Propagácia šachu

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Propagácia šachu

Odoslaťod pytlik St Apr 28, 2010 6:46 am

to Lubo - len som si spomenul na jednu poznámku k propágacii :D Bronzovou medaili získal pro Slovensko velmistr Gennadij Timoščenko, který působí také v naší nejvyšší soutěži. Ale ani Slovensko z Timoščenkova úspěchu nijak nejásá. Na oficiálním webu Slovenského šachového svazu není o celém mistrovství Evropy ani zmínka...Václav Pech
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Re: GPX šachovej mládeže...

Odoslaťod pytlik St Apr 28, 2010 6:47 am

PS. sorry zabudol som uviesť zdroj -Šachový týdeník 16/2010
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod jogo St Apr 28, 2010 7:05 am

pytlik: vystizne. Tiez som si spomenul na tu nasu krasnu propagaciu ktora tu bola prezidentom omielana a za ktoru je prave Lubo zodpovedny....
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod miror St Apr 28, 2010 7:06 am

pytlik: njn, sice som to chcel pouzit az neskor, ale som rad ze nielen ja citam ten magazin :D
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Jozef St Apr 28, 2010 7:12 am

Pytlík : Lubo určite čaká na uznesenie o poďakovaní riadne odhlasované na VV :D
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess St Apr 28, 2010 5:09 pm

Pár mojich reakcií -
Ad Mirec - vo väčšine vecí máme obdobný názor na vec, ale páčil sa mi to principiálny postoj pri dodržiavaní pravidiel napr. tu http://web.c7c5.com/?pgid=comments (za čo Ťa chválim, že si nepodľahol tlakom), preto i ja som principiálny čo sa týka hlasovaní (a to je jedno v akom orgáne, ale matematika o väčšine a právomociach je každému jasná)
Čiže z môjho pohľadu Martin neschválila Komisia GPX, ale VV na odporúčanie (predsedu) komisie GPX. (a keďže všetci traja kandidáti vzhďadom na ich doterajší organizátorsky potencionál s mládežníckymi turnajmi), bez ohľadu na to koho by ste odporúčili, nebol by problém s jeho "posvetením"
Dám príklad, inak by rozpočet SŠZ neschválila Rada SŠZ na návrh VV SŠZ, ale stačilo by schválenie vo VV SŠZ a to ešte pomerom 2 za návrh A rozpočtu, 1 za návrh B rozpočtu, 1 proti, 5 by sa zdržali. Sám musíš uznať, že rozpočet bez schválenia vo VV min. 5 členmi (nadpolovičnou väčšinou) z 9 prítomných a následne schválený Radou SŠZ (opäť minimálne 9 členmi, pokiaľ by bolo všetkých 16 členov fyzicky prítomných) by neplatil :!: (V komisii GPX máte i p. Danku Vanekovú - členku Rady SŠZ môže Ti to vysvetliť).

K informatikom ÚGKK - to je krásna paralela so SŠZ
Kým bol katasterportal.sk platená služba fungoval bez problémov, od kedy je zadarmo (prístupný všetkým - čo je dobre), každú chvíľu nejde pre preťaženosť a nejaké údržby počas pracovnej doby. To isté web SŠZ (ak by bol platený, prípadne mal si tam plateného webmastra, tak by fungoval inak).
Takto je zadarmo, bez oficiálneho webmastra, tak funguje ako ten katasterportal.sk (hoci môžem argumentovať, že platím štátu dane, ako Ty môžeš argumentovať, že platíš zväzu členské, žiaľ objem týchto súm evidentne ani v jednom prípade nie je postačujúci na nejaké komfortnejšie služby.

A k tym cisárom ap., buď rád, že sa tu nediskutuje len o šachu, ale šachový národ sa i touto formou vzdeláva hlbšie v celospoločenských vedách.
K tomu Anandovi a Timošcenkovi - info máte na http://www.sachovespravy.eu , ktoré vydáva člen VV Peter Mego a sú vlastne takou predĺženou rukou webovej stránky SŠZ pre informácie komerčnejšieho rázu (mimo suchých zväzových dokumentov)a nakoniec tieto informácie odzneli i na tomto fóre, ktoré je tiež súčasťou http://www.chess.sk

