Zmluvy, objednavky, faktury - ich zverejnovanie

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Zmluvy, objednavky, faktury - ich zverejnovanie

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Sep 16, 2018 12:52 pm

Zmluvy, objednavky a faktury SSZ - ich zverejnovanie na web stranke Chess.sk , za ucelom naplnenia zakona o slobodnom pristupe obcanov k informaciam.

Zmluvy :

Na web stranke Chess.sk je zverejnena Mandatna zmluva z 29.6.2018 .
https://www.chess.sk/files/zmluvy/10__M ... System.pdf

Bola uzatvorena 29.6.2018 medzi SSZ , podpisana jeho prezidentom Mgr.Gregorom a firmou InfoSystem Management s.r.o. , predmetom zmluvy je zabezpecovanie cinnosti spojenej s riadenim sekretariatu, platnost zmluvy do 30.6.2021, SSZ za tuto cinnost mesacne fakturuje firme InfoSystem Management s.r.o. sumu
1650 eur vzdy k 15.temu v mesiaci.

1. Zmluva bola uzavreta medzi SSZ a firmou Infosystem Management s.r.o. bez udania sidla tejto firmy. Moze SSZ uzatvarat zmluvy medzi firmami bez toho, aby sa v zmluve zverejnilo sidlo firmy? Tato zmluva je uzavreta medzi SSZ a firmou s anonymnym sidlo, podla mna je neplatna.

2.Tlacove centrum SSZ zverejnilo 17.7.2018 na webe Chess.sk nasledovnu informaciu:

Nový výkonný výbor SŠZ zasadal týždeň po konferencii v Tatralandii, kde si členovia rozdelili zodpovednosti za oblasti vo zväze a stanovili si ciele pre najbližšie 3 roky.

Prvým viceprezidentom SŠZ je Karol Pekár, za druhého viceprezidenta menoval VV SŠZ Evu Repkovú.

Rozdelili sa aj zodpovednosti za oblasti riadenia v SŠZ:

Marek Zelnický – vedenie ekonomicko –hospodárskej činnosti

Zdenek Gregor - legislatívna oblasť, práca s mládežou, ženami a seniormi

Peter Paleček - trénersko – metodická oblasť, reprezentácia

Vladimír Szűcs - organizačná činnosť, matrika

Karol Pekár – klasifikácia, rozhodovanie

Monika Motyčáková – vypracovanie projektov

Eva Repková - medzinárodné vzťahy

Michal Vrba - komunikácia s verejnosťou

Na zabezpečenie operatívnej činnosti VV menoval profesionálny sekretariát zväzu v zložení Vladimír Szűcs, Renáta Szűcsová na obdobie od 01.07.2018 - 30.06.2021. Sídlo sekretariátu bude Bernolákovo námestie 25, 940 01 Nové Zámky.

Podla tejto informacie su sa cinnosti spojene s riadenim sekretariatu zodpovedni:

a/ clen noveho VV Vladimir Szucs - organizacna cinnost a matrika
b/ profesionalny sekretariat zvazu, ktory menoval VV , v zlozeni Vladimir Szucs a Renata Szucsova na obdobie od 1.7.2018 do 30.6. 2021 , pricom sidlo sekretariatu
je Bernolakovo nam. 25, 94001 Nove Zamky
c/ firma InfoSystem Management s.r.o., zastupena konatelom Mgr. Vladimirom Szucsom ( zhoda osob ci nie ?) , so sidlom na Jelenej 13, nezname miesto sidla firmy a nezname PSC miesta sidla firmy ????

1.Podla obsahu naplne cinnosti je tu zjavna TRIPLICITA vykonavania cinnosti - Organizacna cinnost a matrika.
Je vykonavana clenom VV Szucsom, clenmi sektretariatu Szucsom a Szucsovou a firmou InfoSystem .... s neznamym sidlom, konatel Szucs, ktorej sa za celkovu cinnost, vratane organizacnej cinnosti a matriky, fakturuje mesacna suma 1650 eur.

2.Je predpoklad DUPLICITY medzi zvysnymi naplnami cinnosti , zabezpecovanymi sekretariatom Szucs, Szucsova a firmou s neznamym sidlom, konatel Szucs.

3. Kde bolo zverejnene vyberove konania na zabezpecenie tejto cinnosti na zaklade ktoreho InfoSys.. ziskal tuto zakazku? Ako mohla vyberove konanie vyhrat firma , ktorej konatel je zaroven clenom VV SSZ? Alebo je to ina osoba? Ako je mozne, ze duplicitne resp. triplicitne sa vykonava ta ista cinnost, kto ju vobec vykonava? Kolko matrik ma SSZ?

Tolko k zmluvam. Kto viete odpovedat na nezodpovedane otazky, pomozte.

