MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

čo, kedy, kde, ...

MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

Odoslaťod rastík Št Jan 05, 2017 9:51 pm

http://www.fide.com/images/stories/NEWS_2016/FIDE_News/WACC/World_Amateur_Chess_Championship_2017_Regulations.pdf

FIDE po novom uznala za oprávnených hráčov, ktorí v posledných 5 rokoch neprekročili rating 2300
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Re: MS amatérov 2017, Spoleto - Taliansko

Odoslaťod milando Ut Jan 10, 2017 1:45 pm

Zaujímavý turnaj a aj termín mi vyhovuje. Len je to dosť ďaleko Banská Bystrica - Spoleto 1311km. Letecké spojenie do blízkej Purugie je zlé. Ak by sa našli dobrí parťáci, tak by som išiel - môžem ísť autom.
milando

Založený: Št Apr 10, 2008 12:39 pm

Odoslaťod chessigi007 St Jan 11, 2017 7:47 pm

Zaujímavý turnaj aj pre mňa, je to open ? alebo je nutné sa prihlásiť cez zväz ?
Taktiež nie je problém ísť autom, som z BA.
chessigi007

Založený: Ut Jan 10, 2017 6:22 pm

Odoslaťod Vlado Cebo Št Jan 12, 2017 11:39 am

Milando, prečo hľadáte zlé letecké spojenia do Perugie, keď existujú dobré do Ríma + hodinka vlakom do Spoleta.
Chessigi007: Tiež by som očakával vyjadrenie sa zväzu k vete: "FIDE´s entry fee of 30.00 euros to be paid through the players´s National Federations". Nedorozumeniam treba predchádzať.
K tomu by mala slúžiť táto stránka a nie len k haštereniu.
Vlado Cebo

Založený: St Apr 20, 2011 9:46 am

Odoslaťod Saša Riabov So Jan 14, 2017 1:52 am

Dobrý deň pán Cebo,

všimol som si Vašu žiadosť o vyjadrenie sa k danému ustanoveniu. V prípade potreby takejto prenesenej úhrady jednoducho kontaktujete sekretariát, ktorý uskutočňuje platby zo zväzového účtu. V tomto prípade predpokladám, že Vám sekretariát navrhne postup zaslania tohto poplatku na zväzový účet aj s údajmi osoby, za ktorú sa vklad bude FIDE uhrádzať a tieto prostriedky budú následne uhradené v zmysle propozícii zväzom v prospech FIDE.

Viac informácií získate kontaktovaním sekretariátu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod chessigi007 So Jan 14, 2017 8:38 am

Saša, ďakujem za odpoveď. Myslím si však , že pre takéto TOP podujatie pre šachistov amatérov ( čo je nás drvivá väčšina ) by bolo vhodné zo strany SŠZ to viac spopularizovať a nie len suché konštatovanie "kontaktujte sekretariát" . Urobiť krátky odkaz na titulnú stránku + podmienky platby cez zväz v pdf-ku ... bolo by to jednoduché a účinné.

PS1: Ešte jedna pripomienka k obsahu http://www.chess.sk - chýba mi tam viacej informácií o pripravovaných akciách (nielen výsledky zo skončených turnajoch ) - ako je napríklad aj tento turnaj , šachisti sa radi zúčastnia turnajov ale musia o nich vedieť a myslím si že to patrí k spopularizovaniu šachu, čo je zas Vašou úlohou.

Ďakujem a prajem pekný víkend.
chessigi007

Založený: Ut Jan 10, 2017 6:22 pm

Odoslaťod Saša Riabov So Jan 14, 2017 12:53 pm

Informovanie o možnosti účasti na turnaji spadajú viac pod záujem organizátora. Keď sa tento na zväz ani len neobráti, že niečo organizuje a pozýva naň týmto príspevkom, tak ťažko dávať toto bremeno niekomu inému, kto by sám vyhľadával podujatia a informoval o možnosti zúčastniť sa na nich miesto samotného organizátora.

V tomto konkrétnom prípade nemám informáciu, že by sa organizátor obrátil na zväz. Sám som netušil, že sa také niečo vôbec pripravuje - tu ale zlyhanie vidím na strane organizátora. V prvom rade je to záujem organizátora propagovať svoju akciu - aspoň v zmysle informovania zväzu - a túto činnosť nemôžeme za neho z kapacitných dôvodov nahrádzať.

Obdobným spôsobom pracuje zväz aj pri informovaní o našich podujatí v médiách, kde si veľmi dobre uvedomujeme, že bez nášho aktívneho pričinenia sa o šachu bude inak písať v súčasnej dobe minimálne. A nemôžeme sa teraz hnevať na redaktorov, a to ani športových, že o našich podujatiach neinformujú, ak pre nich my sami nezabezpečíme potrebný podklad na jednoduché prevzatie informácie.
Obrázok
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod rastík Pi Jan 20, 2017 9:22 pm

Saša, myslím, že aspoň informácie o oficiálnych akciách FIDE, aj keď ich ona sama neposiela, mal by sekretariát sledovať. Ja sám sa na tieto majstrovstvá narazil náhodou, keď som klikol akurát na stránku http://www.fide.com, sekretár by mal na ňu klikať každodenne :roll:

Invitation

This is the official invitation to all national chess federations of FIDE to participate in the World Amateur Chess Championships for men and women with a FIDE rating under 2300.
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Naspäť na Turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.