Len pre Vašu informáciu ako to je vlastne z vkladaním článkov (heslo na admin chess má viacero ľudí i mimo VV, neviem presné čísla, ale možno okolo 20 ľudí
napr. i z GPX min. Rasťák, resp., že sa dá napísať pod hocijakým menom, t.j. i napr. moje nejaké quasi články vkladal niekto iný, keďže do februára, t.r. nový členovia ani nemali/nevedeli heslo na stránku admina pre chess.sk, alebo naopak i ja môžme vložiť teraz link na Anand - Topalov a napísať autor článku Miro Roháček. Osobne za mňa na toto fórum píšem (až príliš často) ale na chess.sk (okrem môjho záväzku členom VV pri dávaní hesla, že nebudem spamovať hlavnú zväzovú stránku) mám ho len na to, aby som nemusel otravovať svojích kolegov (zväčša Karola, Peťa Mega), keď si chcem pridať nejaký oznam, dokument výsotne z moje činnosti. Na druhej strane i pri vkladaní článku (akože sám) i tak som musel otravovať M. Dobrotku (lebo článok bol síce pridaný, ale nezobrazil sa na klasickej stránke), kým sme za Martinovej asistencie nevychytali muchy, ktoré nie sú ani v manuály na pridávanie článkov (od poradového číslovania článkov alebo napr. nezaškrtnúť súčasne archivovať článok, hoci logika veci hovorí, že ak chcem aby to ostalo i do budúcnosti, tak to tam dám).
Čiže moje resumé je takéto, vďaka i za túto stránku (ten človeka čo to vyrobil to tiež urobil za vatikánsku menu), ale kým to nebude komfortnejšie pre userov (stačí možnosť enteru a priameho editovania pri potvrdzovaní, že chcem aby sa článok zobrazil) je táto stránku mimo môjho periféria (na zložitejšie veci nevhodná, i preto je taký chaos v radení a štruktúre článkov), žial nie som informatik ani webmaster, aby som to vedel zmeniť.

Ja takisto čo sa týka právnych vecí SŠZ by som ako paušálneho klienta nechcel (veľa práce za málo muziky, proste s takým klientom by bolo len viac oštary a časovo by nevyšlo na iné veci na úkor iných klientov), ale ako člen VV nemám problém pro bono, i celkom ma to baví i cez pracovnú dobu i teraz i do budúcna obehávať súdy, polície (nielen zo starých káuz) ale i do budúcna ak by nás niekto žaloval (ako sa niektorí vyhrážajú), prípadne ak by niečo bolo potrebné napísať. To isté by som, ale čakal ak by sa z 5000 členskej základe našli informatici (nie je ich málo - mimo Joga a Ondra, ktorí už pre zväz robia veci napr. GPX stránku alebo forum.chess.sk), ktorí by boli ochotní web SŠZ riadne zreparovať a spravovať. Proste ak nie je ochota ani zadarmo ani za odmenu (symbolickú), tak si musíte vystačiť s tým, čo je. Ale zas vyhovárať sa, že nie sú informácie je scestné, sú len treba vedieť, kde hľadať. Ak nie sú na chess.sk, sú na Megovej stránke alebo na novoborskom alebo na ......Nakoniec je i proti novinárskej etike dávať ten istý článok duplicitne na rôzne stránky, či do rôznych novín.

Samozrejme ak už i stránka bude fungovať, dobrovoľne sa na funkciu webmastra hlásiť nebudem (je to trochu mimo môjho oboru) a práve som si rátal
napr. minulý týždeň, že na to, že je šach len koníčkom už ním neúnosne zabíjam veľa času, (napr. pondelok či stredu písať nejakú správu pre Radu BŠZ a doplniť nejaké zápisnice, štvrtok na Slovane s Holanďanmi partička, piatok do neskorej noci zasadnutie rady BŠZ + príprava na SOV, sobota celý deň valné zhromaždenie SOV - len pre Ondra neboj lobujem i za zmenu štatútu COP, aby aj šach preradili, nedeľa akcia MENJU (ešte, že i premitali filmy inak by som ozaj šiel s frajerkou radšej na nejakú výstavu kvetov v Inchebe, než nejaký šach), a popri tom koršachové partie a maily V SŠZ, máj opäť všetky víkendy zabité - prvý víkend Open Slovan, druhý víkend VV SŠZ, štvrtý víkend spoločné 2-dňové zasadnutie ŠTK a rozhodcovskej komisie, tretí a piatý víkend zabitý nešachovo seminármi LLM, po víkendoch opäť v práci, pozerám, že na VV došlo nejaké odvolanie voči rozhodcovskej komisii, zas bude niečo potrebné písať atď., (pozor nesťažujem sa, zatiaľ je to ešte fajn, takto to majú i ostatní kolegovia z VV). Len upozorňujem, že viac si naberať nieže nebudem, ale možno i budem redukovať - 5 dni v práci, 1 deň šach, 1 deň voľna. A úplne mi je jedno, či nejaký človek neviem, že sa nehrá zápas Anand- Topalov lebo na zväzovej stránke to nie je. Ak nie je debilko nájde si to na x-iných stránkach. A zopakujem nebudem písať ani články do Nového Času, tak ako som napísal minule
(za tým si stojím i keby ma mala Rada SŠZ vylúčiť z VV) alebo Konferencia zo SŠZ (hneď na druhý deň sa prihlásim u federácie San Marína), jednoducho pánom svojho času som ja nie nejaký "havkáči, (pekným Martinovým termínom) a môžte sa postaviť i na hlavu.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod jogo St Apr 28, 2010 5:34 pm