K fakturam a objednavkam neskor.
Alzbeta Kluckova
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 12:06 pm
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Re: Zmluvy, objednavky, faktury - ich zverejnovanie

Odoslaťod yuri Po Sep 17, 2018 2:03 pm

Zdravim

ja sice so sucastnym VV nemam nic, ale pri letmom pohlade na zmluvu mam zato, ze je uzavreta platne. Ze adresa na zmluve nieje uplna je pravda, ale podla mna to je len formalna chyba, kedze jednoznanou identifikaciou zluvnej strany je ICO, ktore je unikatne.

k obsahu zmluvy, v minulosti bolo vykonavanie funkcie sekretariatu riesene cez zivnostenske zmluvy (to bolo komunikovane Hubom, zmluvy som ale nevidel), tuto len zmluvnou stranou nieje Szucs zivnostnik, ale jeho srocka.

vyberove konanie prebehlo v ramci volieb. kandidati sli do volieb s tym, ze tento clovek bude mat nastarosti sekretariat.

ci je vyska primerana, neviem, takto narychlo neviem najst kolko sa platilo sekretariatu roky predtym.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod danielp Po Sep 17, 2018 7:39 pm

- ad chýbajúce sídlo: formálna nuansa, ktorá nerobí zmluvu neplatnou

- ad profesionálny sekretariát: Podľa mňa by bolo vhodnejšie, keby členovia sekretariátu neboli členmi VV.

Veď zodpovednosť za činnosť sekretariátu je ukotvená v mandátnej zmluve a vážnejší argument dávajú samotné stanovy:

§ 17.2 Výkon funkcie v štatutárnom orgáne alebo vo výkonnom orgáne národného športového zväzu alebo takomto
orgáne jeho člena je nezlučiteľný s výkonom funkcie v štatutárnom orgáne alebo vo výkonnom orgáne
dodávateľa tovarov alebo služieb pre SŠZ alebo pre člena SŠZ.
danielp

Založený: Ut Feb 23, 2016 6:45 pm

Odoslaťod Stefan Blaho Št Sep 20, 2018 9:24 am

P. Klučková,

pri všetkej úcte k Vám, očakával by som, že máte aspoň základný prehľad o niektorých veciach, na ktoré sa pýtate. Polovica odpovedí vyplýva zo zápisnice z tohtoročnej Konferencie SŠZ. Z nej vyplýva, že V. Szucs nie je členom VV (členovia VV sú zverejnení aj na stránke http://www.chess.sk). Myslím, že je úplne evidentné, že nejde o žiadnu triplicitu. V. Szucs bol generálnym sekretárom od r. 2015 a pokračuje v tejto funkcii aj pre ďalšie funkčné obdobie na základe rozhodnutia VV SŠZ (v zmysle stanov: §16, odsek 1 na: „Výkonný výbor zriaďuje a prijíma na zabezpečenie operatívnej činnosti profesionálny sekretariát zväzu. Sídlo sekretariátu, ktoré nemusí byť zhodné so sídlom zväzu, schvaľuje výkonný výbor.„ . VV SŠZ sa rozhodol (podobne ako v predošlom období) riešiť tento vzťah mandátnou zmluvou s InfoSystem Management s.r.o.
s dohodnutou mesačnou fakturáciou 1650 eur (keby ste si pozreli verejne dostupný rozpočet, tak by ste zistili, že v období 2015-2018 bola dohodnutá suma
1500 eur mesačne).
A koľko ľudí sa venuje činnostiam súvisiacich so sekretariátom je už na InfoSystem Management s.r.o. (to v princípe SŠZ ani nemusí zaujímať). A už len mimochodom - v ŠSČR pracuje na sekretariáte 5 ľudí (a myslím, že v Česku nemajú žiadny Zákon o športe....). A o financiách, ktoré idú na 5 členný sekretariát ani nehovorím - neporovnateľne vyššie ako u nás.

Pekný deň

s pozdravom
Štefan Blaho
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Založený: Pi Apr 03, 2015 10:21 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Feb 10, 2019 2:05 pm

Dakujem Vam za vsetky pripomienky a odpovede.
Ja som napisala, ze podla mna je zmluva neplatna, ale ja nie som na to kompetentna . Toto je forum, cize priestor k vyjadreniu sa, pokial nechcete zatazit sach kopou zbytocnej administrativy, je to efektivna metoda komunikacie.

Co mam ja k praci Sekretariatu .

Moja dcera za posledne 2 roky reprezentovala druzstvo SR 2 razy:

ME druzstiev do 18 rokov - August 2017
Mitropa Cup - Jun 2018

Po oba razy som jej mala na akciu kupit letenku ja. Ked som poziadala o preddavok, dostala som odpoved - preddavok sa neposkytuje.

