Budúcnosť SŠZ

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Re: Budúcnosť SŠZ

Odoslaťod Jozef Ut Jún 26, 2018 5:08 pm

To Štekláč: Vidíte opäť neviete priamočiaro odpovedať. To sa u Vás opakuje xy krát. To ŠTB provokovanie je u Vás bežné. Už by sa Vám mohlo :idea:
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod yuri St Jún 27, 2018 12:55 am

pan Steklac, opat Vam chybaju argumenty. koncepciu som nevidel, lebo ziadna koncepcia prezentovana nebola. dokonca som toto vedenie ani nevnimal ako vedenie ktore chce prinasat koncepcie. Jablonicky uz aj pred prvym obdobim prezentoval, ze chce v prvom rade zhanat peniaze a chce zvysit transparentnost. ja s urovnou transparentnosti spokojny nebol. vlajkova lod kampane - transparentny balicek vyrazne casovo meskal a s implementaciou asi niesu spokojni ani ludia co ho tvorili. nepodarilo sa. co sa tyka rozvoju talentov, nekoncepcnost toho kritizuje Sasa Riabov. kde teda bola prinesena koncepcnost ? zial toto vedenie sa nepoucilo z problemov okolo LCH, a dotlacilo sa do stavu kde skoncilo ako porazeny (LCH je velmi kontroverzny, ale miera suhlasu s jeho vylucenim je dost nizka), vo veci netransparentnych odmien stary vv zvolil poziciu mrtveho chrobaka. tym si podla mna moc nepomohol. a ze cveci ako bojodmenolovek s odstupom casu moze zmenit nazor je normalne. len hlupak neprehodnocuje svoje nazory vo svetle novych okolnosti.

ziadne mavnutie carovneho prutika co by vsetko zmenilo neocakavam. co dufam, ze sa stane je, ze odmenovanie VV bude transparentnejsie. taktiez dufam, ze sa vyriesi to s netrasnparentnostou okolo talentov co otvoril na inom mieste tohto fora Riabov (nie, ja nechcem robit poicajta kto tam pocybil, treba vyriesit aby to v buducnosti fungovalo lepsie).

to pred cim stojime ako cele sachove hnutie je prave boj o udrzanie si pozicie v spolocnosti. to sa asi nestane pokial sa budeme utesovat, ze sme na tom super. na celonarodnej medialnej urovni sme na uplnom okraji. u amaterskeho hrania su tu vyzvy ktore budu musiet riesit to aby sach bol modernou hrou. tu je to ale ovela viac v zodpovednosti fide.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Štekláč St Jún 27, 2018 4:02 am

Páni, mne argumenty nechýbajú. Vy ale vidíte len to, čo vidieť chcete. Zbytočne Vám budem dookola niečo vysvetľovať. Vy totižto názory neprehodnocujete.
Štekláč

Založený: St Dec 03, 2014 5:04 am

Odoslaťod yuri St Jún 27, 2018 7:00 am

no, tak ked argumenty mate, tak teda odkazte na koncepcie ktore boli za uplynule obdobie prijate. alebol to bude zas ako tie clanky ktore su vsade ale nedokazete na ne odkazat ? inak zaujimave, tvrdite, ze nazory neprehopdnocujem, a predosly prispevok "Som naozaj zvedavý o rok - dva - tri ... desať čo sa Vám nebude páčiť z toho, čo sa Vám páčilo. " co znamena presny opak. no nic, ako mi bollo povedane, diskutovat s Vami je strata casu. argumenty sice mate, ale v diskusii ich tajite. miesto toho ich nahradzate urazkami. je mi zahadou preco ste s takymto pristupom dostali vo volbach tak malo hlasov.
yuri

Odoslaťod Štekláč St Jún 27, 2018 5:58 pm

Nuž YURI, budem to opäť adresovať Vám, ale nie je to len o Vás.
Velebíte "nové vedenie" ako na púti v Šaštíne. Ibaže to vedenie je neustále to isté! Váčšina tých istých ľudí sa neustále točí v rovnakých funkciách. A tí istí ľudia čo boli vo vedení 3 roky, pár mesiacov pred voľbami otočia kabát a nadávajú na prezidenta - hlavu celého cirkusu. Kľudne si kliknite na históriu, kde som upozorňoval na tento vývoj. Pán Pekár je dodnes na mňa nahnevaný, lebo som mal takú odvahu položiť zásadnú otázku, či má chrbtovú kosť. Potom som mal kopec telefonátov a správ, aby som to zmazal. Napísal som p. Pekárovi správu. A vie, že sa svojim názorom stojím.
Terajšie voľby opät potvrdili "nenahraditelnoť" ľudí ako p. Paleček. Kľudne si pozrite históriu funkcionárov. A potom možno pochopíte, o čom som písal
Štekláč

Odoslaťod yuri St Jún 27, 2018 8:42 pm

pan Steklac. tak mi prosim ukazte kde velebim nove vedenie. teda pokial chcete naznacit, ze nove vedenie nevelebim rovnako ako nechodimna put do sastinu (co by som tam ako nekatolik robil...), tak ok. ale nie. roky su volby o prezidentovi. prezidentski kandidati stavaju kampan dost na sebe miesto teamu, a preto su aj ti najviac narane. kontinuita funkcionarov tu urcite je. tu je premna skor otazka, ze kto iny by vo VV mal byt. lebo nemam pocit, ze zaujemcov o tie funkcie je.