Kto nechce citat ten strasne dlhy prispevok tak kratky preklad:

- splieta tam kataster. Ze odkedy je zadarmo nefunguje dobre.
[moj nazor: Co je nezmysel, on nikdy nefungoval dobre. Fungoval len lepsie ako ine statne sluzby ale aj tak je odflaknuty za tie peniaze. A nefunguje zadarmo, len nema priame prijmy od uzivatelov, co je rozdiel]
- nieco v skratke preco nerobi prezentaciu sachu na http://www.chess.sk. Ze megova stranka (co je sukromna mimozvazova stranka) je podla neho takmer oficialna stranka tiez. Dalej nevie vkladat na chess.sk a kladie vinu napr. aj Rastakovi ze to nespravil (napriek tomu ze nema na starosti prezentaciu sachu oproti Lubovi).
- dalej sa stazuje na to ako je stranka chess.sk naprogramovana.
[moj nazor: Za to vazne asi nemoze ale ak viacero ludi tam vie vkladat prispevky, v tom to nebude]
- ze nestiha vobec nic
[moj nazor: a? naco si tolko nalozil? Do VV presne koli tomu som nesiel ani Mirec a v pripade zeby som dostal ponuku ani ja. Mal by si najst nahradnika ktory za neho tu propagaciu bude robit. No je hamba ze doteraz ziadna propagacia nie je napriek tomu ze to bola Hubova priorita a lubo sa dal ako zodpovedny na tu oblast]
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Rasto Diviak St Apr 28, 2010 6:23 pm

Lubo: a to je koho chyba ze si si za takmer rok co si vo VV nevypytal prihlasovacie meno a heslo na chess.sk?
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod LuboChess St Apr 28, 2010 6:29 pm

Jogo nedementuj chybne moje myšlienky - ak by si bol vo VV (čo ako vravíš nemáš záujem) mohol by si si realizovať Tvoje predstavy,
takto si žiaľ môžeš len "havkať", čo sa týka Mira áno mal možnosť byť i vo VV SŠZ i v Rade BŠZ ak by si chcel realizovať svoje predstavy, na druhej strane doplatilo by na to KŠN, GPX i ďalšie veci, človek sa nerozpoltí.

Takisto som písal, že ma to (zatiaľ) baví, ale určite si už by som nebral na seba viac vecí ako webmastra (tak ako Ty píšeš na to by už nebol čas). Rasťáka sem nepleť, nikto nepísal, že to mal pridávať.

Príspevky samozrejme vkladať viem, keď sa skončí zápas o MS vložím, že novým majstrom sveta sa stal Topalov (a autor Tvoje meno ak súhlasíš). Ber si to ako cceš popularizácia nerovná sa webmaster (a kľudne si to vykladaj ako popularizovanie legislatívy) ;)
P.S. Rasto heslo mi nechýbalo ani mi nechýba
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod jogo St Apr 28, 2010 6:31 pm

LuboChess: moje meno nepouzivaj tam kde nepatri. Ja nemam na starosti propagaciu. Za svoje zbabranie propagacie sa podpisuj sam. Hovoris ze heslo mas a vkladat prispevky vies. Tak akeho webmastra tu splietas. Timoscenko dosiahol neuveritelny vysledok pre slovensko a SSZ sa tvari ze nic sa nestalo!
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.