Letenku na ME druzstiev som kupovala s velkym predstihom, lebo augostove letenky velmi rychlo stupaju na cene. Zaujimave bolo, ze letenka sa dala preplatit az po skonceni akcie. Ani preddavok, ani preplatenie. Preplatena bola mesiac po skonceni akcie, po tom ako som pisomne urgovala sekretariat o jej preplatenie, po 3 mesiacoch od zakupenia. To som si vtedy myslela , ze je to bezna prax.

Mitropa. Opat ta ista pesnicka, mala som jej kupit letenky. Samozrejme, ta ista odpoved, preddavok sa neposkytuje a preplatene budu po skonceni akcii. Ake vsak bolo moje prekvapenie, ked som si nasla povinne zverejnovanie dokumentov na stranke SSZ, a ostatne deticky uz mali letenky nakupene a zaplatene , este pred akciou. Vsetky do nohy, len Sucikova nie. ( Len tak mimochodom, ich letenky boli viac ako o polovicu drahsie ako nase).

Ozvala som sa na sekretariat, tam ma opat odpoklonkovali s tym, ze po skonceni akcie. Pytam sa preco Ferkova, Sankova a Vrtiakova teraz a ako sa ukazalo za zvazove peniaze a Sucikova po skonceni akcie a za vlastne ?
Lebo Sucikovej to bude preplatene po skonceni akcie a predlozi cestovny prikaz , ze tam bola, tak ako ste to urobili pred rokom v Polsku, pani Kluckova..

Tak som sa obratila na clena VV s tym, ze ME druzstiev do 18 rokov neboli preplatene ani mesiac po skonceni akcie a musela som ich urgovat. A ako jedina musim kupovat letenky na Mitropu a preplatene budu az po skonceni akcie. Na zaklade toho mi vybavil, ze som nakoniec dostala uhradu za letenky este pred odtletom na akciu.

Tak asi tolko moje skusenosti so Sekretariatom.

Na ME druzstiev 2017 uhrala na prvej sachovnici 3,5 boda z piatich zapasov, zvysok timu uhral 1 bod z deviatich zapasov . Tak to bolo podakovanie za reprezentaciu SR od sekretariatu.
Na Mitrope na prvej a druhej sachovnici 3 body zo 6 partii , Rp 2227. ( Ale Sucikova po skonceni akcie a bez preddavku).

Bol este niekto dalsi na Mitropre, Olympiade ci inej timovej reprezentacnej sutazi takto sikanovany sekretariatom?
Ozvite sa , neboj te sa.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Feb 10, 2019 2:12 pm

Vie admin stranky poradit, kde sa na stranke SSZ daju pozriet faktury a objednavky za poslednych 5 rokov? Nasla som len link na faktury , bez objednavok, za roky 2018, 2019.
Po tom ako som si to pootvarala, mozem zatial skonstatovat, iba tolko, ze jedna velka hroza s 25% vypovednou hodnotou. To uz asi nebude iba pre forum...
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Feb 10, 2019 8:54 pm

Pan Blaho , k tejto informacii mam otazku. "A už len mimochodom - v ŠSČR pracuje na sekretariáte 5 ľudí (a myslím, že v Česku nemajú žiadny Zákon o športe....). A o financiách, ktoré idú na 5 členný sekretariát ani nehovorím - neporovnateľne vyššie ako u nás."

Keby som Vas poziadala, tak by ste prehovoril o tych financiach , ktore idu na 5 clenny sekretariat v Cesku ?

Podla spravy o hospodareni 2017 a navrhu rozpoctu 2018 to vyzera prave naopak, ze naklady na cinnost ich sekretariatu ( ako Vy vravite 5 clenny) sa zdaleka nepriblizuju nakladom na cinnost nasho sekretariatu.

https://www.chess.cz/cerpani-rozpoctu-2 ... onferenci/

Z rozpoctu 2018 a cerpania 2017 to robi cca 300 tisic czk co je v prepocte 10 000 eur a to tam je ze vraj aj najom. Ci sa mylim?
Sme na fore, necham sa rada opravit.

Nas sekretariat, si podla toho fakturuje za rok 2018 ako pisete 1650eur x12, co je rovny dvojnasobok ceskeho sekretariatu , ci nie? A to bez najmu.

Ved to su uplne protichodne informacie.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Po Feb 11, 2019 12:53 pm

Dobry den,
dakujem, uz nepotrebujem vediet ziadne informacie o 5 clenoch sekretariate v Cesku.

Pocest clenov CSZ ( stav 2017 ) - 13 031
Pocet clenov SSZ ( stav 2018) - 4 002

Clenska zakladna je v Cesku 3.25 vacsia ako na Slovensku.
Vyhrnme si rukavy .
Alzbeta Kluckova

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.