ak je problem palecek, kto iny sa uchadzal o to aby ho nahradil ? kritizovat je lahke (to ide dobre aj mne), proti predoslemu vedeniu sa ponukla tato alternativa, ja mam pocit, ze to bola lepsia zostava (tu ma dost mrzi, ze Sasa dost premrhal svoju sancu napravit si svoju vo zvaze posramotenu povest). ci to bude tak ukazu najblizsie 3 roky. ano, niektori vecni funkcionari by mozno potrebovali oddych od funkcii, ale to je skor chyba tych z nas, ktori na ich miesto neponukli alternativu.
yuri

Odoslaťod Štekláč St Jún 27, 2018 11:58 pm

Tento Váš ostatný príspevok je rovnako rozporuplný ako keby ho písal p. Huba.
Štekláč

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Št Júl 19, 2018 7:55 pm

V Banskej Stiavnici sa skoncili dalsie velmi vydarene a dobre zorganizovane Majstrovstva SR v sachu . Uzavrety majstrovsky turnaj a otvoreny turnaj , v ramci ktoreho sa vyhlasili aj tohtorocne majsterky SR v kategorii zien.

Medajle su rozdane, pozname novych majstrov SR pre rok 2018.

V kategorii zien si titul vybojovala Dominika Ferkova, rocnik narodenia 2002, ktora podala nadpriemerny vykon s Rp 2307 !!

Ako sa ukazalo, urobila dobre, ze neakceptovala ponuku hrat ME timov do 18 rokov, ktore prebiehali v rovnakom termine v Nemecku, ale zucastnila sa tejto nasej najvyssej sachovej udalosti.

Myslim, ze aj najvacsim skeptikom dodala optimizmus, ze WGM Zuzka Cibickova snad nebude nasou poslednou zenskou velmajsterkou . Zial , na rozdiel od kategorie muzov, kde nam normy GM a tituly GM pomaly ale isto pribudaju, posledny WGM titul sme dosiahli pred 7 rokmi a odvtedy velke prazdno a nedohladno.

Okrem Dominiky sa otvoreneho turnaja zucastnilo dalsich 5 dorasteniek rocnika narodenia 2001 az 2003. Pre vsetkych to bola velka udalost, zahrat si bok po boku v jednej miestosti s nasimi TOP10 hracmi.

Prave preto navrhujem, aby sa prehodnotila myslienka, ktora pred troma rokmi zlucila kategoriu Majstrovstiev SR junioriek s Majstrovstvami SR mladeze do 16 a 18 rokov.
Myslim, ze stoji za pokus, vyhlasit Majstrovstva SR juniriek ( juniorov) ako sucast otvoreneho turnaja Majstrovstiev SR. Tohtorocnych Majstrovstiev SR junioriek sa nezucastnila ziadna hracka kategorie D20, vsetky hracky boli z kategorii mladeze D16 a D18.

Myslim, ze je urcite pre juniorky a juniorov zaujimavejsie, zlucit ich Majstrovsky turnaj s turnajom dospelych, ako s turnajom deticiek v kategoriach 8, 10, 12 .... rokov.
Zaroven sa tak turnaj stane zaujimavejsi aj z pohladu duplicity, kde, ako napriklad v tomto roku, hracka vyhra naraz jednym vykonon na Majstrovstvach SR mladeze, nominaciu na dvojo Majstrovstiev Sveta.

Juniorkam a juniorom urcite padne vhod termin, ktory ich nevytiahne zo skolskych lavic a to dokonca v aprily, ked su maturity predo dvermi.

V neposlednom rade tato inovacia posilni status Majstrovstiev SR dospelych, zvysi ucast dorastencov a juniorov v ramci tohto turnaja, pomoze dorastencom a juniorom v dalsom sachovom raste a v ziskavani sachovych noriem, ktorym je otvoreny turnaj v ramci Majstrovstiev SR nakloneny.

Vzhladom na pravidelny jesenny termin Majstrovstiev Sveta junorov, je zaciatok jula stale vhodny aj z pohladu nominacie na M Sveta juniorov.
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod Štekláč Pi Júl 20, 2018 6:16 pm

PALEC HORE

Len dúfam, že mojou podporou tejto myšlienky nenaštvem všetkých "starejších chrenov"...
Štekláč

Odoslaťod Alzbeta Kluckova So Júl 21, 2018 4:33 pm

Tlacove centrum SSZ nas informovalo o prioritach noveho VV:

Transparentnost
Inovacie
Organizacia
Podpora klubov ( pomoc legislativna, podpora prace s mladezou)

V sulade s tymito prioritami bude vhodne okamzite prepracovanie smernice o podpore vitaza SVK Extraligy na ucasti v ECC vo vyske 1500 eur. ECC je reprezentacia klubova a ocakava sa , ze naklady na pobyt budu hradene klubmi a ich sponzormi.

Pokial sa SSZ rozhodne prispievat klubom naklady hracov na ucast, tak v ramci svojej priority, ze bude podporovat pracu s mladezou v kluboch, v by mal prioritne financne podporovat iba ucast mladeznickych a juniorskych hracov v ECC, a to SVK federacie.

Vzhladom na dlhodobu navratnost investovanych prostriedkov si dovolim doporucit viazat vsetky investicie do hracov len pre clenov SSZ reprezentujucich SVK federaciu a to na zaklade minulorocnej skusenosti, ked v ECC za vitazny klub SVK nastupilo 6 hracov, pricom 5 reprezentovalo inu ako SVK federaciu a zvaz tento klubovy start podporil sumou 1500 eur !!

Ide o nulova navratnost investicie do podpory reprezentacie SVK.
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.