MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

čo, kedy, kde, ...

MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

Odoslaťod rastík Št Jan 05, 2017 9:51 pm

http://www.fide.com/images/stories/NEWS_2016/FIDE_News/WACC/World_Amateur_Chess_Championship_2017_Regulations.pdf

FIDE po novom uznala za oprávnených hráčov, ktorí v posledných 5 rokoch neprekročili rating 2300
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Re: MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

Odoslaťod milando Ut Jan 10, 2017 1:45 pm

Zaujímavý turnaj a aj termín mi vyhovuje. Len je to dosť ďaleko Banská Bystrica - Spoleto 1311km. Letecké spojenie do blízkej Purugie je zlé. Ak by sa našli dobrí parťáci, tak by som išiel - môžem ísť autom.
milando

Založený: Št Apr 10, 2008 12:39 pm

Odoslaťod chessigi007 St Jan 11, 2017 7:47 pm

Zaujímavý turnaj aj pre mňa, je to open ? alebo je nutné sa prihlásiť cez zväz ?
Taktiež nie je problém ísť autom, som z BA.
chessigi007

Založený: Ut Jan 10, 2017 6:22 pm

Odoslaťod Vlado Cebo Št Jan 12, 2017 11:39 am

Milando, prečo hľadáte zlé letecké spojenia do Perugie, keď existujú dobré do Ríma + hodinka vlakom do Spoleta.
Chessigi007: Tiež by som očakával vyjadrenie sa zväzu k vete: "FIDE´s entry fee of 30.00 euros to be paid through the players´s National Federations". Nedorozumeniam treba predchádzať.
K tomu by mala slúžiť táto stránka a nie len k haštereniu.
Vlado Cebo

Založený: St Apr 20, 2011 9:46 am

Odoslaťod Saša Riabov So Jan 14, 2017 1:52 am

Dobrý deň pán Cebo,

všimol som si Vašu žiadosť o vyjadrenie sa k danému ustanoveniu. V prípade potreby takejto prenesenej úhrady jednoducho kontaktujete sekretariát, ktorý uskutočňuje platby zo zväzového účtu. V tomto prípade predpokladám, že Vám sekretariát navrhne postup zaslania tohto poplatku na zväzový účet aj s údajmi osoby, za ktorú sa vklad bude FIDE uhrádzať a tieto prostriedky budú následne uhradené v zmysle propozícii zväzom v prospech FIDE.

Viac informácií získate kontaktovaním sekretariátu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod chessigi007 So Jan 14, 2017 8:38 am

Saša, ďakujem za odpoveď. Myslím si však , že pre takéto TOP podujatie pre šachistov amatérov ( čo je nás drvivá väčšina ) by bolo vhodné zo strany SŠZ to viac spopularizovať a nie len suché konštatovanie "kontaktujte sekretariát" . Urobiť krátky odkaz na titulnú stránku + podmienky platby cez zväz v pdf-ku ... bolo by to jednoduché a účinné.

PS1: Ešte jedna pripomienka k obsahu http://www.chess.sk - chýba mi tam viacej informácií o pripravovaných akciách (nielen výsledky zo skončených turnajoch ) - ako je napríklad aj tento turnaj , šachisti sa radi zúčastnia turnajov ale musia o nich vedieť a myslím si že to patrí k spopularizovaniu šachu, čo je zas Vašou úlohou.

Ďakujem a prajem pekný víkend.
chessigi007

Založený: Ut Jan 10, 2017 6:22 pm

Odoslaťod Saša Riabov So Jan 14, 2017 12:53 pm

Informovanie o možnosti účasti na turnaji spadajú viac pod záujem organizátora. Keď sa tento na zväz ani len neobráti, že niečo organizuje a pozýva naň týmto príspevkom, tak ťažko dávať toto bremeno niekomu inému, kto by sám vyhľadával podujatia a informoval o možnosti zúčastniť sa na nich miesto samotného organizátora.

V tomto konkrétnom prípade nemám informáciu, že by sa organizátor obrátil na zväz. Sám som netušil, že sa také niečo vôbec pripravuje - tu ale zlyhanie vidím na strane organizátora. V prvom rade je to záujem organizátora propagovať svoju akciu - aspoň v zmysle informovania zväzu - a túto činnosť nemôžeme za neho z kapacitných dôvodov nahrádzať.

Obdobným spôsobom pracuje zväz aj pri informovaní o našich podujatí v médiách, kde si veľmi dobre uvedomujeme, že bez nášho aktívneho pričinenia sa o šachu bude inak písať v súčasnej dobe minimálne. A nemôžeme sa teraz hnevať na redaktorov, a to ani športových, že o našich podujatiach neinformujú, ak pre nich my sami nezabezpečíme potrebný podklad na jednoduché prevzatie informácie.
Obrázok
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod rastík Pi Jan 20, 2017 9:22 pm

Saša, myslím, že aspoň informácie o oficiálnych akciách FIDE, aj keď ich ona sama neposiela, mal by sekretariát sledovať. Ja sám sa na tieto majstrovstvá narazil náhodou, keď som klikol akurát na stránku http://www.fide.com, sekretár by mal na ňu klikať každodenne :roll:

Invitation

This is the official invitation to all national chess federations of FIDE to participate in the World Amateur Chess Championships for men and women with a FIDE rating under 2300.
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod Vlado Cebo Ut Apr 11, 2017 7:36 am

Ďakujem Bystríkovi za krátke info z Majstrovstiev sveta amatérov 2017 (MSA). Malá nepresnosť. Priamo v propozíciách bolo uvedené, že hráči, ktorí mali rok pred konaním MSA ELO prekračujúce hranicu kategorizácie mali povinnosť hrať túto vyššiu kategóriu. To bol prípad Janása i mňa (v máji 2016 som mal ELO 1718). Osobne som zrkadlil amatérske výkony v sezóne, ale všetkým záujemcom šachu môžem odporučiť takéto podujatie. Nezabudnuteľné zážitky.
Vlado Cebo

Založený: St Apr 20, 2011 9:46 am

Odoslaťod Jozef Ut Apr 11, 2017 8:11 am

Web FIDE má stránku "kalendár ". Sú tam uvedené už viac ako rok dopredu najväčšie podujatia FIDE , ale aj napr. ECU. Postupne sa tam dopĺňajú miesta podujatia a neskôr aj propozície. Že to nesledujú všetci členovia to beriem, ale že to nesleduje VV, tak to je smutno prekvapujúce. To čo píše pán Riabov na ospravedlnenie VV je však až trápne. Robiť urazených a trucovať lebo neprišla pozvánka na VV SŠZ to je skutočne zaujímave a príliš povýšenecké. Pripomína mi to mravca, ktorý ide spolu so slonom po moste a hovorí "ale dupoceme"....
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.