému výboru turnaja v Topoľčanoch

http://chess.sk/files/turnaje/FIDEOpenamaterov2017.pdf

Vyhlasovateľ: Slovenský šachový zväz :?: :?: :?: :?: (snáď obyčajný FIDE turnaj nevyhlasuje SŠZ to malo byť rovnako odmazané)

Usporiadateľ: Topoľčiansky šachový klub :?: :?: :?: :?: :?:

(už som tu písal §§ 3, 10, 12 zákona č. 1/2014 Z.z. v platnom znení to nie je usporiadateľ, ale organizátor, usporiadateľ musí byť konkrétna fyzická osoba)

Ďakovať za upozornenie chýb v propozíciách mi nemusíte.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Stefan Blaho Pi Mar 17, 2017 11:07 pm

P. Chripko,

s vami je tazka komunikacia (uz som pochopil preco Igor Gazik napisal, ze mate svojsku logiku...),
pretoze si prekrutite vety a slova ako vam vyhovuju . Tak este raz skusim byt trpezlivy (myslim, ze uz naposledy).

Re: ŠZNK vs NR KŠZ
Nepoucujte o nazve krajskeho zvazu, ked si ani po sebe neviete pozorne precitat, co ste vlastne napisali (k tomuto smerovala moja poznamka, nie staznost):

od LuboChess Št Mar 16, 2017 2:59 pm:
Keďže ani predseda ani člen Výkonného výboru NR KŠZ neodpovedal na legitímne otázky členov znova sa pýtam (-e).

Slepej ulicke ohladom mena „Stefan“ alebo „Štefan“ ste rozumeli asi iba vy. Bolo predsa jasne, ze
cela moja komunikacia bola bez diakritiky....

Re: rozpocet (tiez posledny pokus...)

Predpokladám, že to máte naplánované v návrhu rozpočtu na rok 2017, ktorý idete schvaľovať (prípadne to VV pre krajskú konferenciu už navrhol).

Ak to nemáte ani len naplánované tak čo idete v rozpočte schvaľovať, resp. ak nemáte žiadne uznesenie VV KŠZ ani len o spolupráci.

- nepredpokladajte, ked tvorbe rozpoctu SZNK vobec nerozumiete. Ked uz ste tak pozorne „studovali“ rozpocet SZNK 2016, tak ste tam asi objavili polozku „Turnaje“. V tejto polozke sa odhadne a stanovi limit pre dany rok na podporu turnajov v ramci kraja. VV SZNK nemusi v momente tvorby rozpoctu presne vediet na ake turnaje prispeje (nemusi mat predsa informacie ake turnaje sa budu organizovat v danom roku a ktory organizator poziada o pridelenie dotacie).
- vo svojom prispevku som napisal, ze rozpocet na r.2017 je vo faze schvalovania. Mal som, samozrejme, na mysli, ze sa zatial neuskutocnilo odhlasovanie celkoveho rozpoctu s celou jeho strukturou prijmov a vydavkov.
Naozaj netusim ako si z tohto Sherlock Holmes Chripko vydedukoval, ze ideme schvalovat nenaplanovany prispevok pre Topolcany (to bude asi ta povestna Chripkovska logika...).

A nerozumiem tomu, preco sa „montujete“ do toho, ci organizator uviedol v propoziciach spolupracu so SZNK alebo nie. Ste predstavitel SZNK? Nie ste. Nemyslim si, ze organizator tymto nejakym sposobom zneuziva meno SZNK. Ak s tym bude mat VV SZNK nejaky problem, tak si to vyriesime s organizatorom (a myslim to vseobecne, nie konkretne) vlastnou cestou a nepotrebujem k tomu Chripka ani nikoho ineho.

s pozdravom
Stefan Blaho
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Založený: Pi Apr 03, 2015 10:21 am

Odoslaťod LuboChess Pi Mar 17, 2017 11:25 pm

Nick Stefan Blaho po schválení rozpočtu najneskôr však do štartu turnaja v Topoľčanoch sa budeme pýtať znova - verím že sa už nebude vykrúcat ani zahmlievať. Sú tam totiž peniaze členov a daňových poplatníkov - nie Vaše súkromné peniaze p. Blaho. Zapamätajte si to.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Jozef So Mar 18, 2017 8:31 am

Páni o čom sa tu vlastne handrkujete. Vystúpilo to x ľudí a medzi nimi aj 4 (štyria) členovia SŠZ , všetko bývalí alebo terajší členovia VV, ktorí majú vysokoškolské právnické vzdelanie (úmyselne nepoužívam slovo právnici ). Toto handrkovanie sa zvrhlo v nechutné napádanie sa a pôvodná téme ustúpila do úzadia. Skúste sa k nej vrátiť a vysvetlite základné pojmy a rozdiely medzi nimi. Čo znamená v šachu pojem "majstrovstvo " ? Čo v šachu znamená pojem "amatér"? Urobte to - pomôžete veci.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod norbertsnv Pi Mar 24, 2017 9:41 am

Saša, nie žeby som si myslel že ten konkurz vyhrá iný turnaj než Topoľčany, ale nemohol si s opätovným premenovaním turnaja počkať na zverejnenie výsledkov konkurzu?
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod LuboChess Pi Mar 24, 2017 10:39 am

A nechápem kde sa ponáhľali s per rollam hlasovaním keď už zajtra majú VV, kde o tom mohli hlasovať fyzicky (navyše i per rollam hlasovanie sa verifikuje do zápisnice na fyzickom VV).

Len dúfam, že nehlasovali tak, že 1 hlas za 8 ľudí nehlasovalo, a že je to väčšina podľa ich chybného výkladu Rokovacieho poriadku VV.

Som rád, že si Saša zobral k srdcu a uznal, že pojmy "usporiadateľ/organizátor mal opačne (v rozpore so zákonom č. 1/2014 Z.z.) - viď môj vyšší príspevok zo 16 marca o 2:40 p.m. (teraz to už premenoval v časti Topoľčiansky šachový klub tak ako to má byť).

http://chess.sk/files/turnaje/Majstrovs ... 170313.pdf

Všetkým ktorým záleží na spravodlivosti, férovosti a transparentnosti ešte nezúfajte pred pár dňami

dostala Kontrolná komisia SŠZ podnet na nezákonnosť opakovaného konkurzu v rozpore so zákonom č. 1/2014 Z.z. + diskriminačné, obmedzujúce kritéria (potvrdili prijatie a budú sa tým zaoberať).

Dúfam, že to KK napraví a zruší aj tento "okatý konkurz", podobne ako v tom prvom prípade.

Malá lekcia pre VV nezaškodí aspoň sa naučia robiť do budúcna poriadne konkurzy v súlade s predpismi.
Obrázok používateľa
LuboChess

Predchádzajúca

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.